Kdo jinému jámu kopá

Kdo jinému jámu kopá https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331092/bmid_kdo-jinemu-jamu-kopa-BRn-331092.jpg 4 473 180

Josefína Divíšková série

Josefína Divíšková série

. díl

Mladá. Svérázná. Učitelka. Poklidný život městečka ležícího na brdském pomezí rozvíří smrt výstřední učitelky. Josefína Divíšková, mladá malířka původem z Prahy a rovněž učitelka, jež v Brodu nalezla dočasné útočiště, začne rozplétat nitky případu stylem (a s humorem) jí vlastním. Kdo a z jakého důvodu mohl zabít Alenu Výbornou, která byla možná trochu praštěná, ale nikdy nikomu neublížila? Jak s případem souvisejí drsní majitelé místního autobazaru, manžel oběti Rudolf Výborný, mentálně zaostalý mladík Pavel Řábek či další z učitelek brodského gymnázia, Běta Benčáková? Podaří se Josefíně odhalit pozadí skandálního zločinu dřív než kriminalistům? Nebo bude muset spolupracovat s komisařem Tvrdíkem, který je sice sympatický a zatraceně dobře vypadá, ale přesto – nebo možná právě proto – jí pije krev víc, než je zdrávo?... celý text

Anika27
06.11.2019 3 z 5

Tak za mně 3 hvězdy: svižné, poměrně inteligentní a vtipné a povedená grafika. Jinak měla jsem chuť Josefínu místy proplesknout, aby se trochu probrala :-)

jprst
25.10.2019 1 z 5

Tak jsem zase jednou sáhl vedle, s dobrou detektivkou to má pramálo společného, náhod je tam až příliš a autorčina snaha vylepšit příběh humorem se dost míjí účinkem. Prostě typ knihy pro chvíli, kdy už opravdu není po ruce nic jiného na čtení.

lobotak76
09.09.2019 4 z 5

Přestože nejspíš nejsem cílovka, musím říct, že mě to bavilo moc. Vtipné postavy, komické situace, dobrá detektivní zápletky. Maximální spokojenost! A dám šanci i dalším dílům.

akinomV
08.09.2019 5 z 5

Na českou detektivku mě to bavilo. Neměla jsem žádná velká očekávání, jen jsem se chtěla pobavit a odreagovat se a to mi tato knížka splnila. A těším se na pokračování, hlavní hrdinka mi byla opravdu hodně sympatická.

levac
08.09.2019 4 z 5

Důkaz toho, že detektivka může být vtipná a napínavá, aniž by z ní stříkala krev na každé stránce. Moc jsem si tu knihu užila, ideální na dovolenou nebo při nemoci :)

mia.com
14.08.2019 4 z 5

Super oddechovka. Lehká detektivka, postavy jsou dobře vykresleny, až mám pocit, že všechny dávno znám. A Josefína je správně střelená :D

katerina5544
11.08.2019 5 z 5

Kniha pobavila :) oddychová a velmi čtivá.

Anna27
04.08.2019 5 z 5

Kniha mě bavila. Bylo to vtipné, sarkastické, místy napínavé. Za mě super. Další díl si s chutí opět přečtu.

aydam
03.08.2019 4 z 5

Svérázná Josefína mě po celou dobu bavila!
Autorka s přesností vylíčila obraz života v maloměstě.
Musel jsem si opsat hlody Josefíniny babičky.

happy-smile
30.07.2019 5 z 5

Po knize jsem sáhla díky čtenářské výzvě a byla jsem opravdu mile překvapená. Kniha se velmi dobře a rychle čte. Autorka má dobrý smysl pro humor, její postavy jsem si velmi oblíbila. I když jsem původně neplánovala v této sérii pokračovat, tak jsem se hned začala těšit na další díly. Doporučuji!

martineden
21.07.2019 1 z 5

Mám ráda české autory, chci dát šanci i detektivkám, proto jsem byla zvědavá na tuto autorku a zaujala mě i obálka. Bohužel nadšení se nekoná, hlavní hrdinka mi připadá jako rozmazlená, hloupá nanynka a vůbec mi nejde dohromady, že se má jednat o výtvarnici, umělkyni. Víc mě baví hrdinka detektivek Ireny Obermanové.

Pavla79
12.07.2019 4 z 5

Velmi příjemná oddechovka. Jak je tu často zmiňováno, že zápletka byla jednoduchá, nemyslím si, že kniha byla myšlena, jako tajuplné a náročné krimi. I když je pravda, že na logice vyřešení případu jsem se nepozastavovala. Postavy Josefíny i Tvrdíka byly nenásilně sympatické, vtipné. Celá kniha se příjemně četla a zanechala ve mě hezký pocit, což je to podstatné. Další povídka na sebe nenechá dlouho čekat.

Danago
14.06.2019 3 z 5

Hodně velká oddechovka. Naštěstí tam humor není příliš násilný. Příběh je hodně jednoduchý a nad logikou jsem radši nepřemýšlela. Přesto se to hodně dobře četlo, na odpočinek ideální. U této knížky nemusíte moc přemýšlet...

Mateo67
12.06.2019 2 z 5

Průměr. Když absolutně nechcete namáhat své mozkové závity, tak je to přesně to pravé ořechové. Asi bych kvůli tomu dala i tři * , kdyby mě tak nepředstavitelně neiritovala hlavní hrdinka. Vystupuje jako trhlá “dvacítka”, které by se však dalo takové chování odpustit. Tou už ovšem Josefína dávno není, takže o trapné situace tu není nouze.

Martinates
02.06.2019 4 z 5

Příjemná oddechovka na léto :-) .

postrach
02.06.2019 3 z 5

Jako bonus k první knize.Jen taková rychlovka.

kopretitinka
29.05.2019 4 z 5

Kniha mě bavila. Trošku jsem ale bojovala s tím, že nebyla psaná v Ich formě. Ale jinak super oddychové čtení :-) Chystám se na další "Josefínovskou" knížku.

Veruci
06.05.2019 3 z 5

Vyložená oddechovka, nenáročné a odpočinkové čtení. Hodně brzo jsem tušila, kdo je vrah. Nechtělo se mi věřit, že by to bylo tak jednoduché. Bylo! Je zde spousta náhod a naprosto nelogicky jednajících postav, ale jak jinak vyřešit tu záhadu, že... Příběh je jemně okořeněný vcelku příjemným humorem a úplně nejlepší z celé knihy jsou babiččiny rady. Kdyby pro nic jiného, pro ně stojí za to, si knihu přečíst.

efka.saf
04.03.2019 3 z 5

Velmi příjemné, velmi nenáročné, ale pro mě nijak zvlášť zapamatovatelné. Po knize jsem sáhla cíleně jako po oddychovce po jiném úmorném díle a v tomto ohledu kniha svůj účel splnila dokonale. Děj byl nenáročný, přímý a nijak zvlášť komplikovaný. Autorka je poměrně slušná vypravěčka, která umí děj i zajímavě okořenit. Tímto kořením myslím kurzívou psaná životní moudra Josefíniny babičky, která byla (pro mě) to nejlepší, co kniha vůbec obsahovala. Nejednou jsem si říkala, že bych si je měla někam vypsat, protože bych byla nerada, aby skončila v propadlišti knižních dějin.
Co mi naopak na knize vadilo, byl sled absurdních situací, do kterých se dostávala hlavní hrdinka. Tato řada náhod musela dát autorce hodně zabrat :). Největší problém ale spatřuji v osobnosti hlavní hrdinky. Josefína na mě působila jako extrémně nepříjemné trucovité "děcko", věčně nakrknuté, napučené, se vším nespokojené a se všemi nesouhlasící. Jelikož pracuji na ZŠ, s tímto postojem se setkávám často, ale u dospělé osoby mě zvlášť vytáčel.

A co říct závěrem? Knihu doporučuji, ale žádnou náročnou detektivku nečekejte. Když po ní ale sáhnete ve vhodné chvíli a ve správném psychickém rozpoložení, může vám velmi odlehčit. Já si další díl asi opět přečtu, ale počkám na tu správnou konstelaci hvězd :).

zdenaR
27.02.2019 4 z 5

Příjemná, humorná detektivka, dobře se čte. Protipól brutálním severským detektivkám současné doby.
Pobaví, neurazí :-)))
Určitě si ještě něco od autorky přečtu.

humor české detektivky maloměsto

Marie Rejfová
česká, 1976
2017  76%Kdo jinému jámu kopá
2018  84%Komu straší ve věži
2015  65%Čarověník
2017  74%Kdo má pod čepicí
2019  78%Kdo maže, ten jede

Kniha Kdo jinému jámu kopá je v