Zmizela v mlze

Zmizela v mlze https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347389/bmid_zmizela-v-mlze-kio-347389.png 4 1637 440

Josef Bergman série

Ann-Solveig žije v odlehlé vesnici u norského fjordu vysoko za polárním kruhem s mužem, ze kterého má strach. A nikdo jí to nevěří. Pod vlivem své sousedky, psychosomatičky Katrine se rozhodne partnera opustit… ale nakonec místo toho skočí z útesu do moře. Přesně o rok později začne Katrine dostávat výhrůžné vzkazy. Vzápětí zemře další její pacientka - rybáři ji najdou uškrcenou na opuštěném místě u řeky. Český kriminalista Josef Bergman chtěl na tomto místě strávit poklidnou rybářskou dovolenou a ujasnit si životní priority, ale místo toho se stane jedním z důležitých svědků v zamotaném případu. Postupně zjišťuje, že skoro každý obyvatel zdánlivě idylické vesnice má nějaké tajemství…... celý text

Nifredil
29.04.2023 3 z 5

Zatím žádná z detektivek Klevisové mě nenadchla natolik, abych jí dala více, než 3 hvězdy. Tady mě s dějem smiřovalo to prostředí, které je pro českého kriminalistu tak nereálné, až jsem na to vyprávění přistoupila. Přibližně od poloviny bylo jasné, jak to je s Ann Solveig, zbytek už byl tak přitažený za vlasy, že jsem se na konci i místy usmívala. Pokud to byl pokus o českou severskou krimi, tak to skřípe po všech stránkách jako ženský detektivní román by to snad prošlo, protože se řeší hlavně vztahy.

BaPe895
29.04.2023 3 z 5

Tentokrát mě kniha příliš nenadchla, trvalo mi se začíst a příběhu scházelo větší tempo. Oceňuji popisy norské krajiny a autorčin styl.

Latimer
27.04.2023 3 z 5

Má první kniha od Klevisové a zřejmě i poslední. Je to mdlé, roztáhle, bez děje. Nemohla jsem se začíst. Asi jsem zvyklá na jiné detektivky a krimi thrillery, které mají spád a šťávu.

March
23.04.2023 3 z 5

Opět dle mého zařazeno do žánru detektivní povídky. Tento díl mě nenadchnul, Josef na všechno přijde a to nejem v Čechách, Holandsku, ale už i v Nosku:-) Jak psali někteří, příběh se vlekl, žádné napětí, nějaké větší vtáhnutí do děje mě minulo. Možná jsem překlevisovaná, ale k autorce se určitě vrátím.

simona8022
18.04.2023 4 z 5

Další příběh českého Bergmana v cizím prostředí, sever Norska jako kulisa velmi zajímavý, tento díl se četl moc dobře.

iv.ča
17.04.2023 4 z 5

Knížka mě bavila, četla se dobře. Těším se na další knížky této autorky.

Eva398
10.04.2023 3 z 5

V první polovině knihy jsem se ztrácela v dějí. Nemůžu říci, že by mě kniha vtáhla do děje. Nějak upoutala. Za mě průměr.

dr.romca
04.04.2023 4 z 5

Netradiční detektivka v tom, že vraždu vyšetřuje český kriminalista na dovolené za polárním kruhem. Jinak poklidná detektivka bez potoků krve.
Bergman si chce odpočinout od práce na rybách, ale nakonec stráví víc času pátráním po vrahovi.

Luca84
01.04.2023 4 z 5

Příjemná detektivka. Líbilo se mi Norsko a Bergman na dovolené... :D Zápletka dobrá. Jako ano, knihu bych doporučila kamarádce, ale nebylo to takové to wow na závěr.

LadaLil
29.03.2023 3 z 5

Tuto knihu bych zaradila do tech prijemnych, dobre se ctoucich a rychle plynoucich. Hlubsi dojem nezanecha, zejmena ve srovnani s Prokletym krajem. Ale myslim, ze i presto se ke kniham M. Klevisove vratim. Pro chvile oddechu jsou bezvadne.

jejda.majda
25.03.2023 3 z 5

Moje třetí detektivka od Klevisové. Tentokrát se mi ale tolik nestrefila do noty. Příběh mi přišel opravdu hodně rozvleklý a pomalý a docela dlouho jsem se nemohla zorientovat v poměrně velkém množství postav.

Netvrdím, že mě detektivka nebavila, ale z těch tří, co jsem zatím od Klevisové přečetla, mi tahle přišla nejslabší. Uvidíme, jaká bude ta další. :-)

čef
23.03.2023 5 z 5

Styl příběhů autorky je takový uměřený, bez zbytečných fíglů a nesmyslných zvratů. Tím se podle mne více blíží reálnému životu než mnohé jiné. Platí to i pro tuto knihu, kde se hlavně řeší pátrání po vrahovi neznámé ženy v zapadlém městečku v Norsku s geniální spoluprací našeho krajana, což česká srdce určitě potěší. Potěší toho však více a tak neváhejte.

Bakana
22.03.2023 4 z 5

Dobré, ale ne výjimečné.
Vždyvky, když chci dát 5*, představím si, jestli si za rok budu schopná vzpomenout, o čem to celé bylo. No a u téhle knihy, přestože se mi zdála dobrá, si nejsem jistá. Nevím, možná je to tím, že je to detektivka, ty se mi nějak všechny míchají dohromady

Valdora
09.03.2023 4 z 5

Dosud mne žádná detektivka od paní Klevisové nezklamala. U tohoto příběhu oceňuji, že jej zasadila do zahraničí a věnovala se i popisu netradiční norské krajiny. Hezky dokresloval samotný příběh.

baji42
09.03.2023 4 z 5

Další psychologický román od tuzemské autorky. Vyzdvihnout musím pěkný popis tajemné severské přírody a zvláštní atmosféru knihy.

Aneleh
08.03.2023 5 z 5

Každá detektivka od paní Klevisové je perfektně promyšlená, líbí se mi, že mohu zapojovat svoji vlastní představivost a po celou dobu tipovat vraha. Tenhle její styl mě prostě nutí ke stoprocentnímu soustředění a přemýšlení, o co vlastně těm postavám jde, proč se tak chovají a kdo z nich by byl něčeho takového schopen. Opět je zde další psychologicky laděný příběh pro nás z exotického prostředí a tím tajuplnější a zajímavější. Mám-li náladu na detektivku, vždycky sáhnu po této autorce. Přečtené mám téměř všechny a těším se na Vraní oko.

Květi62
16.02.2023 5 z 5

Michaela Klevisová opět nezklamala. Josef Bergman přijíždí do Norska strávit poklidnou rybářskou dovolenou. Když je nalezena neznámá mrtvá žena, opět propadne "kouzlu" kriminalisty. Začne na vlastní pěst "rozmotávat" nejasnosti kolem zavražděné. Nebyl by to Bergman, kdyby na vraha nepřišel dřív než místní policie. Jak už to Klevisová umí, podezřelých je mnoho /každý má nějaký motiv/, a přesto není vše tak jednoznačné, jak se zdá. K tomu krásně popsaná příroda, nedotčená člověkem, to vše dělá knihu ještě zajímavější.

Nofar197
15.02.2023 4 z 5

Inspektor Bergman přijíždí strávit rybářskou dovolenou na norské fjordy, ovšem místo zaslouženého odpočinku se nachomytne k vyšetřování vraždy. Zároveň se seznamuje s obyvateli vesnice - dvěma letitymi přítelkyněmi provozujicimi ubytovnu pro rybáře, psychopatem a grafomanem Alexem, odpadlou leostadiankou Bente, psychosomatickou Katrine, i s příběhem tragicky zemřelé Alexovy manželky Ann - Solveig. Podobně jako v Ostrově šedých mnichů i zde vykresluje autorka přímo plasticky krásu severské přírody nebo atmosféru norské vesnice. Skvělé, dávám pět hvězdiček.

Andrea81
04.02.2023 4 z 5

Paní Klevisová nezklamala, jako vždy.

Lindulinek
27.01.2023 4 z 5

Nebyla to špatná kniha, ale taková utahaná. Dějově žádná hitparáda. Závěr nakonec nečekaný, tak to knihu lehce vylepšilo.