Střepy

Střepy https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321713/mid_strepy-StD-321713.jpg 5 296 100

Joseph O'Loughlin série

Christina Wheelerová chce skočit z mostu a ani psycholog Joseph OLoughlin, řečený Joe, jí nedokáže sebevraždu rozmluvit. Později se u Joea doma objeví její dospívající dcera a tvrdí, že není možné, aby se matka dobrovolně zabila tímto způsobem, protože měla panický strach z výšek.

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Shatter , 2008

wooloong
16.02.2021 4 z 5

Přesně 568 stránek. Ach jo, mám radši kompaktnější příběhy. Příliš brzy jsme se dozvěděli, KDO je ten hajzlík, co nutí ženy dělat to, co by normálně neudělaly, kdyby ... dozvěděli jsme se také, JAK to dokáže (nebylo až tak těžké uhodnout). Také se dozvíme PROČ to ten mizera dělá a nakonec nás ještě čeká dramatický zvrat. Nebylo to špatné, ale těch stránek bylo na mě opravdu moc. A těch chyb v textu taky. Každá taková chyba ruší, vytrhuje z děje a ničí čtenářský zážitek u jakkoli dobrého příběhu. MOBA by měla zainvestovat do opravdu dobrého korektora.

katka9574
14.02.2021 5 z 5

Perfektně propracovaný příběh, přečteno téměř na jeden zátah. Michael Robotham píše neskutečně poutavě! Vřele doporučuji a už si brousím zuby na další díl :-)

klokan.1905
21.01.2021 5 z 5

Střepy...
V pořadí třetí pokračování ze série Joseph O'Loughlin... Určitě bych Vám nejdříve doporučil přečíst si nejprve dva předchozí díly, a to V podezření a poté Amnézii... Psycholog Joseph O'Loughlin se v tomto pokračování pokouší rozmluvit sebevraždu skokem z Cliftonského visutého mostu Christine Wheelerové - ženě ve středních letech... Neúspěšně...
Její dcera, Darcy Wheelerová, však Josephu O'Loughlinovi tvrdí, že matka měla strach z výšek... Proč se tedy rozhodla ukončit život skokem z mostu? Proč před skokem z mostu po celou dobu telefonovala? Mohl ji někdo ke skoku přinutit? Jak by to ale dokázal?
Na tuto spoustu otázek Vám odpoví tato strhující kniha... Neváhejte a čtěte... ;-)

mimi55
09.01.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

Sudin
05.01.2021 5 z 5

Výborná kniha, společně s Řekni lituji jedna z mých TOP knih. Jdu shánět další od tohoto autora.

Mandlevest
15.11.2020 5 z 5

Opět vynikající, ale tak děsivé a to bez nějakých krutých popisu vražd. M. Robotham prostě píše tak sugestivne a věrohodně, že si výše uvedeným nemusí vypomahat, aby zvýšil napětí svých jedinečných detektivních příběhu. Jelikož čtu tuto sérii se zpožděním, jsem odměněna navazující soukromou linkou, která skvěle doplňuje vskutku originální zápletku. V příštím roce, jak jsem zjistila, nás čeká první kniha nové série tohoto talentovaného spisovatele, a tak se brzy pustím do dalšího příběhu, ještě se mám s Josephem na co těšit.

Nikusha
14.11.2020 5 z 5

Dlouho jsem se na ni chystala a těšila se. Mé očekávání se splnilo, ba dokonce přesáhlo mé představy o tom, jaká knížka bude. Super, super, super!

ydnac
07.09.2020 5 z 5

Robotham je další z mých oblíbenců takže za mě super :-)

barbora5983
29.08.2020 4 z 5

Thriller dobrý, ostatně jako vždy od tohoto autora. Ale ta spousta chyb v textu..hrůza :-(

Titas9001
22.06.2020 5 z 5

Spolu s Řekni lituji pro mě nejlepší v sérii. Oblíbený hlavní hrdina, který se potýká s nepříjemnou chorobou, která ho fyzicky sice omezuje, ale zase na druhé straně disponuje brilantním mozkem. U Robothama mě nejvíce baví ty pasáže, kdy se Joe ponoří do myšlenek pachatele. To umí naprosto mistrovsky popsat. Spolu s tím i svižné tempo a přehledné postavy. Shrnuto - vždy se těším na další autorovu knihu

ddkk
03.06.2020 5 z 5

Výtečné! Psychothriller se skvěle vystavěnou zápletkou, charaktery a neustále přítomným napětím. Znovu jsem se dostala do tenat příběhu, který mne držel a nepustil až do překvapivého konce.

Zatím všechny Robothamovy knihy, které jsem četla, byly výborné a přesto, že mají poměrně hodně stránek, vůbec to neubíralo jejich čtivosti.

U mne mají Střepy plný počet a doporučení.

tamila
25.05.2020 5 z 5

Můj oblíbený autor, takže jsem věděla, co čeho jdu. Jen mne zasáhlo, jak moc se případ týkal jeho rodiny. Postava profesora je mi lidsky blízká, doufám, že vyřeší ještě hodně případů.

moudivlacek
16.05.2020 5 z 5

Neuvěřitelné, děsivé, smutné i hloubavé. Velmi rychlý spád děje. Přesto, že je velmi brzy odhaleno jméno vraha, nic to neubírá ději na dramatičnosti. Joe zas spadne do velmi složitého a těžkého případu, který ho velmi zasáhne i v osobní rovině. Bohužel se mu hroutí pomalu vztah s jeho ženou. Jediný, kdo opravdu stojí na jeho straně a opravdu mu pomáhá je detektiv Ruiz nyní v důchodu.
Šílená zvrácenost vraha na první pohled má samozřejmě druhou stranu mince. Nestal se vrahem jen tak pro nic za nic. Otázkou je, jestli by měl za to nést vinu sám či ne. Za spáchané vraždy určitě ano.
Milovníkům thrillerů doporučuji. Jsem zvědavá na další díl.

Johana
14.05.2020 4 z 5

Výborná detektivka. Pravděpodobní hrdinové, překvapivé situace, čte se to jak víno. Vypravěčem je psycholog, tak akorát skeptický k možnostem své profese. Dala bych 5, nakonec mne od nejvyššího hodnocení odradilo, že na brutalitu pachatele, se kterou se střetneme v závěru knihy, jsem zrovna já trochu citlivá povaha - komu to ale nevadí, doporučuji všemi deseti!

blackoutzuzi
11.05.2020 5 z 5

Musím uznat, a snad nebudu jediná, že chvíli jsem s naším antihrdinou i soucítila - ale samozřejmě u mě povětšinou převládaly vůči jeho osobě negativní pocity. V tomto případě vůbec nevadí, že má kniha takřka 500 stránek. Budete ji mít přečtenou raz dva. Michael Robotham vám totiž nedovolí knihu odložit! Střepy považuji společně s Řekni lituji za Robothamovu nejlepší věc.

pavčape
07.04.2020 5 z 5

Jsem nadšená. Tato série je skvělá a tak trochu neprávem opomíjená. Na obálce se neskví žádná nálepka "světový bestseller", která má nalákat čtenáře, a přesto by si ji zasloužila mnohem více nežli 99 % takto ocejchovaných knih. Děj knihy je pravděpodobný, zápletka skvěle propracovaná a velmi uvěřitelná. Osobní život hlavního hrdiny se vyvíjí tak, jak by se i v reálném životě vyvíjet mohl. Joe není žádný superhrdina, ale inteligentní muž, který se snaží i za cenu vlastních osobních a rodinných kompromisů pomáhat. Velmi jej za to obdivuju.
Tuhle sérii s čistým svědomím doporučuju!!!

berila
05.04.2020 5 z 5

Nelze napsat nic jiného, než vynikající thriller. Ostatně jako doposud vždy od tohoto autora.

Leona333
31.03.2020 5 z 5

Hmm, to je snad snad poprvé, kdy mi nevadilo brzké odhalení vraha. Vlastně jsem si to dost dobře užívala... ; ) Jako takový malinký šmírák, co se na chvilku usadil v mysli vraha a nejen u něj... A víc, jak se zájmem pozoruje, kdo pomyslnou ,,šachovou partii," tah za tahem vyhraje? BÍLÝ KRÁL, nebo ČERNÝ KRÁL...?
Kniha si označení psychothrilleru zaslouží.

Gibis
06.03.2020 5 z 5

Páni! Tak tahle série je díl od dílu lepší. Do profesora O’Loughlina jsem se asi zamilovala, nebo mám aspoň pocit, že když začnu číst, už ho prostě nemůžu opustit, nemůžu ho v tom nechat samotného a musím to všechno prožívat s ním. Od poloviny knihy už je kniha téměř neodložitelná i za cenu neprospané noci, nevypraného prádla, či neuvařeného oběda a dokonce jsem tentokrát měla nutkání podívat se na konec, jak to dopadne! Ale naštěstí jsem vydržela a na konci jsem brečela jako želva. Tak silně to na mě zapůsobilo. Takže doporučuji!

anája
07.02.2020 5 z 5

Na to jak je kniha tlustá se četla sama. První od autora a opravdu bezvadně napsaná.