Střepy

Střepy https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321713/mid_strepy-StD-321713.jpg 5 296 100

Joseph O'Loughlin série

Christina Wheelerová chce skočit z mostu a ani psycholog Joseph OLoughlin, řečený Joe, jí nedokáže sebevraždu rozmluvit. Později se u Joea doma objeví její dospívající dcera a tvrdí, že není možné, aby se matka dobrovolně zabila tímto způsobem, protože měla panický strach z výšek.

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Shatter , 2008

Wabinka
09.01.2020 5 z 5

Skvěle vymyšlená zápletka,ve které se prolíná i rodina a její problémy psychologa Josepha.Vrahův motiv celkem uvěřitelný.Výborně napsaná kniha,určitě se ještě k Robothamovi a jeho Josephovi v dalších knihách vrátím.

Maryan
04.01.2020 5 z 5

Prvá kniha tohto autora, palec hore. Kto by tomu len mohol uveriť, že dobrovoľný skok z mosta nie je sebevraždou, ale vraždou? Výborný psycho román...

sioux
27.12.2019 5 z 5

Skvělý psychothriller. Pro mě top kniha posledních měsíců. Chytré, zábavné, napínavé, uvěřitelné. Dobrý mix soukromého života hlavního hrdiny a kriminální zápletky. A naprosto úžasná záporná postava. Chci víc Robothama.

mifon
23.12.2019 5 z 5

Prvá kniha M. Robothama, kterou jsem četl. Moc se mi líbila. Určitě si přečtu i ostatní knihy s psychologem Josephem O´Loughlinem „v hlavní roli“ (V románech Amnézie a Vraky je hlavní postavou inspektor Vincent Ruiz.) V knize jsem si něco přečetl i „mezi řádky“. Jako za starých časů… :-)

JustWomen
16.11.2019 5 z 5

Skvělá práce, po dlouhé době kniha, která mě bezvýhradně bavila. Čtivé, napínavé, úžasné postavy, rodinné vztahy, mnoho emocí a pokory, zamotané tak akorát, těžký život psychologa Josepha to jen umocňuje. Moc se těším na další díl...

mi-380
07.11.2019 4 z 5

Robotham znovu předvedl mistrovství v budování zápletky, v promíchání rodinných vztahů a v závěrečném stupňování napětí. Občas bohužel i za cenu náznaků patosu, vkrádajícího se do některých dlouhých cituplných úvah. Dokonale využito formou poslechu při cestování a vykonávání monotónní činnosti.
Přidávám čtyřhvězdičkových 80 % (aktuálně 144 hodnotících s převysokým průměrem 92 %).

Charlie tolik vyrostla za posledních pár měsíců, že je hezké vidět ji, jak si se svou sestrou hraje zase jako malá. Nechci, aby vyrůstala tak rychle. Nechci, aby se stala jednou z těch dívek toulajících se po Bathu s piercingem v pupíku a v tričku s nápisem
Spala-jsem-s-tvým klukem.

šipek
25.10.2019 5 z 5

Tak tato kniha se mi moc líbila, napínavé a čtivé počteníčko. Nemám rád, když je vrah brzo odhalen, ale u této knihy to nebylo vůbec na závadu. Příběh je propracovaný do posledního detailu a vše do sebe zapadá.

Lesandi
23.10.2019 5 z 5

Výborná! Hned mě chytla! Líbily se mi i části ze života (a nemoci) detektiva, které mě obecně v knihách většinou nudí. Ale s ním jsem se sžila. Příběh se pak nakonec pěkně složí dohromady a jak nakonec dopadl detektiv to se mi také líbilo. Nepředvídatelně.

ZuK1
04.10.2019 5 z 5

Velmi čtivé a mimořádně napínavé, měla jsem problém se od knihy odtrhnout ...

ajaworld
04.09.2019 5 z 5

Tak tohle tedy byla opravdu strhující jízda ! Napínavé od samého počátku, s bravurní excelerací na konci, přitom ani trochu laciné. Kreativní zápletky u kterých jsem často pomyslně až musela zavřít oči, výborný vhled do mysli obou hlavních postav – klinického psychologa i vraha. Zajímavý závěr. Moje první – a určitě ne poslední - kniha od autora.
Někdo níže píše, že pasáže týkající se rodinného života psychologa byly nadbytečné. Jak by mohly být, když jsou integrální částí toho příběhu. Ne ne, všechno do sebe zapadá skvěle a díky tomu je to tak čtivé.
Z knihy plyne poučení, že kdo s čím zachází, tím taky velice často schází.
Vřele doporučuji ke čtení a dávám 5/5.

Lída27
24.08.2019 5 z 5

Kniha super,přečtena za pár dní,nešlo jí odložit.

Aymira
27.07.2019 5 z 5

Strhující a svižný děj, i když konec byl už takový natahovaný. Kniha mohla mít klidně o sto stran méně a čtenář by přesto o nic nepřišel. Obrovský kontrast oproti předchozí knize Amnézie - především pomohl fakt, že vypravěčem je opět psycholog Joe a tentokrát je pro něj celý příběh velmi osobní. Trochu jsem se obávala, že s brzkým odhalením jména pachatele nebude celkem nic co řešit, ale naštěstí tomu tak nebylo. Jen tomu všemu stále moc nevěřím z psychologického hlediska. Chápu, že mateřská láska je nejvíc, ale proveditelnost zde popsaných zločinů mi přesto v reálném životě nepřijde moc možná.

Greenfingers
11.07.2019 4 z 5

Michael Robbotham rozhodně umí psát psycho-thrillery, o tom mě už po několikáté přesvědčil. Snad jediná výtka - kniha mohla být o něco kratší. Zhutnění příběhu by kvalitě románu určitě prospělo.

i.stefany
17.05.2019 5 z 5

Teda tohle bylo tak moc dobré, že ani nedokážu napsat komentář. Autor mi prostě vyrazil dech a já nemůžu přestat myslet na všechny ty postavy a jejich osudy. Klobouk dolů, jak se mu podařilo nám od prvních stránek zlomit mysl od všeho jiného a chtít jen číst...
Milovníci psychodramat si určitě přijdou na své, tak jako já. Vřele doporučuji!

gigi77
25.04.2019 5 z 5

Skvělý. Autora si zařazuji do oblíbených. "Štvanec" se mi líbil o kousek víc. Byl akčnější. U této knihy jsem měla místy pocit, že se protahuje. Váhám mezi 4 a 5 hvězdičkami.

Do čtenářského deníku si nezapisuji pokaždé, ale vždy jen to, co mě zaujme. A tak jsem si připsala pro mě nové přísloví: "Pro oči nevidí", pak taky jeden nový vtip o paní učitelce a nakonec teorii o času: STRACH ho natahuje, PANIKA způsobuje, že čas se rozpadá ... To ke krimi naprosto sedí.
Takže sečteno, podtrženo, dávám 5 hvězd :-)

broskev28
03.03.2019 5 z 5

Opět jsem byla lapena a od 1.kapitoly jsem hltala stránky až do konce.
Potom jsem si přečetla komentáře a žasla jsem, jak různě vnímáme různé situace. Mě naopak soukromí hlavního hrdiny velmi zajímalo, a jak se nakonec ukázalo, soukromý život pachatele byl jeho jedinou slabinou. Pokaždé (tedy už počtvrté) jsem mile překvapena jazykovou stránkou knihy - způsob vyjadřování hlavního hrdiny, jeho postřehy na téma rodinný život. Jeho život s těžkou a nezvratnou chorobou mu znemožňuje vystupovat v roli neohroženého hrdiny, přesto dokáže triumfovat zásluhou své psychologické erudice a empatie.
Obvykle velmi těžce nesu jazykové chyby a překlepy - tady jsem při "tahu na bránu" žádné nezaregistrovala (a prý jich tam je velmi mnoho); tak snad při druhém čtení . . .

ellescorpio
22.02.2019 3 z 5

Z anotace jsem se na knihu dost těšila, ale docela zklamání. Strašně moc kapitol o rodinném životě hlavního hrdiny, když si kupuju thriller, fakt me nezajímají peripetie s hledáním chůvy pro děti. Manželka hlavního hrdiny se chivala jak úplná kráva, on podpantoflák, dost jsem se nutila abych to vůbec dočetla. A teď stran té krimi stránky, docela pěkný rozjezd, ale nezajímavý střed a naprosto tuctová zápletka.

Danago
31.01.2019 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. Jen mě mrzí, že byla u nás vydaná až po knize Řekni lituji , protože jsem ji četla dřív, věděla jsem některé docela důležité spojlery. Což mě ochudilo o napětí. Škoda.

rengers
26.01.2019 5 z 5

Unikátně napsaný detektivní příběh, který nedovolí odložit čtení na později. Příběh dvou psychologů, jeden skutečný, druhý životem poučený a znechucený bez doktorátu z daného oboru, který svoji schopnost se vyznat v lidech, využije k pomstě a zabití mluveným slovem.

katka3214
23.01.2019 5 z 5

Skvělá série, čte se to úplně samo a vždycky, když už si myslím, že přesně vím, kdo je vrah, tak je vše jinak :)