Kdo jinému jámu kopá

Kdo jinému jámu kopá https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331092/bmid_kdo-jinemu-jamu-kopa-BRn-331092.jpg 4 473 180

Josefína Divíšková série

Josefína Divíšková série

. díl

Mladá. Svérázná. Učitelka. Poklidný život městečka ležícího na brdském pomezí rozvíří smrt výstřední učitelky. Josefína Divíšková, mladá malířka původem z Prahy a rovněž učitelka, jež v Brodu nalezla dočasné útočiště, začne rozplétat nitky případu stylem (a s humorem) jí vlastním. Kdo a z jakého důvodu mohl zabít Alenu Výbornou, která byla možná trochu praštěná, ale nikdy nikomu neublížila? Jak s případem souvisejí drsní majitelé místního autobazaru, manžel oběti Rudolf Výborný, mentálně zaostalý mladík Pavel Řábek či další z učitelek brodského gymnázia, Běta Benčáková? Podaří se Josefíně odhalit pozadí skandálního zločinu dřív než kriminalistům? Nebo bude muset spolupracovat s komisařem Tvrdíkem, který je sice sympatický a zatraceně dobře vypadá, ale přesto – nebo možná právě proto – jí pije krev víc, než je zdrávo?... celý text

Opatov
16.02.2022 3 z 5

Příjemná nenáročná detektivka určená spíš ženám a na dovolenou.

Crozz
09.02.2022 3 z 5

Oddychovka

harena
16.12.2021 4 z 5

Příjemné, humorné čtení, u kterého člověk výborně zrelaxuje třeba po vánočním gruntování. Dobrá zápletka, trošku potrhlá hlavní hrdinka Josefína a zajímavé vyústění případu dělá knížku čtivou.
Jedno z babiččiných mouder: "Jsou tři základní věci, které každá normální žena potřebuje, Josefínko. Kvalitní čokoláda, dobrá cigareta a čerstvě umletá káva- Můžeš to sice na chvíli nahradit sexem, ale je to jen dočasné řešení."

Vestička
01.12.2021 3 z 5

Rozvedené ženy po čtyřicítce to mají zřejmĕ tĕžké, atmosféra malomĕsta s námĕstím mĕ vždy dojme, bohužel zločin byl jako vždy fádní, co nového lze vymyslet. Babička klidnĕ ještě mohla být živá. Volba jmen a příjmení byla skvĕlá, Tvrdíka Josefínĕ přejí.

vikaa
23.09.2021 4 z 5

Oddechovka, určená zřejmě primárně ženám, mě pobavila. Nečekala jsem super napínavou detektivku, ale spíš chvíle pohody u čtení a u kávičky. Nevadilo mně, že jsem pachatele "odhalila" již v první polovině knihy, naopak mě bavilo napětí a jiskření mezi Josefínou a detektivem. Jestli chcete hodit všední starosti za hlavu a trochu si "odfrknout", doporučuji sáhnout po této knize.

Booky84
25.08.2021 5 z 5

Příjemná, nenáročná a lehce čtivá detektivka, těšim se na další díl.

Hanichka
22.08.2021 2 z 5

Respektuji ostatní komentující, kterým se kniha líbila nebo jim nepřišla tak špatná, ale pro mě je to opravdu slabota. Tímto se tedy omlovám za zbytek svého komentáře.
Postavy (tím myslím jejich charakter i chování) působí jako karikatury, kniha nevytváří žádné napětí a ani nepřináší důvod, proč by se měl čtenář o vraždu a její rozuzlení zajímat. Všechna témata se berou na lehkou váhu, vražda, nevěra, pohřešovaná osoba, takže v tomto smyslu je to opravdu lehké čtivo. Ale tak lehké, až je to blbé :( Ani vtipné to není. V souvislosti s textem mě napadá bohužel hlavně slovo přízemní. Česká slečna Marplová to není ani náhodou, postrádá to eleganci psaní Agathy Christie a vlastně i uspokojující pointu. Jediným výraznějším kladem je, že se kniha čte opravdu rychle. A obálka je pěkná.

GaleW
02.08.2021 4 z 5

Taková lehká oddechovka, četla se sama, detektivní zápletka byla celkem povedená, pokud se naskytne příležitost, ráda si přečtu další knížku ze série.

Warty
31.07.2021 3 z 5

Taková jednoduchá detektivka. Jako letní nenáročné čtení ideální, ale žádný wow moment se nekonal.

Katka2382
14.07.2021 5 z 5

Tak za mě teda nejlepší Pepina co jsem zatím četla.

Nymfadora.T.
13.07.2021 4 z 5

Příjemné, humorné čtení, za mě dobré, těším se na další díl.

brabofka
29.06.2021 3 z 5

Skvělá oddychovka. Něco mezi detektivkou a červenou knihovnou. Neurazí. Ale náročnější čtenáři nechť radši sáhnou třeba po M. Klevisové.

Toňula
11.06.2021 4 z 5

Vzhledem k negativním komentářům jsem neměla velké očekávání, ale kniha mě docela příjemně překvapila. Josefína mi byla sympatická, příběh čtivý, i když některá místa byla slabší, celkově pohodová detektivka.

renne
03.06.2021 5 z 5

Knížka se mi velmi dobře četla, měla spád. Detektivka s humorem. Příjemné oddychové čtení. Určitě se v budoucnu k autorce vrátím.

Marylaa
28.05.2021 3 z 5

Místy je to vtipné, místy jsou tam zbytečnosti (spodní prádlo hrdinky mě fakt nezajímá), je to dost předvídatelné (i když jako vraha jsem tipovala i někoho jiného).
Ale co mi tam opravdu vadí jsou neustále zmínky o předešlé knize a případu při kterém se Josefina dala dohromady s Tvrdíkem ("to ona schovala tu misku" a podobné narážky). Normálně mi to nevadí, naopak (pokud to není moc spojlerové, když jsem tu předešlou knihu nečetla). Jenže tady žádná předešla kniha není, tohle je snad první díl? Nebo chyba všude, kde je to takhle uvedeno?

Buchtičkajani
21.05.2021 3 z 5

Příjemná, humorná detektivka, dobře se čte.Pobaví, neurazí. Babiččiny rady vás pobaví. Kdo má chuť na oddychovku, tak tuhle doporučuji..

mol378
17.05.2021 1 z 5

Naivní banalita. Čtivá a prázdná. Dívčí románek pro dospělé čtenářky časopisů pro ženy. Vysloveně oddechová a výplňková četba pro chvíle, kdy máte tolik starostí k řešení, že mysl nic jiného nebere a zároveň potřebuje na chvíli vypnout. Jakýkoli myšlenkový přesah nula.

Honzin
08.04.2021 5 z 5

Po náhodném objevení autorky (Komu straší ve věži) je toto trošku lepší - můj šálek kávy.
Já rád čtu o každodenním žití viz komentář pode mnou. A právě v pořádku je, že zde hledáme názory druhých, abychom si udělali obrázek - číst či nečíst.

Corso
21.03.2021 2 z 5

Velmi nebavilo. Na moj vkus prilis vela kazdodenneho zitia 40 rocnej slobodnej matky, a tri stvrtiny knihy je krimi zapletka len tak na pozadi. Neskor samozrejme dostava baba zabrat ako Indy Jones a John McClane dokopy. Sexualne napatie medzi hlavnou hrdinkou a pridelenym vysetrovatelov ako bonus. (Spolocna kopulacna minulost atd. :) Do dalsich casti serie sa asi nepustim. Ale je mi jasne, ze ja som nebol citatel-cielovka.

Janča089
26.02.2021 3 z 5

Nenáročné oddychové pohodové čtení na letní odpoledne. Sáhnu i po dalším dílu.

humor české detektivky maloměsto

Marie Rejfová
česká, 1976
2017  76%Kdo jinému jámu kopá
2018  84%Komu straší ve věži
2015  65%Čarověník
2017  74%Kdo má pod čepicí
2019  78%Kdo maže, ten jede

Kniha Kdo jinému jámu kopá je v