Kočka myši nenechá

Kočka myši nenechá https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440607/bmid_kocka-mysi-nenecha-JbR-440607.jpg 4 186 67

Josefína Divíšková série

Do městečka Brod přichází jaro a Josefína Divíšková hodlá malovat. Plány jí však překazí neočekávaný příjezd syna Vincenta a jeho podivínského kamaráda Kamila. Ve vile nastane poprask, a když se ještě k tomu v místním pivovaru stane zločin a na scéně se objeví komisař Tvrdík, dny klidné dovolené nenávratně končí. Proč byla mrtvola nalezena zrovna ve spilce? Kdo se pokouší sabotovat výrobu piva? Proč se po městě pohybuje vzteklý zubař? A jak se vším souvisí krádeže v hotelu U Křepelků a osoba krásné paní sládkové? Svérázná učitelka Josefína musí řešit dilema – zda je snesitelnější rodinný život ve vile ve společnosti potrhlých příbuzných, nebo policejní vyšetřování po boku nesnesitelně přitažlivého komisaře Tvrdíka.... celý text

alnahu
15.09.2020 4 z 5

Již po čtvrté se setkáváme s všetečnou Josefinou ,která do všeho strká nos.Tentokrát jde o vraždu v pivovaru,kde byla zabita místní hvězda,která zlomila nejedno srdce.Další docela veselá detektivka -tak,jak jsem od této autorky zvyklá.

knihomolka1197
15.09.2020 5 z 5

Super! Těším se na další!

katka.oo
30.08.2020 5 z 5

Josefína, její rodina a ,, kolegové” od policie mě opět bavili, vtipné, nenáročné, oddychová detektivka, kde netečou potoky krve ... za mě plný počet*.

saez
24.08.2020 5 z 5

Moje drahá prázdninová Josefína. Ne, fakt nepotřebuju velkej příběh, dramatické zvraty a dech beroucí situace. Stačí mi praštěná Pepina, její lapálie a lovestory s Tvrdíkem. Bez nich není dovča kompletní.
PS: První díl jsem podstrčila matce, aby mi v těch vedrech nelezla moc ven a nějak se zabavila. Ukradla mi všechny. :-)

Lefíček
23.08.2020 5 z 5

Další bezva detektivní oddychovka přečtena jedním dechem!

mia.com
22.08.2020 4 z 5

Zase dalsi fajny dil s mou milovanou Josefinkou. Tentokrat jsem si aj vraha tipla spravne :D Proste tento svet miluju. Vsechny postavy, prostredi...jako bych je znala osobne. :)

soukroma
14.08.2020 2 z 5

Totální blbina, neslaná nemastná, spíš nechutná. A nejhorší je Pepina, vlastně spíš pipina, máma od podivného neukojitelného dospělce, která se sama chová jako nadržená šestnáctka a ještě se cpe do jakéhosi "vyšetřování". A to je prý učitelka ZUŠ!? - v celé knize nehnula prstem, jen se všude neomaleně nutila a ještě se tvářila jako komisařka. Komisař Soplík (nebo Soptík, nevím) se tedy taky projevoval, ale nikoli zrovna jako vyšetřovatel...
Zápletka? Ničemně slabá. Styl? Podivný, často jakoby něco opomněla autorka objasnit, hlavně asi předchozí vazby a stavy zúčastněných. A humor? Kde nic tu nic, jedině mě pobavil - výhradně jménem - doktor Radmil Chromý, naštěstí nikoli ortoped. Škoda času, jednou moc, nikdy víc. 45%

douchova11
06.08.2020 5 z 5

Detektivky paní Rejfové mě vždycky pobaví - je to oddychové čtení na dovolenou :-)))

tami1
04.08.2020 4 z 5

Vtipně napsaná skoro detektivka z provinčního městečka Brodu. Josefína s komisařem Tvrdíkem řeší vraždu, městečkem cloumají vášně, pivo teče proudem a podezřelých je víc než dost.

pavčape
31.07.2020 5 z 5

Fajn oddychovka jako všechny Josefíny. Tuhle sérii mám ráda pro její jednoduchost, humor a čtivost. Na nic si nehraje a prostě je. Josefínu i její babičku jsem si dost oblíbila. Jako ostatně celou její rodinku :-)

Mystera
15.07.2020 5 z 5

Opět skvělé čtení!

Modrina
13.07.2020 5 z 5

Jako obvykle - skvělá oddechová jednohubka. :)

bosorka
08.07.2020 3 z 5

Jako kratochvilné čtení na dovolenou opět obstálo. Akorát detektivní zápletka je vcelku slabá. Člověk jako by pořád čeká nějakou pointu a ta se zpravidla nekoná. Navíc se k ní doklopýtá velmi náhodným způsobem. Naštěstí tentokrát (oproti předchozímu dílu Kdo maže, ten jede) se opět vrátila Josefína do svojí praštěné zbrklé pozice a o zábavu je tak vcelku postaráno. K tomu přidáno kapku absurdních situací - například scénu u Dostálových na zahradě jsem viděla přímo v barvách - takže jsem se semtam i zasmála. Nic převratného, ale na prázdniny ideální.

happy-smile
07.07.2020 3 z 5

Bohužel tento díl mě nenadchnul tolik jako předchozí díly. V knize bylo strašně moc nových postav a vůbec jsem se v nich nemohla vyznat. Navíc toho humoru bylo tentokrát docela pomálu. Třeba to bude příště lepší.

Anna27
05.07.2020 3 z 5

Ze všech dílů byl tohle za mě nejslabší. S počtem přes 25 postav na 247 stránkách jsem v tom občas měla chaos. To, že si Josefína s Tvrdíkem dali sotva 2 pusy mě taky zklamalo. Některé situace mi spíš než vtipné přišly absurdní, i co se týče chování postav. Na tento díl jsem se strašně těšila, tak budu doufat, že ty, co budou následovat budou zase tak dobré, jako první tři.

babystar
05.07.2020 4 z 5

Poněkud potřeštěný příběh o žárlivosti, která zabíjela. Někdy jsem se ztrácela v jednotlivých postavách označovaných jednou jménem, podruhé příjmením, až jsem z toho měla v hlavě guláš. Občas jsem se zasmála, občas jsem se musela vracet, abych zjistila, o čem je řeč, ale jako čtení na dovolenou to ušlo.

ewi
30.06.2020 3 z 5

s kazdym dalsim dielom je pribeh kratsi, zapletka trivialnejsia a " matka roku" Josefina otravnejsia .... urcite moja posledna kniha z tejto serie....

vsechnonebonic
28.06.2020 5 z 5

Autorka patří mezi moje oblíbené. Na každou její knížku se vždy moc těším. Krásně se čtou, čtení příjemně ubíhá. Většinou se i skvěle pobavím, a co mě baví je to, že mě vždy překvapí konec. Během čtení mám svoji teorii, kdo je vrah a na poslední stránce zjistím, že vše je jinak. Josefína je skvělá,správně "potrhlá", člověk se s ní rozhodně nenudí.

bábuška
26.06.2020 3 z 5

Tentokrát náplň příběhu byl více detektivní, ale stejně mi styl psaní připomíná
Fan Vavřincovou.

capar
22.06.2020 4 z 5

Příjemná oddechovka na volné odpoledne..