Josef František: Pokus o pravdivý příběh československého stíhače

Josef František: Pokus o pravdivý příběh československého stíhače https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110617/bmid_josef-frantisek-pokus-o-pravdivy-pr-Weh-110617.jpg 5 15 7

Kniha , která mapuje životní osudy našeho nejúspěšnějšího válečného pilota. Osobnost tohoto vynikajícího stíhače, jenž se do průběhu The Battle of Britain zapsal krátkou, ale oslňující sérií sedmnácti potvrzených sestřelů, patří právem do pantheonu československého (ale i polského a britského) letectva.

Tclaw
13.07.2022 5 z 5

I když je kniha nabitá mnoha fakty a strohými údaji, dokáže to autor podat vcelku čtivým způsobem. A hlavně - je jich tolik, že člověk až žasne. Zároveň nemám důvod pochybovat o jejich věrohodnosti, poctivost při létech sbírání a zkoumání z toho jen čiší. Množství fotografií taktéž potěší. Jedinou výtku bych viděl právě u nich, protože je u fotek často dlouhý popis, který se však opakuje i v textu.

jan.para
09.12.2021 4 z 5

Nádherně zpracovaný příběh Josefa Františka. Autor se nepokouší o seznaze, ale předkládá čtenáři fakta.

Sambóši
14.03.2021 5 z 5

Takových knih je nám třeba jako soli... Autor píše velmi věcně a nesnaží se žádnou glorifikaci i když nám vykresluje personu s velikým Pé. Spousta nových skutečností, snímků a vyvrácení určitých mýtů. Vřele doporučuji. Veliký dík autorovi.

hnatlubo
16.10.2020 4 z 5

Výborně napsáno, škoda jen, že děj byl místy narušen příliš dlouhými popisky u fotografií.

Pan_Skala
23.11.2019 5 z 5

V téhle knize najdete asi nejlépe zpracovaný život tohoto skvělého stíhacího pilota. Je to tak dobře napsaný, že si to čtení užíváte a do toho spousta fotografií, která jsou u nás neznámé. Za mě naprostá povinnost pro každého kdo se zajímá o osudy našich pilotů za druhé světové války.

bejan
19.10.2018 4 z 5

Důležitá kniha o člověku, kterého tu nikdo nezná a přitom by měl každý. Rajlichovy knihy jsou cenné především v tom, že se dokáže dostat do archívů, k soukromým deníkům, fotografiím a vzpomínkám. Nevýhodou jeho knih jsou mizerné korektury, jako by nakladatel i autor spoléhali na to, že zájemci o toto téma skousnou všechno. Avšak ruší to a velmi!

n.ezn.amy
01.04.2018 5 z 5

Výborná kniha o člověku, který pocházel z nádherné vesnice na Hané, byl to furiant, byl tvrdohlavý, byl svůj, byl svým způsobem neřízená střela, přesto skvělý člověk a skvělý stíhač. Tato země zrodila velké bojovníky, škoda jen jeho tak krátkého života