Řekni lituji

Řekni lituji https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231376/bmid_rekni-lituji-65f4a35160a80.png 5 548 164

Joseph O'Loughlin série

Jedné letní nedělní noci se ve vesnici Bingham nedaleko Oxfordu ztratí dvě nejlepší patnáctileté kamarádky Piper Hadleyová a Natasha McBainová. Mnohadenní televizní přímý přenos z pátrání po nich upoutá celý národ. Dívky se ale nepodaří najít. O tři roky později, v průběhu nejhorší sněhové vichřice za posledních sto let, dojde k brutální vraždě manželského páru bydlícího na farmě, kde kdysi se svými rodiči žila i Natasha McBainová. A pod ledem zamrzlého jezera je po sněhové bouři nalezeno tělo mladé bosé ženy. Policie zadrží duševně narušeného mladíka, který slyší hlasy a tvrdí, že té noci viděl v bouři dívku, kterou pronásledoval sněhulák. Klinický psycholog a tvůrce zločineckých profilů pro policii Joseph O'Loughlin je přesvědčený, že dívky, které zmizely před třemi lety, stále žijí. Přesvědčuje policii, že je třeba obnovit vyšetřování, ale čím víc se blíží pravdě, tím nebezpečnější celá situace začíná být. Mysl jeho protivníka je chladnokrevná, rafinovaná a zvrácená.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Say You're Sorry , 2012

ZuK1
01.12.2019 5 z 5

Stejně jako všechny knihy Michaela Robothama opět velmi čtivé a napínavé, ale Střepy a Štvanec se mí líbily trošku víc, takže ideálně bych tentokrát hodnotila 4,5*.

fionka36
31.10.2019 5 z 5

Mrazivý příběh. Četl se jedním dechem

MonikaV
17.08.2019 5 z 5

No tak to byla naprostá bomba! To si musíte přečíst!!!

Greenfingers
20.07.2019 4 z 5

Další ze série thrillerů s mým oblíbeným profesorem Loughlinem. Kniha se četla dobře, i když mohla být o něco kratší. Chápu však, že dnes lze jen těžko natrefit na thriller, který by měl méně než 450 stránek.

esfinge
14.07.2019 5 z 5

Za mne spokojenost. Mrazivý příběh.

Kaja01
13.06.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, zejména postava profesora, přečetla jsem ji během chvilky. Rozuzlení jsem vůbec nečekala! Skvělý thriller.

nickol
27.05.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden den . Nemohla jsem se od ní odtrhnout . Úžasné napínavé čtení.

mi-380
23.05.2019 4 z 5

Po přečtení Štvance jsem se těšil na dalšího Robothama. Štvancem jsem byl nadšený, touto kampušovskou variací také, ale už o něco méně. Kniha byla napínavá, zajímavě pojatá díky dvěma vypravěčům, psycholog Joe je sympaťák, téma a utrpení obětí doslova mrazivé, ale tak nějak... obehrané...
85 % (zatím 375 hodnotících s průměrem 92 %).

edith79
11.05.2019 5 z 5

Tak tuhle knihu budu mít v hlavě ještě hodně dlouho. Skvělý čtenářský zážitek. Autor píše neskutečně poutavě a postava profesora O'Loughlina je prostě bezvadná. Navíc je tu mrazivý deník Piper, při jehož čtení mi mnohdy bylo velmi úzko a knize to dodává téměř hororovou atmosféru. Pachatele jsem neodhalila, autor si se čtenářem umí pěkně pohrát, takže i když jsem si myslela, že vím, konec mě opravdu překvapil. Tohle byla prostě paráda.

sipkulka
19.04.2019 5 z 5

Moc fajn čtení, psychologický thriller, který vás svým dějem jednoduše chytne a nepustí, ani trošku mi nevadilo že se jednalo o 1 knihu tudíž asi o 6 díl série.. Myslím, že sem díky této knížce našla dalšího fajn spisovatele do sbírky.

Ben Nevis
11.04.2019 5 z 5

Cesta do hlubin psychopatovy duše. Hlavní hrdina psycholog je fajn (toto je moje první knížka s ním), ale deník unesené dívky dělá z knížky mrazivý požitek. Všechno do sebe krásně zapadá, autor se nesnaží zabít příběh vymýšlením ohromujících, ale nefunkčních, konstrukcí.

Doporučuji knihu Pokoj od E. Donoghue. Je to vlastně takové pokračování říkající, že u takových případů žádné šťastné konce nejsou.

romana0733
10.04.2019 3 z 5

Tahle kniha mi nějak nesedla, bylo to zbytečně natahované, ani ten konec mi nějak neseděl. Kniha střepy, byla mnohem lepší,

beruska
27.03.2019 4 z 5

Napínavý příběh, kdy do konce nevíte, kdo za vším je :) ...

susu
20.03.2019 4 z 5

Líbilo se mi to moc, chtěla jsem dát nejvyšší hodnocení. Jenže od začátku jsem tušila, kdo je pachatelem, což je u detektivního thrilleru špatně. A konec bohužel nepřekvapil. Rozhodně je to ale lepší kniha než prvni tři části série, které u nás zatím vyšly.

Zdenas5
11.03.2019 5 z 5

Napínavé, čtivé, rozhodně nelituji. Neznalost předcházejících částí mi nevadila.

DJANKA
07.03.2019 5 z 5

Tak tahle knížka mě fakt hóódně bavila. Místy jsem ani nedýchala a nemohla se od ní vůbec odtrhnout. Předchozí díly jsem také nečetla, ale na čtivost příběhu to nemělo žádný vliv. Trochu mě mrzelo, že si profesor v závěru knihy zahrál na hrdinu a ani mi to k němu nesedělo, dojem z knížky mi to však rozhodně nezkazilo.

Jířule.86
25.02.2019 5 z 5

Napínavý příběh, který Vás vtáhne do děje a nepustí dokud nedočtete až do konce. Moc pěkná knížka

Metla
22.02.2019 4 z 5

Začínat číst sérii od šestého dílu není vyloženě ideální, čtenáři pak unikají různé souvislosti, detaily a navíc zakopne o spoilery týkající se předchozích knih. Navzdory těmto nepříznivým okolnostem jsem si "Řekni lituji" vychutnala skoro dokonale.
Hlavní postavou je psycholog Joe O´Loughlin, který je přizván k výslechu podezřelého z dvojnásobné vraždy. Jeho linie vyprávění se drží poměrně strohé, překvapivě odtažité ich formy v přítomném čase. Krátké věty, popisy pouze nejnutnější, kupodivu málo duševních pochodů. Vyšetřování vede k dalšímu, neméně brutálnímu zločinu. Tím pravým kořením románu pak je deník unesené dívky, dodávající knize patřičnou dávku emocí a napětí. Jak se postupně odhalovalo pozadí případu, měla jsem čím dál větší problémy odtrhnout se od příběhu plného lidských dramat a špíny v různých podobách.
Pominu-li vlastní chybu, tedy neznalost předchozích dílů (přičemž čtvrtý a pátý snad v češtině ještě ani nevyšly?!), mrzel mě akorát slabší finiš a několik dějových nití, co skončily ustřihnuty jaksi do nikam. Čtenář se zkrátka nedozví, jestli každý ze zdejších mrzkých charakterů zaplatí za své hříchy.
Plesknu sem spokojených až nadšených 80-85% a jdu shánět první tři části série.

gabriela7145
22.02.2019 5 z 5

Velmi poutavý psycho-thriller. Výborně vykreslená psychologie postav, napínavé od začátku až do konce.

ewi
11.02.2019 5 z 5

velmi inteligentny thriller, putavy, sympaticky hlavny hrdina- psycholog. Bola to moja prva kniha od autora, a urcite nie posledna....