Kdo maže, ten jede

Kdo maže, ten jede https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396488/bmid_kdo-maze-ten-jede-Pfp-396488.jpg 4 243 74

Josefína Divíšková série

MLADÁ. SVÉRÁZNÁ. UČITELKA. Dva dny ve mlýně odříznutém sněhovou vánicí od okolního světa se mohou ze začátku jevit jako příjemně strávený víkend. Zvlášť když jeho majitel – bohatý podnikatel Kryštof Oplt – chystá večírek. Svérázná učitelka Josefína Divíšková ale brzy zjistí, že skutečnost nemusí být taková, jak se zpočátku zdá. Záhadný střelec z lesa a tělo jednoho z účastníků večírku nalezené v náhonu spustí řetězec událostí, před kterými neuteče žádný z pozvaných hostů. Pachatel je ve mlýně a je možné, že už vyhlíží další oběť. Josefína Divíšková se s osobitým stylem a za vydatné pomoci komisaře Tvrdíka snaží přijít všemu na kloub. Při svém pátrání se nevyhnou nebezpečným ani humorným situacím, a aby toho nebylo málo, do věci se zamíchá i Josefínino nevypočitatelné příbuzenstvo.... celý text

jaroiva
03.10.2021 2 z 5

Druhý pokus o setkání s Josefínou. Tentokrát jsem zkusila audioknihu, ale ani ta mě nenadchla. Příběh ani styl mi nepřipadal zajímavý a navíc to zabila afektovaná interpretace a špatná technická kvalita audioknihy (rušilo mě například mlaskání Z. Žádníkové). Tentokrát nedoporučuji audioknihu, možná samotná kniha by mohla být o chloupek lepší, ale nemyslím, že o hvězdičku.

Katka2382
13.07.2021 5 z 5

Další skvělé setkání s Pepíkem.Parádní letní čtení.

Nymfadora.T.
26.06.2021 4 z 5

Moje první setkání s Josefínou, moc příjemné čtení, fajn oddechovka, těším se na další.

Buchtičkajani
31.05.2021 4 z 5

Opět vtipné čtení , tentokrát je to už trochu víc detektivka. Josefina zase nezklamala. Prostě pokud chcete odechovku, doporučuji

lucakuca
23.05.2021 4 z 5

Prej že, rejže! :-)
Tak to už se blížilo trošku k detektivním výšinám jisté klasiky Mord v asiapendolínu od A. Christie. Hromada lidí na jednom místě a spousta nevyřešeného. Pepík zase jinak. Fajn čtení!

OldřichHanton
14.05.2021 5 z 5

Doposloucháno. Není snad větší detektivní klišé, než vyšetřoval, který díky vánici náhodou uvízne v horském hotelu a než ho vyprostí, stihne se tam stát vražda, kterou samozřejmě vyřeší. I přesto mě tahle česká detektivka velmi potěšila, protože podle mě tady všechno správně zapadlo na své místo. I když se jedná o vědomou poctu klasickým anglickým detektivkám, povedlo se autorce hezky vystihnout české reálie. Zápletka je samozřejmě nadsazená, ale ještě realistická. Hlavní hrdinka sympatická a humor vtipný.
Shrnuto, Kdo maže ten jede pro mě bylo velmi příjemné překvapení a už se těším na nějaký další díl.

Tevik
17.04.2021 5 z 5

Další povedená detektivka.

Honzin
14.04.2021 4 z 5

Tak to je mazec. V závěru knihy mi komisař Tvrdík připomínal Bob Saint-Clara (Jean-Paul Belmonda) z filmu Muž z Acapulca. Autorka si komisaře opravdu "vychutnala".
V "Kdo jinému jámu kopá" a "Komu straší ve věži" jsem dal 5*, tak teď jen 4*, abych to trošku zprůměroval :-).
To ale neznamená, že se netěším na další Josefíniny kousky, ba právě naopak :-).

dagmar5477
11.03.2021 5 z 5

Opět povedená kniha.

Vesmich
16.01.2021 5 z 5

Učitelka Josefína nemááá nikdy ústa línááá lalalala, to se v tomto případě přímo nabízelo si zanotovat. Mnohokrát jsem se usmála, mnohokrát pobavila, pachatele dokonce i odhalila a ještě si s nimi lednově zaběžkovala. Takže paráda.

anezur33
14.01.2021 4 z 5

Odlehčená kriminálka

kuruteku
06.11.2020 3 z 5

Dvoudenní úlet, kdy v "zamčeném pokoji", tedy spíše v jednom domě dojde k dvěma vraždám. A Josefína je zase u toho. Včetně Karla a sestry Miroslavy. Včetně Procházky, Švece a Tvrdíka. Čte se to dobře, ale je to takové lítání po domě, lítání po lidech, po osudech. Čím dál víc oceňuji detektivky Klevisové, které jsou promakané, tohle je taková víkendová jednohubka. Nevzdávám, dočtu sérii, ale nadšen nejsem.

capricornus
10.08.2020

(SPOILER) Opět vtipné. A máme tu dalšího autora, který do průběhu vyšetřování zakomponuje ptáka. Sice zmrzlého, uloženého na parapetu, ale hodí se na "umlácení" vraha!

haWranka
03.08.2020 4 z 5

Hodně mi to atmosférou připomnělo Agathu Christie a její Hon na myš. Skvělý díl! Jen Tvrdík by zasloužil už kopanec :)

Nita
30.07.2020 3 z 5

Tentokrát jsem nebyla tak nadšená, dlouho jsem se ztrácela v postavách.

tittanie
18.07.2020

Super setkání s Josefínou, trošku slabší než předchozí díly, ale i tak se mi líbilo.

Roberta
04.06.2020

Tahle mě bavila z celé série nejméně, ale neurazila.

alzbeta4340
04.06.2020 5 z 5

Pro tuhle detektivní sérii s Josefínou Divíškovou začínám mít opravdu slabost. Je to vtipné a zároveň i vkusné čtení, kam se hrabou všechny "Aristokratky". Detektivní zápletka je solidně vymyšlená - dobře jsem si početla.

tami1
10.05.2020 5 z 5

Tentokrát je příběh nemálo inspirován Aghatou Christie, ale tak nějak česky a po "divíškovsku". Uzavřená společnost, která se nakonec objeví na večírku je tak nesourodá a divná, že se vraždě ani nedivím. Dala se čekat.
Zatím nejlepší díl!

Mateo67
18.04.2020 1 z 5

Poslední otevřený den v knihovně před “karanténou” a jediná kniha k mání pro mou čtenářskou výzvu o vysněném povolání. I když jsem se zaříkala, že po zkušenostech se dvěma předchozími díly už další fakt ne, nebyla jiná možnost. No samozřejmě že byla - nepůjčit si. A výsledek? Knihu jsem si půjčila a dočetla, protože se četla rychle. A za to jedna hvězdička. Další už nepřibudou, protože na každé druhé straně něčí “břitký” komentář nebo “břitká” odpověď či vypadlá plomba, kterou při právě probíhající rvačce řeší jeden z aktérů té rvačky, je fakt silný kafe. A “upřená čokoládová kukadla“ více jak čtyřicetileté hlavní hrdinky to zazdila totálně.

vraždy detektivní a krimi romány učitelé, učitelky lyžování

Marie Rejfová
česká, 1976
2017  76%Kdo jinému jámu kopá
2018  84%Komu straší ve věži
2015  65%Čarověník
2017  74%Kdo má pod čepicí
2019  78%Kdo maže, ten jede

Kniha Kdo maže, ten jede je v