Žluté oči krokodýlů

Žluté oči krokodýlů https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69465/bmid_zlute-oci-krokodylu-F2u-69465.jpg 4 214 56

Joséphine série

Kniha je rodinnou ságou, kde je zachycen především vztah mezi dvěma sestrami. Hlavní hrdinka, charismatická čtyřicátnice Joséphine, se potýká s komplikovaným rozvodem, finančními nesnázemi, problémovou pubertální dcerou, tyranizující matkou a navíc i mimořádně nízkým sebevědomím. Kvůli podvodnému sestřinu plánu se ocitne v labyrintu komplikovaných lží a předstírání. Při práci zjišťuje, že je talentovanou autorkou, a začíná trpět tím, že ji nikdo neocení, byť se román stal bestselerem.Všechny tyto životní překážky ji však nutí k vnitřnímu růstu a zjištění, kým vlastně je.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Jota

Les yeux jaunes des crocodiles , 2006

Ronny
02.10.2013 2 z 5

Všechny tři díly měly - dle mé dcery žijící ve Francii - velký úspěch. Netrpělivě jsem očekávala jejich vydání u nás - ale zklamalo mne. Na můj vkus příliš plytké, nedočetla jsem ani první díl, byť jsem se nemohla dočkat až knihu budou mít v knihovně a investovala jsem do ní kolem 500 Kč.Pro mne nuda.

c.svetlana
30.09.2013 5 z 5

Moc dobre se cte, ale tak nejak clovek vedel uz po precteni obsahu kudy dej pujde. Ale napsana je pekne, chystam se na dalsi dily.

avalsoraj
22.09.2013 4 z 5

Nečekala jsem žádnou hlubokou filosofii ani převratné čtenářské objevy, ale někdy stačí, že je nám s knížkou prostě dobře a při jejím čtení zapomeneme na vlastní problémy.

Věro
09.09.2013 5 z 5

Nebezpečná kniha!:-) Jak se jednou dáte do čtení, už Vás to nepustí. Já skončil ve tři ráno.

iva.mikova
09.08.2013 5 z 5

Doporučuji přečíst celou trilogii, nejlepší je druhý díl, ale bez prvního a třetího dílu je toho jen třetina :-)

olejnice
18.07.2013 5 z 5

Úžasná kniha - právě na prázdniny. Barvitý děj, místy realistický, sympatické postavy, nedá se od toho odtrhnout. Už jsem si objednala druhý díl:)

misacaj
27.06.2013 4 z 5

Oddychová čtivá knížka, která neurazí, děj je místy nadsazený.

iresim
11.04.2013 5 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak jsem dostala do děje a chystám se i na Pomalý valčík želviček.

Zuzka_Dudek
28.03.2013 4 z 5

Velmi čtivá kniha, barvité postavy, zajímavé osudy, přitažlivé prostředí. Hlavní hrdinka je sympatická žena, do které se jednoduše vcítíme a chceme její "vítězství". Předpokládám, že to je typické čtení pro ženy. Oddychové, jakási náhrada televizních seriálů. Vyjadřováni spisovatelky není složité, vhodné pro četní v originále! Ve Francii se právě natáčí filmová verze, na kterou se těším.

kattyV
22.02.2013 4 z 5

Nebylo to špatné čtení, jen zjišťuji, že už mi trochu vyvanulo z paměti. teď jsem si půjčila druhý díl, tak snad si vzpomenu o čem byl ten první.

G.I.Jane
13.01.2013 5 z 5

Kniha je příběhem dvou sester, tolik od sebe odlišných, již od svého dětství, nepochybně za přispění jejich vlastní matky. Ta od počátku preferuje dceru Iris, tolik nadanou, krásnou, noblesní a neskrývá jistou míru opovržení nad její mladší sestrou Jo. Zatímco Iris Dupinová je "zazobaná dámička", žijící si v blahobytu, pohodlí, pevném zázemí svého muže, tak její sestra bojuje na předměstí Paříže s nestálým manželem /truchlícím nad sebou samým/, s nedostatkem financí, se 2 dcerami, z nichž ta starší ji neustále častuje syrovou kritikou a se svou ne moc výnosnou prací historičky, která se specializuje na 12.století. Až jednoho dne přijde plán "znuděné" Iris, která začne toužit po vlastní slávě a pobytu na výsluní, ale tak, aby to nic nestálo, tedy žádné velké úsilí. To spustí kolotoč událostí, který dokáže ustát jen někdo. Kniha je především o vztazích, o rodině, nenajdeme zde žádná moudra, ale to jí neubírá na poutavosti děje a skutečnosti, že se velmi, velmi dobře čte. Je to vyloženě relaxační terapie, čtení pro chvíle pohody, nezávadné antidepresívum. Co považuji za malou vadu na kráse je závěrečné pseudofilozofování a pocit jakoby do závěrečného děje vstoupila sama autorka a vzala slovo svým hlavním postavám. Ale to jsou jen mé osobní pocity. A ještě malilinkatá výtka na závěr- měla si odpustit toho Micka Jaggera - jako přítele na telefonu dcery Jo. To na mě působilo rušivě, jakoby mě z děje někdo vrátil zpět do reality.

danuska
30.12.2012 5 z 5

Super kniha, ma sice vyse 600 stran, ale je zaujimava a putava, nie je to nejaky povrchny pribeh. Mne sa pacila, a dufam, ze sa dostanem aj pokracovaniam. Jedine, co mi vadilo, ze autorka napisala, ze Madari su Slovania. Mohla to aspon prekladatelka opravit, lebo je to blamaz.

monulka
06.09.2012 3 z 5

Přečtené jedním dechem, ale nic nezůstalo.. Oddychovka.

akirek
30.05.2012 4 z 5

Zajímavé téma, čtivé (možná i díky překladu od Loukotkové). Všední osudy s nevšedními konci. S koncem, který mě naladil na pokračování - to by snad mělo být vydané v létě pod názvem Pomalý valčík želviček a určitě si ho přečtu.

bookcase
01.02.2012 3 z 5

Námět fajn, ale bylo to na můj vkus moc roztahané.

KKlara
14.09.2011 3 z 5

Hodně čtivé, ale žádný hluboký zážitek - spíš tak na prázdniny.