Sněžný měsíc

Sněžný měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413568/bmid_snezny-mesic-PZk-413568.jpg 4 1544 396

Josef Bergman série

Nová detektivka Michaely Klevisové zavádí čtenáře do idylické krajiny Beskyd, kde na horách ještě žijí lidé podobně prostě a v souladu s přírodou jako generace jejich předků. I sem ale vstoupil byznys, který staré roubenky mění na hotely a penziony a vše živé v lesích na lovnou zvěř. Realitní agentka Olga byla zavražděna na odlehlém místě vysoko v horách před roubenkou, kterou nabízela k prodeji. Stalo se to jen několik týdnů po vraždě makléřky v Praze. Oba případy spojují podobné okolnosti, a navíc se zavražděné ženy mohly znát. Kriminalista Josef Bergman proto odjíždí do hor a pátrá mezi místními obyvateli. Není to však jednoduché, protože obyvatelé horských samot jsou nedůvěřiví a uzavření a spousta z nich má svá tajemství, o která se s Bergmanem rozhodně dělit nechtějí.... celý text

Ulala
12.01.2022 4 z 5

Jako bych četla dvě knihy. První půlka - román o životě v Beskydech, druhá půlka - detektivka. Nemám nic proti i když mi to připadá zvláštní. Zápletka dobrá, vyústění zajímavé, ale v tom románu se mi trochu pletla jména, postavy a dlouho mi trvalo, než jsem se zorientovala kdo, s kým a kde. V detektivce to už bylo lepší. Autorka však nezklamala a už mám nachystaný další díl k čtení.

KatyM.
10.01.2022 5 z 5

Jako všechny knihy od paní Klevisové mě opět nezklamala. Děj se tentokrát odehrává ve vesničce v Beskydech.

Allla9
05.01.2022 5 z 5

Krásně zpracovaný příběh, tentokrát z Beskyd.

Martiiiik
22.12.2021 5 z 5

Konečně zase příběh z domácí krajiny :-) moc dobrá zápletka, hezky propracovaný.. motiv všeho jsem tedy čekala trochu jiný, ale je fajn, když autorka čtenáře převeze :-D příběhy z přírody jsou fajn, i když člověk má na všechno svůj názor a některé praktiky se mu opravdu hnusí.. a střílet rysy k tomu opravdu patří.. moc se mi kniha líbila :-) a doporučuji :-)

absa2611
18.12.2021 1 z 5

Nemůžu si pomoci, ale mám pocit, že knihy paní Klevisové zřejmě nebyly psány pro mě. Sérii s Bergmanem čtu postupně, bavila mě pouze jedna kniha, ostatní jsem tak nějak přetrpěla s nadějí, že ta další bude konečně pořádná napínavá detektivka.
Bohužel, nestalo se tak, předchozí díl (Zmizelá v mlze) byla nudná, ale nějak jsem ji dočetla.
U Sněžného měsíce jsem se už opravdu trápila a těšila se, až to skončí, přečtu ještě poslední knihu ze série a konečně se posunu někam jinam, zřejmě zase někam "blíže k severu".
Je mi líto, ale nemohu hodnotit jinak. Chybí mi tu víc akce, napětí, asi i surovosti, krve,... Zřejmě jsou severské detektivky pro mě vhodnější.

Babo
12.12.2021 4 z 5

Paní Klevisová nepřekvapila. Stále stejně dobře napsaná kniha. Jak už jsem psala ,asi není úplně pro milovníky severských trháků ,ale spíš pro čtenáře upřednostňující psycholigicky vykresléné postavy. Vždy dám přednost psychologii postav před střelbou,vybuchujícími auty a šílenými psychopaty.
Takže spokojenost. Jen jedna malá výhrada . Docela jsem se ztrácela v jednotlivých postavách. Možná jsem se úplně nesoustředila ,ale občas jsem přemýšlela kdo je kdo , no a občas jsem tápala dost dlouho :-)

mi-380
08.12.2021 5 z 5

Bergman je po toulkách Evropou zpátky ve vlasti, ale nový případ ho znovu vyhání daleko od Prahy, do Beskyd k slovenské hranici. Ovšem ne zas tak rychle, to by nesmělo jít o dílo Michaely Klevisové. V první polovině knihy nás plíživě zatahuje do osudů obyvatel horské vesničky a přilehlých samot. Počet zúčastněných je u této autorky standardní, pohybuje se mezi šestnácti a osmnácti, v závislosti na velikosti sídla, zde to tedy vychází na šestnáct. Už jsem si zvykl dělat si postupně přehled osob, při mé neschopnosti zapamatovat si jména napoprvé se to vždycky vyplatí.
Tak jsme tedy v polovině, na scéně se konečně objevuje Bergman, jako další přivandrovalý beskydský medvěd, a spolu se Sedlákovou pomalu začínají rozplétat zamotané horské záhady, v nichž významnou roli hrají napjaté vztahy:
• tajuplné majitelky roubenek vs. mazané realitní makléřky,
• nekompromisní myslivci a pytláci vs. vytrvalí ochránci zvěře.
Nevšední četba, dobře promyšlená, přiměřeně napínavá, s dokonalými popisy a přesnými charakteristikami. Autorka mě baví čím dál tím víc, při šestém setkání konečně prolomila hranici mezi čtvrtou a pátou hvězdou, přidávám ji mezi oblíbené.
90 % (doposud 796 hodnotících s průměrem 84 %).

BaPe895
28.11.2021 4 z 5

Moc hezké popisy, charakteristiky postav,přesto mi tam vzhledem k tomu,že jde o detektivku, chybělo více logiky.

medlovice
21.11.2021 5 z 5

Tak to bylo fakt dobré.
Tak mě vtáhlo do děje, že jsem viděla hory a kopce, chodila po nich , dýchala čistý vzduch, lesy zpívaly a šuměly, lesní zvěř , houby a ticho, ani mi nepřišlo, že se tu řeší vraždy, násilí a to nejhorší pytláctví a zbytečné zabíjení. Staré chalupy, kde vás pořád sledují oči předků z fotografií a pevné vazby, láska k horám a rodné hroudě, fandila jsem ochráncům a dostala chut na kávu, která je tady pořád přítomna.

Joyce24
20.11.2021 5 z 5

Další výborná detektivka Michaely Klevisové. Je pravda, že zorientování se ve všech postavách a jejich vzájemných vazbách bylo zpočátku náročnější, ale pak už se příběh příjemně odvíjel až k rychlému rozuzlení. I když přeci jenom, jedna smrt tam tak zcela dořešena nebyla....

Simmminek
14.11.2021 4 z 5

Moc hezká knížka o těžkém tématu. Nadchla mě, že mohu číst knihu z mi blízkého prostředí. Jsem ráda, že autorka otevřela téma pytlačení a udělala z toho zajímavý a čtivý příběh. Na začátku mi trvalo než jsem se začetla, ale o to rychleji jsem ji pak dočetla. :-)

Havrnka
11.11.2021 5 z 5

Moje první kniha autorky. Kniha mě velmi mile překvapila. Děj detektivky byl plný napětí a hlavně se odehrával v krásném prostředí Beskyd.

iceVS
03.11.2021 3 z 5

Knihu jsem si vybrala spíš ze zvědavosti než ze zájmu. Příběh byl zajímavý, takový fakt maloměstský, nevtíravý.
Jen já jsem se ztrácela v postavách. Neorientovala jsem se o kom právě čtu, všechny ty sestry, švagrové a další obyvatelky mi zcela splývaly. Synové, bratranci, manželé taktéž. Malé vysvětlení přišlo v půlce knihy, ale zas až tak nepomohlo :-)

AlbionFoxyFox
18.10.2021 4 z 5

Pohodový lehce detektivní čtivý příběh, ideální na tyto podzimní večery. Jako Třinečanka jsem ocenila prostředí Beskyd, které miluji. Škoda, že děj většinu knihy plynul velmi pomalu a poté naopak závěr byl velmi rychlý.

Imis
16.10.2021 3 z 5

Autorka si vybírá vždy atraktivní prostředí a ani tady mě nezklamala. Začátek mi přišel trošku pomalejší, ale od třetiny se kniha četla dobře, děj hezky utíkal. Závěr nebyl nějak šokující, ale myslím, že to ani není cílem. Nejde o žádné krvák, ale spíš o detektivní příběh napsaný klasickým stylem, který se ale čte hezky. Je to jednoduše hezky strávený čas s knížkou.

vila_z_lesa
08.10.2021 5 z 5

Kdo čeká klasickou detektivku, bude nejspíš zklamán, je to spíš takový pátrací román. Každopádně ale velmi povedený román. Navnadilo mě to zajet si Beskyd, jak autorka krásně popsala okolí a místo děje. Těším se na další knihy od autorky.

Didi15
04.10.2021 5 z 5

Jak jsem již u psala u nějakých předešlých dílů, žánrově je to slabší odvar detektivky , ale i tak to miluju . Mně se to prostě fakt moc líbí a další krásně popsané prostředí .

gretl74
01.10.2021 4 z 5

Na knížku jsem se moc těšila a zklamaná určitě nejsem - je to neskutečně čtivé, stránky letí jak splašené. Jako vždy dokonale propletené osudy lidí, jen přiznávám, že jsem se párkrát musela hodně zamyslet, o kom že to zrovna čtu. Popisy krajiny a celkově prostředí jsou brilantní a možná do Beskyd přilákají víc návštěvníků než nějaké předražené billboardy centrály cestovního ruchu...

Ajinka126
28.09.2021 2 z 5

[AUDIOKNIHA] Tady došlo k nepochopeni. Ja jsem chtěla detektivku. Ne společenské malo-městské drama.
Jinak jako audiokniha je to skvělá oddechovka. Pěkně ctěná.

AliStejsy
26.09.2021 5 z 5

Skvělá kniha, moc se mi líbila, dobře se četla.