Amnézie

Amnézie https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274352/mid_amnezie-vZq-274352.jpg 4 291 85

Joseph O'Loughlin série

Jedné studené londýnské noci je z Temže vytažen detektiv oddělení vražd Vincent Ruiz. V noze má kulku a v paměti mu zeje obří propast. Nevzpomíná si ani na střelbu, ani na to, jak se ocitl v řece. Jediným vodítkem je fotografie nalezená v jeho kapse. Je na ní Mickey Carlyleová, sedmiletá dívka, pohřešovaná už celé tři roky… Co když to ale policie celé špatně pochopila? Ruizovou jedinou nadějí, jak celou záhadu vyřešit, je vydat se po svých vlastních stopách a rozpomenout se, co se tu noc vlastně stalo. Pomoci mu může jediný muž – psycholog Joe O’Loughlin. U románu Amnézie nestačíte otáčet stránky. A zvraty v ději jsou smrtonosné.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Lost , 2005

janina66
janina66
22.02.2021 4 z 5

Čtení této detektivní knihy jsem si moc užila. Super začátek s vylovením detektiva Ruize. Jeho výpadek paměti mu pomáhá oživit jeho přítel, psycholog Joe. Do posledního konce nevíte co a jak se stalo?

wooloong
wooloong
28.01.2021 4 z 5

Dobře se to četlo. Autor dokáže přesně popsat místo, osoby i atmosféru, má smysl pro humor, jen ta zápletka mi nakonec přišla docela překombinovaná.

mimi55
mimi55
01.01.2021 5 z 5

Napínavý thriller. Dávám plný počet.

Zlatinka.Emilly
Zlatinka.Emilly
26.11.2020 4 z 5

Příběh byl moc zdlouhavý, nebezpečné situace dokázal Vincent Ruitz zvládnout velice hravě, zde si však myslím, že by měl Michael trochu ubrat na dramatičnosti. Jinak fajn kniha, ale na Řekni lituji to nemá, takhle kniha totiž nasadila laťku příliš vysoko. Konec mi připadal takový nedokončený, i když vyřešení případu se zvládlo. Asi bych příště už nečetla, pro mě zbytečně moc stránek na to, že se nic nedělo.

ArwenAragorn
ArwenAragorn
26.11.2020 4 z 5

75%
Mazaní, všehoschopní podvodníci zneužili emocí zoufalé matky a také mé vlastní zaslepené touhy. Kde byla celou tu dobu Mickey? Vím, že žije. Nedokážu vysvětlit proč, ani předložit nějaký důkaz, prostě jenom vím, že v takovém ránu, jako je tohle, Mickey na svět patří.

Velmi dobře napsaný thriller, opět kvalitní, jak jsem u autora zvyklá. Přečetla jsem znovu. Tentokrát je v hlavní roli detektiv inspektor Vincent Ruiz, který je vyloven z Temže s průstřelem nohy a trpí amnézií. Joe OĹoughlin, se kterým se v minulém díle spřátelil, mu pomáhá nejen v tom, aby si vybavil ztracené vzpomínky, ale i v pátrání kolem Mickey Carleyové. V kapse Ruize se totiž našla fotka Mickey , která zmizela před třemi lety ve věku sedmi let. A zdá se, že se vynořily nové skutečnosti.
Napínavé, dramatické, s parádním koncem.
A já jsem zjistila, že asi taky trpím amnézií, protože jsem si toho z knížky, kterou už jsem jednou přečetla pamatuji jen velmi málo.
Znovu doporučuji k přečtení.

klokan.1905
klokan.1905
08.11.2020 4 z 5

Amnézie...
Druhý díl ze série Joseph O'Loughlin...
Hlavní postavou tohoto pokračování není psycholog Joseph O'Loughlin, ale detektiv z oddělení vražd Vincent Ruiz... Tento je jedné studené noci vytažen z Temže - má prostřelené stehno a ztratil paměť na poslední události... Vůbec si nevzpomíná na střelbu ani na to, jak se do řeky dostal... U něho v kapse však byla nalezena fotografie se snímkem Mickey Carlyleové - v té době sedmileté dívky... Tato je však již tři roky pohřešovaná a ve vězení sedí za její vraždu odsouzený Howard Wavell...
Pomoci vzpomenout si mu pomáhá právě psycholog Joseph O'Loughlin... Zda se mu podaří vrátit detektivu Vincentu Ruizovi paměť a objasnit co se tu noc stalo se dozvíte, když si přečtete tuto knihu... Já Vám to neprozradím... ;-) Autor však ano... ;-) Tak neváhejte a čtěte...

lea25
lea25
27.10.2020 5 z 5

Nevím,proč tak nízké hodnocení,protože pro mne naprosto skvělé čtení s vtipnými narážkami.Moje třetí kniha od autora a určitě ne poslední.

sirojezkin
sirojezkin
22.09.2020 2 z 5

Nějak jsem se tím nemohla prokousat.

ydnac
ydnac
07.09.2020 5 z 5

Robotham je další z mých oblíbenců takže za mě super :-)

renpavlicek
renpavlicek
05.09.2020 5 z 5

Grandiózní kriminální příběh. I když se to někdy strašně táhlo stálo to za to.

Mandlevest
Mandlevest
05.09.2020 5 z 5

Tohle je prostě senzační série, ve čtení které jsem,bohužel, ve značném skluzu, ale ve které budu určitě pokračovat. Je těžké dnes, v tak obrovské konkurenci jiných detektivních řad, najít v knize něco osobitého, svého, co Vás zaujme a knihu tím trochu ozvláštní a odliší, protože "pouze" čtivých detektivek s překvapivým závěrem dnes vychází mraky. M.Robotham to umí. Spojil intelekt a jakousi tajemnou plachost klinického psychologa Josepha O' Loughlina s drsnou školou, ale velkým srdcem detektiva Ruize, to vše zabaleno do čtivého a napínavého příběhu. Výsledkem je vynikající, trochu jiná detektivka, která Vás nepustí do poslední stránky. Absolutní spokojenost a maximální hodnocení.

ddkk
ddkk
18.06.2020 5 z 5

Další pokračování výborných kriminálních příběhů Ruize a Joea. Tentokrát s Ruizem v hlavní roli. Dověděla jsem se o jeho specifickém původu i o jeho slabostech a naopak o jeho odvaze, inteligenci a výdrži. Někdy až neuvěřitelné.

Ale vůbec mi to nevadilo, příběh pátrání po tom, co se při předávání výkupného za dávno zmizelou Michaelu skutečně stalo, je napínavý a plný nečekaných zvratů. Šílená prostředí, v nichž se příběh zčásti odehrává, popisuje Robotham se záviděníhodnou znalostí. Skoro bych řekla, že londýnskou kanalizaci osobně prošel...Nebo měl skvělé a zasvěcené zdroje informací.

Opět výborná kniha, kterou doporučuji a dávám jí plný počet.

JustWomen
JustWomen
08.06.2020 5 z 5

Za mě skvělé čtení, zajímavá zápletka a originální vyšetřování detektiva Ruize, postiženého amnézií, kniha by určitě zasloužila vyšší ohodnocení ... a děkuji za ten konec.

anája
anája
28.03.2020 3 z 5

Oproti minulé knize stejného autora, se tohle strašně táhlo a nebylo to žádné wow.

moudivlacek
moudivlacek
25.02.2020 4 z 5

Tentokrát je hlavní osobou příběhu detektiv Ruiz, Joe - jeho kamarád - mu jen pomáhá vrátit paměť na události jeho postřelení, a později mu pomáhá v soukromém vyšetřování.
Ruiz se totiž domnívá, že údajně mrtvá Mickey žije a že byl při předávání rukojmí s její matkou Rachel.
Otcem Mickey je ale velice obávaný gangster Alexej, který má spolupracovníka i na policii.
Někdo se snaží zničit Ruize, aby ho tak odstranili.
Komplikovaný případ s motivem hamižnosti a odpornosti a zneužívání citů druhých.

ahomonicky
ahomonicky
03.02.2020 4 z 5

I přes ne úplně skvělé hodnocení zde se mi kniha líbila. Možná i více, než když byl hlavní hrdina pan psycholog. Za mě 4 hvězdy

Gibis
Gibis
18.01.2020 5 z 5

V tomto díle série se hlavní postavou stává detektiv Ruiz. Na začátku příběhu ho vytáhnou polomrtvého z Temže a vzhledem k tomu, že si vůbec nepamatuje jak se tam dostal a co se vůbec stalo, začíná spletitá cesta pátrání, na které mu radou a psychickou podporou zdatně vypomáhá profesor O’Loughlin, kterého známe z prvního dílu.
Skvělý detektivní román, ve kterém nás autor napíná až do samého konce, téměř do poslední stránky.

pavčape
pavčape
18.01.2020 4 z 5

Tato série se stává moji oblíbenou. Po první knize, kde vypravěčem je Joe, se nyní do popředí dostává detektiv Vincent Ruiz. Pátrá po pohřešované dívce, která zmizela již před třemi roky. Svou nezdolnou pílí a tvrdohlavostí tento případ vyřeší. I přes skutečnost, že si vlastně nepamatuje nic z toho, co se stalo.

mi-380
mi-380
06.10.2019 4 z 5

V úvodním dílu zahnal autor do neřešitelné situace psychologa Joea, nyní provedl něco podobného jeho drsnému policejnímu rivalovi, který zde Joea odsouvá na vedlejší kolej. Spolu s ním je skoro hmatatelně ve významné roli opět můj oblíbený Londýn s jeho tajemnými podzemními přítoky Temže.
Amnézie, to je vděčné, spisovateli i filmaři zdánlivě nadužívané, téma. Před několika lety jsem uklouzl při bowlingu, lehké ťuknutí do zátylku, a ten trvalý dvouhodinový výpadek paměti, během něhož jsem podle svědectví přátel v pohodě dohrál a výjimečně i vyhrál, mi dokazuje, že si ti autoři zase tak moc nevymýšlejí.
80 % (aktuálně 156 hodnotících s průměrem 76 %).
...
Nějakej hajzl mě postřelil! Mělo se mi to vrýt do paměti. Měl bych být schopen to prožívat znovu a znovu jako ty kňourající oběti v odpoledních televizních talk show, které přitom mají na rychlé předvolbě v telefonu právníky specializující se na nemajetkovou újmu. Ale já si nepamatuji nic. A bez ohledu na to, kolikrát pevně zavřu oči a pěstí si budu tlouct do čela, se na tom nic nezmění.

AltaMari
AltaMari
12.09.2019 5 z 5

Pro mě je Robotham zárukou kvalitního napínavého čtení. Autor se vyhýbá explicitním popisům brutalit a spíše brnká na psychologickou strunu. Zápletka je perfektně vystavěná, a konec mě potěšil.

"Tři věci jsou na tý amnézii úžasný: kromě toho, že na Vánoce můžu sám před sebou schovávat svý dárky, každý den se seznamuju s novýma lidma."

Michael Robotham
australská, 1960