Židovská válka

Židovská válka https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234269/zidovska-valka-uw9-234269.png 5 150 25

Josephus Flavius série

První díl trilogie Josephus Flavius,odehrávající se v 1.století n.l.Autor vychází z díla římskožidovského historika Josepha Flavia,obsahující mnoho pramenných údajů pro poznání židovských dějin.

AlesXXX
11.11.2013 5 z 5

Dokonalé. Nejlepší historický román. Má vše: čtivý, založený na skutečných událostech a z fascinujícího období dějin - Řím, Jeruzalém apod. Jak je napsané níže. Po dočtení 3. dílu smutek. :-)))

mysiacik
31.10.2013 5 z 5

Kniha, ktorá dala suchým dejinám život. Romány ako je tento mi ukazujú, že aj pred mnohými storočiami žili ľudia, ktorí cítili, mali svoje slabosti, mali svoje rodiny a cítili všetko, čo dnes cítime my. Bála som sa, že román bude suchý, nezáživný, ale čím dlhšie som sa do príbehu ponárala, tým viac ma bavil!

assilem
05.03.2013 5 z 5

Knihy jsem četla s tužkou v ruce, protože těch poučných citátů je tam spousta. A také jsem je četla dvakrát.

Skip
07.08.2012 5 z 5

První díl trilogie Josephus Flavius. Josef ben Matouš přichází do Říma, aby osvobodil tři nespravedlivě odsouzené Židy. Podaří se mu dostat až do nejvyšších kruhů a pak už ho strhne proud událostí, jež vrcholí potlačením židovského povstání a zbořením druhého chrámu. Aktivně se účastní boje nejprve na straně Židů. Padne do zajetí a později už na straně Římanů (aniž by se zřekl svého židovství) přihlíží dobytí Jeruzaléma, aby mohl být očitým svědkem a napsat své velké sedmisvazkové dílo o židovské válce. Feuchtwanger je velmi čtivý tam, kde fabuluje, a zároveň přesný v historických detailech, takže se čtenáři dostává velmi přístupnou formou to, co by ho v akademicky pojatých publikacích třeba úplnně minulo. Prostě velmi kvalitní historický román.

trnca
24.09.2011

Nádherná kniha... když jsem dočetla poslední díl, měla jsem pocit jako by mi někdo umřel... strašně mi chybělo pokračovaní....
A tak jsem jako u jiných oblíbených knih začala číst od začátku... ale bylo to jiné.
Už jsem věděla, kam bude osud hlavního hrdiny směřovat..že s ním zase budu nesouhlasit... Ale znovu jsem našla nové myšlenky, které jsem minule přešla.
K této knize se jistě ještě vrátím.