Komu straší ve věži

Komu straší ve věži https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337038/bmid_komu-strasi-ve-vezi-JR9-337038.jpg 4 269 88

Josefína Divíšková série

Ve středočeském městečku Brod se schyluje k obecním volbám a vypadá to, že nic nedokáže narušit jejich průběh. Příjezd nového učitele Jakuba Stehlíka ale odkryje mnohé stíny z minulosti. Kdo zavinil smrt Jakubovy matky? Co s ní má společného starosta Jaroslav Jiroušek? Komu v Brodu se hodí, aby tento čin nezůstal zapomenut? Jak do toho všeho zapadá rodina majitelky pekařství paní Řábkové? Co znamená králičí tlapka v pouzdře na trumpetu a jaké tajemství skrývá zahrádkářská kolonie za městem? A co všechno je pro úspěch schopná udělat opozice v čele s Ivo Podroužkem? Učitelka Josefína Divíšková se snaží přijít na kloub událostem, které se v Brodu staly před více než třiceti lety, a tím pomoci napravit staré křivdy. Musí se spolehnout na svůj důvtip a schopnost zvládat vše s humorem, jakož i na svérázného komisaře Tvrdíka.... celý text

akinomV
03.12.2019 5 z 5

Tuhle sérii mám opravdu ráda. Je to vtipná detektivka, která rozhodně nikoho neurazí. V této jsem si dokonce lepícími papírky označila pár fakt vtipných hlášek (převážně od Josefíniny babičky). Už se těším na pokračování!

Kerberos
16.11.2019 4 z 5

Rejfová mě prostě baví.Detektivka bez krveprolití,překombinovanosti,z českého protředí a s humorem.

vsechnonebonic
07.10.2019 5 z 5

Další " příjemná" knížka od mé oblíbené autorky. Opravdu mě baví. Je to pro mne příjemné pohlazení po duši. Sáhnu po knížce, když mám nějaké trápení, když chci uniknout od stále stejných každodenních starostí...

katerina5544
05.10.2019 5 z 5

Boží kniha! A jiskření mezi komisařem a Josefínou je prostě k sežrání! Naprosto jsem si je zamilovala. Tesim se na dalsi dil :-)

Avila
04.10.2019 5 z 5

Za mě můžu jen doporučit. Opět skvělé čtení, Josefína a její rodina mě prostě baví. A příběhu opět nechybí dávka detektivního pátrání, ironie i vzpomínky na "životní moudra" babičky.

Ignis
17.09.2019 3 z 5

Tak úplně nevím. Bylo to vcelku zábavné, to ano, ale ta detektivní část byla sice zajímavě vymyšlená, ale taková hodně upozaděná, což mi trochu vadilo.
Ale jinak vcelku nenáročné odpočinkové čtení.

mia.com
31.08.2019 4 z 5

Mě se teda líbí, že je to tak napůl detektivka a napůl románek pro ženské. Hlavně oceňuji, že se tentokrát řešily problémy z minulosti, což bylo zase o něčem jiném, a ne prostě nová vražda dalšího občana obce. Vše bylo takové hezky uvěřitelné. Těším se na další díl.

Domka901
31.08.2019 5 z 5

Za mě super! Mám moc ráda české detektivky a tato nemá chybu ani po jazykové stránce, ani po příběhové! Oddychové, vtipné a zároveň krimi. :)

Anna27
20.08.2019 5 z 5

Josefína mě nikdy nepřestane bavit. Hltám jeden díl za druhým. Vtipné, sarkastické, zápletky mají smysl. Fakt se mi to líbí a těším se na další nové díly. :)

Danuše7
17.08.2019 5 z 5

Druhá kniha této spisovatelky, kterou jsem četla. Moc se mi líbila. Občas jsem se i zasmála. prostě prima.

alzbeta4340
10.08.2019 5 z 5

Humoristická detektivka asi spíše určená pro dámy, protože se hodně řeší vztah Josefíny s komisařem Tvrdíkem. Ale samotná detektivní zápletka a její vyřešení není vzhledem k žánru kupodivu vůbec špatná. Celé je to dobře napsané i vymyšlené. Mě osobně čtení potěšilo i pobavilo.

happy-smile
30.07.2019 5 z 5

Další Josefínin humorem nabytý případ. Tato autorka a její postavičky mě prostě baví. Komu se líbil první díl, bude se určitě líbit i tento. Jak to ta Josefína dělá, že všude naráží na mrtvoly...

martineden
21.07.2019 2 z 5

Čekala jsem víc, trochu slečnu Marplovou, nebo naopak víc humoru. Ale toto je spíš červená knihovna.

allebra
07.07.2019 4 z 5

Příjemný humoristický román s detektivní zápletkou. Ideální oddechová četba na prázdninový čas. Konec mi příliš nesedl, ale jinak dobrý letní relax. Třetí díl si nechám na příští léto jako takový malý úsměvný výlet.

Mateo67
16.06.2019 2 z 5

Stejně jako u prvního dílu. Číst se to dalo, vypnout hlavu se dařilo velmi dobře, ale víc nečekejte. Nejsem si jistá, jestli půjdu do 3. dílu.

raty
26.05.2019 5 z 5

Osvěžující, humorné čtení.

TeaPeter
18.04.2019 5 z 5

Tentokrát to byla více komunální satira než vyšetřování velkého zločinu, ale o to víc mě tahle veselá kniha bavila. Někdo se mezi komentujícími durdil, že detektivka má by taková a nebo maková a humoristický román stejně tak. A tahle že taková nebyla. Ale právě to je na literatuře to krásné, že často člověka chytne a člověka potěší kniha, která se zavedeným zvyklostem vytrhne. A teď to pro mě byla tahle.

LuCc1211
10.04.2019 5 z 5

Přečteni jedním dechem. Místy jsem až brečela smíchy ???? Josefína a její sarkastické odpovědi nemají chybu. Všem vřele doporučuji. :))

Joyce24
03.02.2019 5 z 5

Opět příjemná česká detektivka plná humoru. Už se těším na další díl.

knih.sasa
29.12.2018 4 z 5

Oddechová humoristická česká detektivka s hl. hrdinkou Josefínou, která jako umělkyně donucená rozvodem vyučovat na ZŠ a bydlet ve vile se svou sestrou a povedenými synovci. Je to třeštidlo, dostává se do absurdních situací, ale ve výsledku jí fandíte i proti protivné sestře, která se plete do místní politiky. Doporučuji i první díl, velmi dobře se čte.