Žluté oči krokodýlů

Žluté oči krokodýlů https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69465/bmid_zlute-oci-krokodylu-F2u-69465.jpg 4 214 56

Joséphine série

Kniha je rodinnou ságou, kde je zachycen především vztah mezi dvěma sestrami. Hlavní hrdinka, charismatická čtyřicátnice Joséphine, se potýká s komplikovaným rozvodem, finančními nesnázemi, problémovou pubertální dcerou, tyranizující matkou a navíc i mimořádně nízkým sebevědomím. Kvůli podvodnému sestřinu plánu se ocitne v labyrintu komplikovaných lží a předstírání. Při práci zjišťuje, že je talentovanou autorkou, a začíná trpět tím, že ji nikdo neocení, byť se román stal bestselerem.Všechny tyto životní překážky ji však nutí k vnitřnímu růstu a zjištění, kým vlastně je.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Jota

Les yeux jaunes des crocodiles , 2006

Akťavs
20.08.2021 3 z 5

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě, vydržela jsem , ale čtení se někdy táhlo a zápletky byly dost jednoduché , jedině síla osobnosti Josephine mě udržela u čtení , také vztah s dcerami, který byly komplikovaný , ale na dobré cestě navzájem se pochopit a porozumět si. Jen díky tomu dávám 3 hvězdy , do druhého dílu se asi nepustím.

nikaxxx
16.08.2020 3 z 5

Žluté oči krokodýlů – několik měsíců jsem čekala na tu správnou „náladu“, než se pokusím začíst. Jaké bylo moje překvapení, když mě knížka po pár stránkách nadchla a dokonale vtáhla do děje. Bohužel zhruba v polovině nadšení opadlo, děj začal být zdlouhavý, nezajímavý, a to až natolik, že jsem některé řádky jen rychle přejížděla očima, jiné ani to ne a rovnou je přeskočila. Nicméně začátek mě natolik navnadil, že jsem prostě byla zvědavá, jak to celé dopadne a knížku jsem neodložila. Poslední třetinu už jsem opět spokojeně hltala a možná i přehodnotila své rozhodnutí, učiněné v polovině, neshánět další díl. Kdo ví, třeba jednou – až opět bude ta správná nálada.
Bavila mě dějová linka Joséphine, mnohem víc ale (o poznání méně rozvedený) příběh její dcery Hortense. Zajímal mě vývoj dění okolo Šéfa i tajemné jednání Irisina manžela. Co by mi v románu naopak vůbec nechybělo, je popis života a práce na krokodýlí farmě a souhlasím s předchozími komentáři – tajemství kamarádky Shirley už bylo trochu moc.
Nakonec hodnotím třemi hvězdičkami: jednu a půl strhávám za rozvleklou prostřední část příběhu a druhou půlku hvězdičky za velké množství chyb a překlepů, které (chtě nechtě) kazí celkový dojem.

evincz
03.06.2020 5 z 5

Kniha mě moc bavila. Byla poutavě a vtipně napsana, někdy mě vytáčela kvůli některým hrdinům, ale i mě dojímala.

metyna
08.12.2019 5 z 5

Kniha se mi celkem líbila, zaujalo mně téma chudé historičky, která začne psát historický román. V knize se odehrávají i další dějové roviny, manžel, který od ní odešel, zakládá farmu, otčím pomalu opouští její matku a další a další . Četla jsem jako by několik knih najednou. To nic neměnilo na tom, že většinou mně číst tuto knihu bavilo a někdy dokonce i vtáhlo do děje, někdy jsem možná pár stráneček přeskočila.

Agnesita
10.07.2019 3 z 5

Pro mě příliš neuvěřitelné.

sorcxistino
05.04.2019 2 z 5

Četla jsem náhodou nejdříve druhý díl této série a tak se mi líbil, že jsem chtěla vědět, jak to začalo a jak to bude pokračovat. Číst jako první tuto knihu, další díl bych rozhodně nesháněla.

EvikU.
25.03.2019 4 z 5

Kniha je napsaná čtivě. Děj odsejpá. Ale úplně na zadek jsem si z ní nesedla. Je to kniha, kterou si rádi přečtete, ale nemusíte ji mít ve své knihovničce.

Šalamoun
07.03.2019 5 z 5

Krásná kniha ze života.Člověk se v té knize najde,at má každý jiný životní příběh.

MarieVanda
21.01.2019

Připojuji se spíš k těm záporným hodnocením, i když jsem knížku přečetla celou. Ale tak to v životě nechodí, možná v pohádkách.

sicilia14
01.01.2019 3 z 5

kniha ma zaujala, dobre napísaná, niektoré situácie trochu pritiahnuté za vlasy, ale zaujala ma tak, že som si kúpila všetky knihy autorky. dovolenkový titul.

Oliva2010
15.07.2018 3 z 5

Kniha ze zivota. Uveriteln pribeh, dokazala jsem se a hrdinkou ztotoznit. Super cteni na dovolenou.

Jana8774
01.06.2018 4 z 5

Dovolenkové čtení, sem tam zdlouhavá pasáž popisující detail, ale i tak doporučuji.

VeronikaSas1
06.03.2018 5 z 5

Kniha se mi moc libila.Normalni,obycejna rodina a spousta pribehu :-)

nycol
10.02.2018 4 z 5

Super oddychovka, cte se samo.

LenkaKa
08.08.2017 4 z 5

Kniha se mi četla moc hezky, ráda čtu knihy o rodinných vztazích a tahle je zajímavá a čtivá. Jen mi trochu vadilo rozsáhlé popisování děje knihy, kterou jedna z hlavních hrdinek píše. Připadalo mi, že mě to zdržuje od vlastního příběhu. Určitě zkusím další volné pokračování.

Emilie1906
14.03.2017 5 z 5

Knihu jsem si moc užila, především přerod Jo v sebevědomou ženu.

Vlak7
29.12.2016

Kniha mě chytla až se začalo něco dít, psaní knihy, Antoniovy krokodýlí příběhy mě vůbec nebavily.Rada si ovšem přečtu 2. díl.

Vlak7
02.12.2016

@eNRek včera jsem zacla cist a taky mi to chybi, cela kniha je rozdelena do pouhých 5 casti. U Kepleru, které jsem precetla a moc se mi knihy od nich libily, mi vyhovovaly kratke kapitoly v knize. Tady jsem z toho nervozni :-) Uvidim, jak se mi kniha bude libit.

Jonna
17.10.2016 4 z 5

Když tento typ literatury, tak takhle dobře napsaný. Autorka mne chytla někde kolem desáté stránky, a už nepustila. Ocenila jsem skvěle vystihnuté charaktery, a to, že autorka se nebála jít do hloubky. Občas jsem se přistihla, jak mám pochopení pro záporné postavy, a omlouvám je, že za svoje skutky vlastně nemohou... Tak vypadá dobře napsaná kniha. Těším se na pokračování.

Eleanora8
06.08.2016 5 z 5

Velice čtivá knížka, není problém se ztotožnit s problémy hlavní postavy i s vedlejšími. Přečteno za den. Doufám, že další dva díly budou stejně dobré