Matčin hrob

Když dva malí chlapci při hře v lese nedaleko parkoviště pro karavany najdou pohřbené tělo, policejní náčelnici Josie Quinnové se začínají vracet nepříjemné vzpomínky. I ona si v tom lese jako dítě hrávala, co nejdál od své nevyzpytatelné matky Belindy Roseové. Josie ale nemůže své vzpomínky dál potlačovat. Dentální analýza totiž prokáže, že nalezené tělo patřilo mladé ženě, která byla zavražděna před třiceti lety. Ženě jménem Belinda Roseová… Josie svou matku neviděla už léta a nechce na tom nic měnit, ale nepopiratelné spojení mezi ní a případem ji donutí oživovat věci, které chtěla nechat zasunuté hodně hluboko. Když se detektiv Josie Quinnová blíží k odhalení tajemství, které navždy změní život nejen jí, je nalezeno další tělo. Najednou je jasné, že někdo z jejího okolí se nezastaví před ničím, jen aby udržel pravdu hluboko pohřbenou. Dokáže Josie vybojovat bitvu s démony ze své minulosti, aby dokázala ochránit další nevinné životy?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478249/big_matcin-hrob-pgP-478249.png 4.8461

Josie Quinnová 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Cosmopolis

Her Mother's Grave, 2018

Kniha Matčin hrob

Slepýš24
dnes

Matčin hrob je jedna z těch knih, které se, jak se říká, čtou samy. A není divu. Autorka moc dobře ví, jak čtenáře napínat do poslední strany. Volí krátké kapitoly, které čtenáře neunaví tak rychle a v nichž (a to já osobně obdivuji asi nejvíce) vždy dojde k nějakému zvratu, díky němuž se vyšetřování rozběhne ne jedním směrem, ale třeba hned dvěma nebo třemi směry najednou. Čtivosti napomáhá i relativně velké množství dialogů a samozřejmě také samotná postava Josie Quinnové a minulost její rodiny (případy, které se osobně dotýkají vyšetřovatele, jsou přece jenom o něco zábavnější a napínavější než ty případy, kdy je detektiv zcela nestranný a případ ho nestaví před žádná dilemata).

Dobrý nápad byly i kapitolky z Josiiny minulosti, díky nim vynikly všechny ty hrůzy, které se Josii děly, byť jsem někdy měla pocit, že autorka trochu přehání.

Plno otázek ve mně budila minulost Josiiny matky, přesněji ta část, kdy ještě žila se svou matkou. Jak se takové ženě vůbec mohlo narodit dítě? Kde se vzaly ty zbylé děti?

Nicméně jako celek se mi kniha velmi líbila a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Rozhodně toho nelituji.

konicekbily

Dvě časové linie a v obou je hlavním terčem policejní náčelnice! Postupně formou krátkých kapitol autorka odhaluje tajemství a rozplétá záhady životopisu hlavní hrdinky a na závěr po napjatých scénách jsem se vše dozvěděl. Špičkový thriller!

Arev122

Detektivní román mě vtáhl do děje. Jeho detektivní zápletka je sice hodně neuvěřitelná, ale je to literární trihler. Líbilo se mi vyprávění ve dvou liniích.

tereza8418

Za me zatim nejlepsi kniha ze serie,i kdyz dobre jsou vsechy.

clarkens

Zajímavé ale těžko uvěřitelné konec trochu překombinovaný

Bla80

Takove rozuzleni jsem teda necekala... kniha super jako vsechny od Lisy Reganove, Josie je super.

Mistatka

Jedním slovem luxusní, všechny díly. Moc doporučuji.

anája

Perfektní, musela jsem co nejrychleji dočíst. Jen ten konec se mi zdál trosku překombinovaný s matkou Liset, se kterou žila do 5 let jak zvířátko.,,,,,to už bylo až žbytečné.