Matčin hrob

Matčin hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478249/bmid_matcin-hrob-pgP-478249.png 5 1056 283

Když dva malí chlapci při hře v lese nedaleko parkoviště pro karavany najdou pohřbené tělo, policejní náčelnici Josie Quinnové se začínají vracet nepříjemné vzpomínky. I ona si v tom lese jako dítě hrávala, co nejdál od své nevyzpytatelné matky Belindy Roseové. Josie ale nemůže své vzpomínky dál potlačovat. Dentální analýza totiž prokáže, že nalezené tělo patřilo mladé ženě, která byla zavražděna před třiceti lety. Ženě jménem Belinda Roseová… Josie svou matku neviděla už léta a nechce na tom nic měnit, ale nepopiratelné spojení mezi ní a případem ji donutí oživovat věci, které chtěla nechat zasunuté hodně hluboko. Když se detektiv Josie Quinnová blíží k odhalení tajemství, které navždy změní život nejen jí, je nalezeno další tělo. Najednou je jasné, že někdo z jejího okolí se nezastaví před ničím, jen aby udržel pravdu hluboko pohřbenou. Dokáže Josie vybojovat bitvu s démony ze své minulosti, aby dokázala ochránit další nevinné životy?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Her Mother's Grave , 2018

Jaruš7
25.03.2023 5 z 5

Audiokniha poutavá.
Příběh je drama reality se vzpomínkami.
Námět jde do hloubky problémů asociálního, amerického prostředí.
Bída plodí závist, závist plodí zášť, zášť plodí nenávist, nenávist plodí zlo v pestrých variantách.

Na malém pískovišti velké drama.
Docela hustý.

Janaves
23.03.2023 5 z 5

Kniha si určitě zaslouží 5 * . Byla to jízda a líbí se mi, že Josi bude s Noahem ( teda doufám, že to tak bude).

knihomolka460
19.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Zatím nejlepší díl z celé série. Bylo to napínavé a zajímavější ještě bylo se dozvídat o minulosti Josie. Doufám, že v dalších dílech se dá dohromady s Noahem. Neskutečně se těším na pokračování.

Ada0004
19.03.2023 5 z 5

Skvělá detektivka! Strhující, napínavé - nenechá vás knihu odložit - na knize by mělo byt varování, že po přečtení první kapitoly už nemůžete přestat, dokud nestrávíte i poslední písmenka. Paráda - doporučuji - ideální číst knihy tak , jak jdou za sebou

januska82
18.03.2023 5 z 5

Za mňa perfect!!! Prvý diel bol dobrý, druhý slabší... Ale ako sa vraví, do tretice všetko dobré... V tomto prípade zatiaľ najlepšie. Kniha Matčin hrob, kde sa prelínali dve časové obdobia, prítomnosť a minulosť - detstvo hlavnej hrdinky, za mňa bolo super. Dozvedeli sme sa, odkiaľ Josie pochádza, že skutočnosť nie je, ako sa zdá. Za mňa super... Určite doporučujem

FejKýý
13.03.2023 5 z 5

Čtenáři po přečtení říkají, že tenhle díl byl zatím nejlepší. A já s tím musím souhlasit. Velice se mi líbilo jak se v kapitolách střídala současnost a minulost naší hlavní postavy a že jsme se o ní dozvěděly velice dost věcí. Odkud pochází, jak žila jako malá, kdo je její matka apod. Kapitoly z minulosti, někdy byly až moc smutné a mě se i někdy nechtělo je číst dál. Ale kniha byla celkově strašně čtivá a stále se tam něco dělo. Jedná věc, mi tedy byla jasná už od začátku a naše detektivka na to přišla až na konci, což mě přišlo divné. Jinak kniha byla opravdu úžasná a já se těším na další díl. 4,5*

TeaPeter
11.03.2023 5 z 5

Zajímavě propletený děj. Konec mi tak nějak připomněl závěr filmu Limonádový Joe - všichni k sobě vlastně nakonec patřili. Jen by mě zajímalo, jestli je/byla ve Spojených státech opravdu tak chatrná administrativa, že by se tam něco takového opravdu mohlo stát.

Čmeláček
11.03.2023 5 z 5

Za tuhle knihu si její autorka Lisa Regan zaslouží fakt velkou pochvalu! Je skvěle napsaná, takže se dá přečíst na jeden zátah. Dávám pět stars a doporučení :).

Arella
01.03.2023 5 z 5

Spokojenost. Svižné, lehké, odpočinkové, pěkná zápletka, fajn to bylo. Děkuji

soupik2012
28.02.2023 5 z 5

Jsem ráda, že jsem této autorce dala ještě jednu šanci. Zatím je každá nová kniha z této série lepší, než ta předchozí. Dvě dějové linky: současnost a zajímavé zamotané pátrání. Ale především mě potěšila dějová linka z minulosti, která nám odkrývá jaké měla Josie dětství. Akce střídá akci, krátké kapitoly, zkrátka vše co je dnes v detektivkách u kterých se nemusí nad případem příliš přemýšlet tak populární. Audioknihu načetla paní Vanda Hybnerová a načetla ji opravdu velice dobře.

Niu
19.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Tohle je fakt vysoko. Jsou tam jisté podobnosti s Marsonsovou Kim Stoneovou, ale i proto mě to tak bavilo. U mé první knihy série jsem si říkala, že Josie nemusím a nevím, zda sérii dočtu. Ale tohle mě přesvědčilo. Bylo to tak dobře zamotané. Surové také. Jsem ráda, že se odkryla minulost Josie. Možná bych ještě chtěla více dovysvětlit ten konec (Andrew, Sophia, matka z lesů). Noahovi tleskám. Doporučuju a hned sahám po další knize.

Jiparis
16.02.2023 5 z 5

Prožít neskutečně kruté dětství a ve zralém věku zjistit, že je všechno úplně jinak. Napínavé, skvělé.

TaLu
13.02.2023 5 z 5

A mám určitě novou oblíbenou sérii. Vyšetřovatelka má můj obdiv, jak se přes neutěšené dětství poprala se životem. V tomto příběhu se čtenář dozví mnohé informace z její minulosti. Čím vším si musela malá Josie projít, i když někdy se dočkala pomoci z míst, kde by to nečekala.
Tajemná dávná vražda spojená se sílícím nebezpečím.
Zatím určitě nejlepší díl. I dramatické okamžiky tentokráte působily věrohodně a policejní práci jsem jim věřila.

-markéta-
13.02.2023 5 z 5

První dva díly jsem hodnotila třemi hvězdičkami, protože mi to přišel jako takový průměr a upřímně jsem se do třetího dílu už pouštět nechtěla. Nějak mi to však nedalo a já sáhla i po dalším díle a musím říct, že jsem ráda!

Josie jsem si velmi oblíbila a Noaha? Toho miluji, nedá se nic dělat.

Případ byl dokonalý! Miluji, když se případ točí kolem hlavní postavy a já se tak dozvím něco z jejího života. Tohle bylo zamotané až do konce a jsem ráda, hlavně za Josie, že konečně, po 30 letech, má svoji rodinu. Trochu mě zklamal úplný konec knihy, kdy vlastně nedošlo k setkání celé nové rodiny, těšila jsem se na to.

Tento díl nejde ohodnotit jinak, než všemi pěti hvězdičkami a těším se na další díl.

Marla
05.02.2023 5 z 5

Naprostá bomba! Tuto knihu jsem chtěla od chvíle co vyšla, přitom jsem vůbec nevěděla o čem je. Jen mě uchvátila obálka, název a krátká anotace v novinách. Teď jsem si ji konečně pořídila, během víkendu přečetla se zatajeným dechem a zjistila, že si nutně budu muset pořídit všechny díly. A samozřejmě, jako vždy, jsem tu sérii začala číst od třetího dílu.....

Han-nah
04.02.2023 5 z 5

A opět další ze série s tajemnou náčelnící Josií Quinnovou. Autorka úžasně propojuje minulost se současným životem. Josii a malá Jojo, otevírání minulosti a dětství vydává pomalu na povrch to, co chtěla uzamknout. Celý děj je velmi propracovaný a má spád. Čtení je napínavé a až mrazivé. Josie sice v dětství prošla peklem, ale má kolem sebe ty správné lidi, kteří jsou tu vždy pro ni.

KKK
02.02.2023 5 z 5

Jsem ráda, že jsem si koupila všech pět dílů, dobře se čte, Matcin hrob hodně napínavý, hlavně s malou Jojo, ale opravdu se musí číst od první knížky, aby člověk věděl.

adela3128
31.01.2023 4 z 5

Místy až příliš pomotaný a přeplácaný, ale velmi napínavý příběh. Opravdu, autorka umí psát tak, že to člověka přicucne ke knížce a nejde se odtrhnout :)

veriszv
27.01.2023 5 z 5

Matčin hrob je třetí díl série a za mě zatím nejlepší. Myslím, že je to tím, že tu je Josie v hlavní roli. Za ty dva předchozí díly si získala všechny moje sympatie, takže jsem jí tento díl fakt hodně fandila.
Přiznám se, že mě odrazoval název, ale nakonec jsem to překousla.

mcabr
17.01.2023 5 z 5