Mizející dívky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Každý v malém, ospalém americkém městečku Denton hledá sedmnáctiletou Isabelle Colemanovou. Všechno, co zatím našli, je její mobilní telefon. A pak také další dívka, o které ani nevěděli, že ji mají hledat. Tato nebohá, zatím bezejmenná a tajemná dívka je zcela otřesená a naprosto vůbec nereaguje na dění a svět kolem sebe. Všechno, co v tuto chvíli detektiv Josie Quinnová může použít jako vodítko, je jméno: Ramona. Josie, která je právě v té době suspendována, bere pátrání do svých rukou. Jméno Ramona vede k dalším důkazům, které tyto dvě dívky spojují. Ví, že začíná zoufalý závod s časem, jehož cílem je najít Isabelle živou, a obává se, že mohou existovat také další dívky… Stopy opravdu Josie Quinnovou vedou k další dívce. Její případ však úřady označily za smyšlený a odložily ho. Josie se přesto domnívá, že by ona dívka mohla být také obětí. Ale koho vlastně? A proč se zdá, že nikdo kromě ní o vyřešení případu nestojí? Aby Josie chytila monstrum, které unáší mladá děvčata, musí se postavit nejen lhostejnosti okolí, ale i svým vlastním nočním můrám a následovat svůj instinkt na ta nejtemnější místa. Dokáže to včas, navíc v situaci, kdy není radno důvěřovat vlastně nikomu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451154/big_mizejici-divky-KBY-451154.jpg 4.21021
Série:

Josie Quinnová 1.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Cosmopolis
Originální název:

Vanishing Girls, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (340)

Kniha Mizející dívky

pedobro
včera

Překvapivě dobré na začátek série, až mám chuť přečíst si další díl.

ElleNora
04. srpna

Velice povedená kniha, trochu mi ale vadilo posledních cca 60 stránek, které mi po odkrytí hlavní zápletky připadaly nadbytečné.


PolBara
01. srpna

Moje první kniha od autorky a určitě ne poslední. Kniha mě bavila, hlavní hrdinka Josie mi byla sympatická - odhodlaná, trochu tvrdohlavá a temperamentní. Hlavní myšlenka rozhodně zajímává, děj plný akce. Těším se na další díly série.

KnihomolkaKatka
29. července

Kniha je napínavá od začátku do konce. Lisa Reganová je autorka, která se nebojí zabíjet, nebojí se krve v knihách a nebojí se zvrácenosti. Atmosféra ve dvou scénách byh se nebála říct až možná trošku do hororu (alespoň lehce.) Nejvíc mě mrazilo ze scény spojenou s June. Kdo četl, jistě pochopí. To byla síla.
Josie Quinnová, vyšetřovatelka této knihy se také s nikým nemaže. Dělá v podstatě to, co chce a o čem věří, že je správné i když k tmu neváhá pužít i nesprávné prostředky. Je prostě svá. A to se mi na ní líbí. Co se týče vyšetřování případu je zkrátka nezastavitelná. :) Její postava je svým způsobem určitými věcmi v celku originální. Rozhodně charakterem, s takovou vyšetřovatelkou jsem se ještě nesetkala. Obdivuju jí.
Autorka píše velice čtivě, napínavě a mrazivě. Umí skvěle vystihnout atmosféru a kdzž je tam celkem dost i civilní život Josie, nijak to příběhu neubírá na dynamice a není to rušivé, což často bývá (viz kniha V lese visí anděl od pana Bjorka). Rozhodně se pustím do dalšího dílu. Těším se :). Určitě doporučuju milovníkům thrillerů. Je to masakr :). Jsem nadšená.

adela2230
25. července

Kniha má zajímavý příběh, ze začátku mi příběh přišel mírně zmatený a zdlouhavý. Ale pak nastaly zvraty, které knize dodaly spád a pak se kniha četla velmi dobře.

krevetka79
19. července

Skvělá a velmi čtivě napsaná knížka ....
Autorka je Robert Bryndza v sukni ... Určitě se tu rýsuje úžasná série...
Nechybí napětí, odhalení střídá odhalení ...
Přečteno za dva dny skoro jedním dechem
Ideální knížka na dovolenou.
Už se těším na další díly

namornice
15. července

Slušný začátek série, která se bude líbit hlavně fanouškům Angely Marsonsové nebo Roberta Brynzy - stejně jako v jejich knihách je i tady hlavni hrdinka vyšetřovatelka žena. Josie Quinová není úplně nesympatická, ale Kim Stoneová mi sedí víc. Kniha je celkem čtivá, napínavá plná zvratů. Po zmizení mladé dívky Isabelle se Josie, která je momentálně mimo službu, pouští na vlastní pěst do pátrání. Zjišťuje, že Isabelle není jedinou dívkou která se ztratila. Děj má ze začátku trochu pomalejší tempo, ale postupně se to rozjíždí. Líbila se mi velmi zdařilá interpretace Zuzany Slavíkové. Další díly ze série jsi určitě taky ráda poslechnu. Za mě určitě doporučuji.

TVer
15. července

Kniha se mi moc líbila, rozhodně jsem nečekala další a další odhalení v rámci celé knihy. Doporučuji

1 ...