Komu straší ve věži

Komu straší ve věži https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337038/bmid_komu-strasi-ve-vezi-JR9-337038.jpg 4 269 88

Josefína Divíšková série

Ve středočeském městečku Brod se schyluje k obecním volbám a vypadá to, že nic nedokáže narušit jejich průběh. Příjezd nového učitele Jakuba Stehlíka ale odkryje mnohé stíny z minulosti. Kdo zavinil smrt Jakubovy matky? Co s ní má společného starosta Jaroslav Jiroušek? Komu v Brodu se hodí, aby tento čin nezůstal zapomenut? Jak do toho všeho zapadá rodina majitelky pekařství paní Řábkové? Co znamená králičí tlapka v pouzdře na trumpetu a jaké tajemství skrývá zahrádkářská kolonie za městem? A co všechno je pro úspěch schopná udělat opozice v čele s Ivo Podroužkem? Učitelka Josefína Divíšková se snaží přijít na kloub událostem, které se v Brodu staly před více než třiceti lety, a tím pomoci napravit staré křivdy. Musí se spolehnout na svůj důvtip a schopnost zvládat vše s humorem, jakož i na svérázného komisaře Tvrdíka.... celý text

harena
06.10.2021 5 z 5

Milá, svěží kniha pro dobrou náladu, která určitě stojí za pozornost. Autorka se nezdržuje dlouhými popisy, příběh hravě pokračuje kupředu a když si Josefína vezme něco do hlavy, jde bez okolků za tím. Její specifický humor rozesměje a perličkou jsou i moudra svérázné babičky.
Věřím, že napsat vtipnou knihu je kolikrát těžší, než napsat detektivku. Pokračuji v sérii a jestliže si chcete odpočinout a pobavit se, doporučuji.

Amneris
17.09.2021 4 z 5

Opět skvělá knížka, dobře jsem se bavila, i když zápletka byla méně detektivní než v předchozím díle. Pěkné počtení.

Katka2382
01.08.2021 5 z 5

Řekla bych,že je to nej kniha z celé řady.Fakt jsem se skvěle bavila a knížku jsem dala na jeden zátah.
Parádní počtení.

Nymfadora.T.
28.07.2021 4 z 5

Moc pěkné, vtipné, Josefína v kombinaci s komisařem paráda. Dobré odreagování, určitě si přečtu další.

Toňula
29.06.2021 3 z 5

Oproti předchozímu díle méně detektivní, ale o to vtipnější, Josefína je mi ještě bližší než před tím svým humorem, nadhledem a celkovým přístupem k životu i ke svému okolí, ve kterém najdeme typické postavičky českého maloměsta.

Buchtičkajani
29.05.2021 3 z 5

Další dil detektivky, která vlastně ani detektivka není. Josefina je číslo, a má být po kom, protože babiččiny hlášky si prostě zamilujete..

Marylaa
29.05.2021 2 z 5

(SPOILER) Nebýt toho, že mi byly půjčený hned tři díly najednou, asi bych po prvním dílu dál nečetla. Druhý byl v něčem lepší. Vraha jsem tentokrát neodhadla, ale problém je v tom, že ani hlavní hrdinka nebo policie. Dotyčná postava se jen tak náhlé přiznala.
Pokud jde o to v knize skoro hlavnější a to milostné problémy hlavní hrdinky, asi nejsem cílová skupina takových knih, což soudím podle toho, že ze všech postav mi byla nejsympatičtější Lída Tvrdiková.

baji42
30.04.2021 4 z 5

Solidní tuzemská detektivka. Musím ocenit i humorná místa.

lucakuca
25.04.2021 4 z 5

Tak už zase "detektivka", u které vlastně ani tak o ten zločin nejde, vážení. Spíš o ten život okolo. Babi má hlášky a dvojka mi přijde, díky ní, vtipnější :-). Celkově se dvojka víc vyvedla.

Honzin
17.03.2021 5 z 5

Díky akci knihkupectví jsem na webu štrachal a koupil knihu od pro mě neznámé autorky.
Od teď však miluji Jozefínu a její humor :-).
Kniha je klasické velikosti, má pevnou vazbu a látkovou záložku. Pěkná grafika obálky.
Dostáváte poctivou, krásnou a "voňavou" knihu. Ne žádnou brožuru s malým písmem.
Je to i pěkný dárek.

May
09.02.2021 4 z 5

S Josefínou jsem se seznámila díky skoroségře, která mi vnutila povídky s tím, že si je musím přečíst a pokud se mi budou líbit, dostanu do ruky i romány ... Hned u první povídky jsem si Pepíka zamilovala a hlavně bezvadný styl jakým jsou knihy napsané. Nikdo není dokonalý a Pepík už tuplem ne, dát si skleničku nebo o skleničku víc no a? A i když jsem svou babičku milovala a to ona mě "naučila" číst knihy a nikdy jí za to nebudu dost vděčná, tak Josefíninu babi bych brala všemi deseti .....

"Je ti čtyřicet, proboha! Jediná situace, kdy bys měla brečet kvůli mužskému je na jeho pohřbu!" (poznámka babi ze strany č. 63)

kuruteku
25.10.2020 3 z 5

V půlce knihy jsem byl zděšen. Proč na jedné stránce Josefína komisaři říká Pepíku a pak Tomáši. Taková chyba. Už jsem se těšil, jak to autorce v recenzi vytmavím. A o pár stránek mi došlo, že trouba je někdo jiný - já. Oslovení Pepíku přece patřilo Josefíně! Oproti prvnímu dílu už jsem do vztahů v městečku nějak pronikl a smířil se s nimi, takže uvidíme v dalším díle.

haWranka
14.07.2020 3 z 5

Příjemná oddychovka, která už mě nezaujala tolik jako díl předchozí, ale stále dost na to, abych sáhla po dalším.

bartoma
09.07.2020 5 z 5

Opět humorně napsaná "detektivní" oddychovka. Čtu další díl, jinak to nešlo.

bábuška
27.04.2020 3 z 5

Opravdu oddechový humoristický román s detektivními prvky. Hezky jsem si u knihy odpočinula. Trochu praštěná Josefína se svou akurátní sestrou, politické předvolební hrátky a řada figurek maloměsta, kdo by si u této četby neodpočinul ?

dagmar5477
22.03.2020 5 z 5

Detektivkou bych to úplně nenazvala, ale bylo to příjemné počtení. Rozhodně se pustím do dalších.

tami1
21.02.2020 4 z 5

Moc ráda jsem opět navštívila město Brod a jeho svérázné obyvatelé. Prostě mě baví střelená Josefína a její zábavná rodinka. V městečku graduje předvolební kampaň, řeší se láska, kují se pikle a tak trochu se pátrá po pachateli jedné staré vraždy.

daudurhundur
20.02.2020 3 z 5

Pro mě zatím nejslabší Josefína - bylo to pořád zábavně oprsklé a zároveň tak maloměstsky známé... ale jako detektivka tentokrát prostě slabší. Ale i tak už se těším na další díl.

Ani832
31.12.2019 5 z 5

Super pokračování knihy Kdo jinému jámu kopá, zase hodně čtivá knížka, a už zase jsem neuhádla pachatele. :) Tak se pozná dobrá detektivka (já ale viníka nepoznám skoro nikdy, ale tak což). Rozhodně doporučuju.

babystar
22.12.2019 4 z 5

Tentokrát to snad ani nebyla detektivka, ale ukázka absurdnosti volebních kampaní. Nějaký zločin tam ovšem byl, ale také blázen a věž i pár lidí, kterým v té jejich věži strašilo. A babiččiny hlášky neměly chybu!