Dívka beze jména

Dívka beze jména https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466998/bmid_divka-beze-jmena-9Cz-466998.jpeg 4 1135 292

Vedle lehátka se válel malý vycpaný slon a zmačkaná zelená deka, dost velká jen na to, aby do ní zabalili novorozeně. „Tady bylo mimino? Ona měla dítě? Je…?“ „Dítě tu není.“ Když detektiv Josie Quinnová dorazí na místo činu na okraji města Denton, je zděšená brutalitou útoku. Jeho oběť bojuje o život a novorozené dítě zmizelo. Na jiném místě se snaží ukrýt krásná mladá žena. Vypadá to, že by mohla být Josiiným vodítkem k případu uneseného dítěte, ale záhadná žena neví, kdo je, kde se vzala ani čeho se tak bojí. Jisté je, že je vyděšená k smrti… Nebo je možné, že svou amnézii jen předstírá? Je dívka beze jména svědkyně, podezřelá, nebo možná budoucí oběť? Později Josie nachází indicie, které ji utvrzují v přesvědčení, že pohřešované novorozeně a neznámá žena mají něco společného, že ten, kdo je spojuje, je velice nebezpečný a že se jí případ začíná dotýkat velmi osobně. Měla by Josie riskovat život dítěte, aby zachránila mnoho dalších? Nebo dokáže najít jiný způsob, jak zastavit nelítostného vraha?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Cosmopolis

The Girl With No Name , 2018

namornice
06.12.2022 4 z 5

Musím se přiznat, že po prvním díle téhle série jsem si říkala, že docela dobrý, ale další sérii s další inspektorkou číst nebudu. Jsem docela ráda, že jsem se nechala zvyklat k dalšímu dílu, protože tohle teda bylo super napínavý, zábavný a odsejpalo to až do nervy drásajícího finále. Přednes Vandy Hybnerové byl zdařilý a jem ráda, že jsem se do téhle série pustila. Další díl si dám určitě brzo.

marion111
06.12.2022 5 z 5

Mnohem lepší, než první kniha ze série (Mizející dívky - tak tak, že jsem ji vůbec dočetla a neodložila). Hned jdu na Matčin hrob.

TeaPeter
17.11.2022 5 z 5

Velmi vydařené pokračování série. Nosný motiv knihy mi byl trochu povědomý - něco podobného je v knize Kód zrození od Johna Case, ale přesto tam bylo dost originálních nápadů. Jen je škoda, že osobní život hlavní hrdince prosakoval do práce tak trochu hysterickým způsobem a sama si tu evidentní podjatost úporně odmítala připustit.

VeruMalfoy
12.11.2022 5 z 5

Opravdu povedené pokračování série. Začínám být fanynka těchto knížek a autorky. Knížky poslouchám. Musím uznat, že první díl byl lépe namluven. I tak se mi však druhý díl moc líbil. Kdyby ale byl namluven stejně jako první, stejnou osobou, tak bych si ho užila o to víc. Děj byl opět velice poutavý. Už se těším na pokračování.

Katerina015
03.11.2022 4 z 5

Super zápletka, těším se na další díly

mcabr
02.11.2022 4 z 5

Opět pěkné, zápletka, jen trochu kombinace se soukromím mi trochu vadila.

Han-nah
30.10.2022 3 z 5

V hodnocení patřím asi mezi menšinum měla jsem při čtení ke knize "ale". Josie a její tým jsem si už v Mizejících dívkách velice oblíbila, Chápu, že, jako všem, soukromý život zasahuje do vykonávané práce a naopak, což se projevuje u každého člověka jinak.
Dějová zápletka zajímavá, ale je zde velmi mnoho postav a to je někdy na škodu.
Někdy míň, je víc.
Těším se ale na další díl a spolupráci Josie a Trinity.

klokan.1905
26.10.2022 3 z 5

Dívka beze jména...
V pořadí druhé pokračování ze série Josie Quinnová... V případě, že byste uvažovali o přečtení této knihy, doporučil bych Vám nejprve sáhnout po prvním dílu, a to Mizející dívky... Samotná detektivní zápletka je sice úplně jiná, ale zejména kolem postavy Josie Quinnové se budete občas vracet k minulosti... Je tedy na Vás, jak zvolíte...
Kniha se mi četla dobře, ale v hodnocení půjdu trochu proti proudu... Kniha má momentálně hodnocení 86 procent, moje je tak na 68 procentech... Některé věci mi prostě vadí... Možná podjatost při vyšetřování, alkohol za volantem (půl láhve bourbonu) a následně v tomto stavu i služební zásah se zbraní...
K samotné zápletce neprozradím nic, kniha určitě stojí za přečtení... Asi to chce u mě čas, abychom si s Josii Quinnovou sedli... ;-)

Kaja1
25.10.2022 4 z 5

Kniha má spád a čte se dobře. Pořád si říkáte, proč jsou tam ty vsuvky o nehodách, až nakonec se vše propojí. Jdu na třetí díl.

clarkens
24.10.2022 4 z 5

Začátek trochu zamotany, ale stejně velmi chytlavý a potřebovala jsem vědět, jak to dopadne.

Melodiel27
22.10.2022 4 z 5

Oproti jinym dilum mi tento prisel trochu fadnejsi co se tyce zapletky, ale i tak se zactete a potrebujete nutne vedet konec. Knizka urcite za precteni stoji, ja jen boduji mene ohledne jinych dilu.

AlexandraBane
20.10.2022 3 z 5

Začátek mi přišel dost zamotaný a měla jsem problém se začíst. Nebavilo mě to tolik jako Mizející dívky.

kob
20.10.2022 5 z 5

Opět skvělé - nezaznamenala jsem nudná místa, čtenář je udržován v napětí od začátku do konce

Ava365
18.09.2022 1 z 5

Bohužel nedočteno. Josie mi nebyla moc sympatická a objevily se u ní šablonovité nešvary podobných hrdinek, které šéfují celému týmu vyšetřovatelů. Bylo tam na můj vkus příliš nepravděpodobností.

Kekik
13.09.2022 5 z 5

U prvního dílu jsem měla malý problém ze začátku se začíst. U druhého dílu jsem se začetla hned. A byla to jízda. Nakonec naštěstí vše do sebe zapadlo.
Trochu mě mrzí vyústění jedné dějové linky. Ovšem pokud to má nějaký význam, a já bych o jednom věděla, tak se zlobit nebudu.
Josie mi přirostla k srdci ještě více.
Na další díl se moc těším. Zvláště když nám odhalí minulost Josie.

knihomolka_eli
12.09.2022 4 z 5

Druhý diel série bol rovnako napínavý ako prvý. Josie stojí pred ďalším prípadom, ktorý sa vo viacerých ohľadoch dotýka jej súkromia. Brutálne napadnutá žena, stratený novorodenec a dievča, ktoré sa ukrýva na nečakanom mieste, no netuší kto je a čo tam robí. Je obeťou, svedkom alebo páchateľom?

Kaitoly s vyšetrovaním sa striedajú s krátkymi kapitolkami, kde sú popísané rôzne úmrtia ľudia. Ako súvisia tieti nehody, ktoré sa udiali v rôznych mestách s Josieným prípadom?

No musím sa priznať, že páchateľa som vôbec neuhádla a už vôbec nie jeho motív. V knižke je dosť postáv, ktoré sú kadejako poprepájané, našťastie som sa v nich nestrácala. Josie ma ako vyšetrovateľka veľmi baví a taktiež jej tím. No snáď sa časom dozvieme aj viac zo súkromia jej kolegov. Knižka bola napínavá, čtivá, ubiehala rýchlo. Bola som veľmi zvedavá ako skončí, aj čo sa týka Josie, keďže sa jej prípad osobne dotýkal.

Teším sa na ďalšie časti zo série,snáď nebudeme čakať dlho.

petgona
04.09.2022 5 z 5

Mrzi ma, ze som si neprecitala najprv prvy diel, dost sa tam odkazuje na minulost, hoci to nejak nebrani vychutnat si tento diel, pre celkovy obraz by to bolo lepsie. Ale nevadi, bolo to fakt dobre, vyborne zauzlene, presne ako to mam rada. Na zaciatku zdanlivo bez akehokolvek suvisu a potom sa postupne dozvedame jednotive nitky, ktore sa spajaju do jedneho uzla na konci. Velmi pekne

MisakCZE
04.09.2022 3 z 5

Druhý, a neméně dobrý, díl ze série s Josie Quinnovou, která tentokrát řeší záhadu zmizení novorozence, a to už v roli náčelnice.
Hodně zamotaný případ, mnoho postav a ještě více mrtvol, není to však překombinované ani drastické dílo.
Skvělá je i osobní linie příběhu hlavní hrdinky, která se pěkně protíná s tou pracovní, stejně tak jako v knize předešlé. Bude tentokrát konec šťastnější?

krejcovka76
28.08.2022 5 z 5

Druhý příběh a opět nezklamal. Kniha má rychlý spád, člověk dychtivě otáčí stránky a čeká, jak příběh bude pokračovat. Konec překvapivý a nečekaný. Těším se na další případ.

ElizPetrova
21.08.2022 3 z 5

U této knihy opravdu platí, že méně je někdy více. Druhý díl je slabší než ten první. V nespočtu množství postav jsem se občas ztrácela. Hlavní záporák a jeho motiv mi přišel značně přestřelený. Celý příběh byl zamotaný a až moc komplikovaný se spoustou nelogičností. Jednou z autorčiných největších výhod je čtivost jejích knih.

vraždy sérioví vrazi únosy

Lisa Regan
americká, 1971
2020  84%Mizející dívky
2021  85%Dívka beze jména
2021  94%Matčin hrob
2022  91%Nečekané přiznání
2022  88%Pohřbené kosti

Kniha Dívka beze jména je v

Přečtených1 542x