Zmizela v mlze

Zmizela v mlze https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347389/bmid_zmizela-v-mlze-kio-347389.png 4 1637 440

Josef Bergman série

Ann-Solveig žije v odlehlé vesnici u norského fjordu vysoko za polárním kruhem s mužem, ze kterého má strach. A nikdo jí to nevěří. Pod vlivem své sousedky, psychosomatičky Katrine se rozhodne partnera opustit… ale nakonec místo toho skočí z útesu do moře. Přesně o rok později začne Katrine dostávat výhrůžné vzkazy. Vzápětí zemře další její pacientka - rybáři ji najdou uškrcenou na opuštěném místě u řeky. Český kriminalista Josef Bergman chtěl na tomto místě strávit poklidnou rybářskou dovolenou a ujasnit si životní priority, ale místo toho se stane jedním z důležitých svědků v zamotaném případu. Postupně zjišťuje, že skoro každý obyvatel zdánlivě idylické vesnice má nějaké tajemství…... celý text

olca1983
10.07.2022 5 z 5

Pátá kniha s Bergmannem, avšak první, kterou jsem hltala a moc se mi líbila! Jsem ráda, že jsem dala paní Klevisové ještě šanci. Byla jsem totiž na začátku poměrně skeptická - česká kriminálka ze severského prostředí? Nebude to divný? Nebylo! A těším se, kam mě Josef Bergmann vezme na další exkurzi. :-)

twigxi
06.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Dalsi skvely dil! Bergmanovi tady poprve v serii jde pri vysetrovani o zivot! Zajimavy, napinavy pribeh na pozadi drsne prirody za polarnim kruhem. Moc jsem si cteni uzila. Podle me si serie stale udrzuje vysokou latku a ja se moc tesim na dalsi dil.

111moni
30.06.2022 2 z 5

Tak trochu nuda, moc lidí, jako by se motali pořad sem a tam , dlouho nic a pak velké finále. No velké, řekněme finále. Tentokrát opravdu dočteno, jen,abych věděla, kdo to tedy udělal a hlavně proč...a tedy ten motiv, no, nic moc.

Mindy
27.06.2022 4 z 5

Český kriminalista Josef Bergman odjíždí na dovolenou do vesničky na severu Norska, aby si zarybařil. Ale co se tam nestane - samozřejmě vražda. Trošku začne pátrat na vlastní pěst, protože mu to nedá. A zjišťuje, že skoro každý z obyvatel, které poznává, má nějaké tajemství. Žádný velký nervák, hodně se mi líbily popisy norské krajiny.

hanzmb
22.06.2022 5 z 5

Velmi příjemné čtení. Detektivka s velmi solidní zápletkou, ale i s životními příběhy jednotlivých postav. Tím to dostává další rozměr. K tomu popisy nádherné severské přírody. Ale jeden falešný tón přetrvává. Když chci číst něco podobného, sáhnu po severském autorovi. Já ale vzal českou autorku a čekal něco z jejich fantastických českých zápletek. Tady je doma, zná prostředí i povahy. Tak proč utíkat. Kdyby to byl 15. díl série a chtěla ji něčím zpestřit tak prosím. Ale po třech dílech už po druhé opustit naši kotlinu???

lucie5197
15.06.2022 4 z 5

Jako vždy Klevisová perfektně zvládla vykreslit atmosféru prostředí a jednotlivé charaktery postav, což je důvod proč se tak těším na její další knihy. Jen mě trochu u jejích knih mrzí, že napětí odpadává ještě před koncem i když vlastně je vše logicky zodpovězené a nezůstávají otázky. Takže je to možná jen můj problém, zřejmě nedokážu přijmout oddechovou knihu :D

lapagerie
15.06.2022 4 z 5

Norsko mě vždycky lákalo, doufám, že se tam někdy podívám. A i v téhle knize je přitažlivé. Nehostinné, tvrdé, ale okouzlující. Bergman, zdá se, rád cestuje na sever. Tentokrát má výraznější roli, než v Ostrově šedých mnichů. A i když si nemyslím, že by místní kriminálka byla ve skutečnosti tak pozadu, nevadilo mi to. Zápletka je dobře vymyšlená, závěr logický. Za mě dobrá detektivka.

chrudas
06.06.2022 5 z 5

Četlo se dobře jako předchozí díly této série. Od autorky zajímavý výběr destinace, člověk se dozví něco nového.

markulina711
05.06.2022 2 z 5

Bergmann nezahálí ani na dovolené. Pomalejší tempo bez detailních popisů brutalit. Čte se to dobře. Prostředí norského severu je také lákavé. Jen je to jaksi bez napětí. Oddechová na dovolenou dobrá,víc od toho nečekejte.

tulip131
25.05.2022 2 z 5

Opět sólo akce Josefa na dovolené. Nevím, ale když se to odehrávalo v ČR bylo uvěřitelnější, s Bergmanem spolupracují cizí lidi, cizinci, místní policie mu všechno tiše toleruje. Spousta popisu, kdo je s kým jak zpřísnění, kdo je koho kamarád, kdo příbuzný, téměř opuštěná vesnice v Norsku.

Cajda
24.05.2022 5 z 5

Byla to prima změna, ale taky se těším, až bude náš milý pan Bergman zpátky doma :o))))
Konec mne víc potěšil než překvapil.
Klasická příjemná nebrutální paní Klevisová.
SUPER!

malen
23.05.2022 4 z 5

Trošku víc se mi líbí děj u nás, tak nějak mi to přijde uvěřitelnější. Ale zklamaná nejsem. Hned jsem sáhla po další

juliesze
19.05.2022 3 z 5

Asi nejslabší z mnou pár přečtených knih od Klevisové. Musím uznat, že mě autorka moc do děje nevtáhla. Tak nějak jsem vnímala okolí a průběh dní, ale zvědavost to ve mě vlastně nevyvolalo. Rozhodně jsem neměla touhu dojít do konce až jsem z toho pomalu nemohla spát. Nicméně zajímavé přiblížení pomalého života v chladné vesničce na konci světa.

kalinka99
17.05.2022 5 z 5

Ponurá krajina Norska a český kriminalista jede náhodou na dovolenou, kde se musí stát vražda. Klevisová v poslední době patří mezi mé oblíbené české autorky.

artlucie
15.05.2022 4 z 5

Moje první kniha od Klevisové; četla se moc dobře, pomalé poklidné tempo mi překvapivě nevadilo, absence brutality byla příjemnou změnou oproti jiným knihám stejného žánru. Přečtu si další, určitě ano.

zdenaR
07.05.2022 4 z 5

Opět velmi čtivá detektivka bez brutálních scén.
Zajímavá zápletka, uvěřitelné postavy, na poutavosti přidalo i severské prostředí .
Ale už se těším, až se Bergman zase vrátí do českého prostředí.

Bedřich63
04.05.2022 5 z 5

Knihu bych já osobně nenazval jako detektivku. Spíš se jedná o román - sondu do života lidí na dalekém norském severu a popis vztahů v malé odloučené komunitě.
Autorčin styl už dobře znám, takže trochu pomalejší tempo, absence hromad mrtvol a potoků krve a delší popisné pasáže jsou všechno prvky, které mi v jejích knihách vyhovují.
Jsem zvědavý na další díly, kdy už se třeba Josef Bergman nebude dovolenkovat a znovu se ponoří do práce na svém vlastním případu.

maris123
21.04.2022 4 z 5

Moje první detektivka od Klevisové. Psychothriller spíš než klasická detektivka, napětí buduje pomalu, obejde se bez popisů brutálního násilí a přitom celkový dojem je velmi dobrý.

Marla
15.04.2022 5 z 5

Pěkná detektivka, lehce mrazivá i bez hromady mrtvol a potoků krve, s dost překvapivým koncem. Klevisová umí, dobře se to četlo.

polednice1705
31.03.2022 5 z 5

Konečně po dlouhé době detektivka, kde neteče krev proudem, pěkné prostředí a pěkná zápletka... doporučuji.