Sněžný měsíc

Sněžný měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413568/bmid_snezny-mesic-PZk-413568.jpg 4 1545 396

Josef Bergman série

Nová detektivka Michaely Klevisové zavádí čtenáře do idylické krajiny Beskyd, kde na horách ještě žijí lidé podobně prostě a v souladu s přírodou jako generace jejich předků. I sem ale vstoupil byznys, který staré roubenky mění na hotely a penziony a vše živé v lesích na lovnou zvěř. Realitní agentka Olga byla zavražděna na odlehlém místě vysoko v horách před roubenkou, kterou nabízela k prodeji. Stalo se to jen několik týdnů po vraždě makléřky v Praze. Oba případy spojují podobné okolnosti, a navíc se zavražděné ženy mohly znát. Kriminalista Josef Bergman proto odjíždí do hor a pátrá mezi místními obyvateli. Není to však jednoduché, protože obyvatelé horských samot jsou nedůvěřiví a uzavření a spousta z nich má svá tajemství, o která se s Bergmanem rozhodně dělit nechtějí.... celý text

iveta3689
28.07.2023 4 z 5

Super popsané prostředí, ostatně jako vždy. Autorka pomalu rozehraje charaktery lidí, popíše detailně místa a atmosféru, je to, jako bychom tam byli také.

Booky84
23.07.2023 5 z 5

Příjemná a nijak uspěchaná detektivka, kde nejsou žadné potoky krve. Přesně na tohle jsem od autorky zvyklá, a proto si její knihy postupně půjčuji v knihovně. Jsem ráda, že se Bergman vrátil zpět do Čech a ještě ke všemu do krásných Beskyd, které jsem již parkrát navštívila. Odhalila jsem motiv, ale vraha ne, ale to mi nevadí, protože čtení jsem si užila.

Nikolda
18.07.2023 5 z 5

V této knize autorky Klevisové jsem opravdu ocenila propracovanost charakterů postav. Opravdu ve mně dokázaly vzbudit pocity, které bych z nich měla, kdyby šlo i o skutečné lidi.

simona8022
10.07.2023 4 z 5

Další věrně popsané atmosférické místo naší vlasti. Opět 2 roviny, popis prostředí a života v něm, zároveň detektivní příběh. Doporučuji milovníkům Beskyd.

VladiKlaisner
10.07.2023 4 z 5

"Slunce už kleslo za soláňský hřeben a louka se začala ukládat ke spánku. Soumrak měla Rozina z celého dne nejraději. Pěšinkou ve vysoké trávě se vracela z lesa s pořádně narostlou souškou a přemýšlela, kam ji uloží."
Tuhle knihu bych rozhodně nenazvala detektivní. Popis krajiny, starousedlíci žijících v roubenkách, kteří uznávají jiné hodnoty než lidé z vesnice, náplavy nebo zbohatlíci a sousedské spory o kterých si povídají i vrabci na střeše. Za mě moc hezky napsané, trochu mi to připomínalo Hájíčka, jen jsme se přenesli dějově na druhý konec republiky.

Dandulka
29.06.2023 5 z 5

Detektivka z Beskyd se zajímavou zápletkou a hezkým příběhem. Začíná se mi autorka zamlouvat.

slecnapeta
28.06.2023 4 z 5

Kdysi jsem hltala severske detektivky a pak se jich presytila. Ted jsem narazila na knizku pani Klevisove a usoudila, ze je na case se s jeji tvorbou seznamit a dat zas detektivkam sanci. Dobre jsem udelala. Bavil me popis krajiny, atmosfera mista, postavy na me pusobily realne, kriminaliste nebyli nesmrtelni superhrdinove a cely pribeh byl uveritelny.

Marcik7
16.06.2023 5 z 5

Klevisová patří právem k nejlepším českým autorkám detektivek. Ráda jsem se s ní podívala do mě blízkého kraje a opravdu jsem si to užila.

Nifredil
05.06.2023 4 z 5

První detektivka od Klevisové, která mě opravdu i bavila. Snad jsem si na její styl psaní už i zvykla, ale přijde mi, že má vzestupnou tendenci v psaní a hlavně prostředí i postavy mi přišly konečně uvěřitelné. Opět řešila hodně vztahy, ale tentokrát mě to nerušilo a přišlo mi, že postupné odhalování vazeb všech postav k sobě navzájem, pomáhá vysvětlit i samotný zločin. Postava pana velkopodnikatele byla trošku přitažená za vlasy, ale to, že je v knihách Klevisové nějaký bohatý muž chovající se arogantně a ukazující okolí své peníze, moc a postavení, které se domnívá, že díky nim má, je tak nějak už obvyklá autorčina figura. Tady mě to prostě tolik nerušilo.

Mišák240
05.06.2023 4 z 5

Opět pěkná čtivá pohodová detektivka, tentokrát se děj odehrává v Beskydech, kde je opět hezky popsaná příroda. Knihy paní Klevisové se mi líbí a těším se na další.

Mája777
25.05.2023 5 z 5

Nebylo to špatné. Vlastně to byla příjemná detektivka. Tentokrát se Bergmanův život moc neposunul, zato si ho opět užíváme v našem malém českém rybníčku. A že loví mezi dravci, to je jasné. Jenom si od něho teď trochu odpočinu.
(25. 5. 23 - 13 624 - 37)

Radka1911
22.05.2023 5 z 5

Napínavý, čtivý kriminální příběh. Román se mi moc líbil.

hzd
12.05.2023 5 z 5

Moc pěkná detektivka odehrávají se v Beskydech.

Mandlevest
12.05.2023 5 z 5

Takže po obsáhlé knize o vzniku New Yorku jsem se ocitnula v drsné beskydské přírodě. A moc jsem si to užívala, beskydské "kotáry" znám více jak dobře, narodila jsem se nedaleko. Rovinku abyste pohledali, většinou je to nahoru a dolů, ale alespoň se nespěchá a je dosti času obdivovat drsnou krásu kolem sebe. Děkuji Michaele Klevisové , že mě tam touto knihou zavedla a děkuji, že také nikam nespěchala:-). Držela se svého osvědčeného stylu, který její "bergmanovské" detektivky mají a důležitou roli hraje právě i to prostředí, kde se odehrávají. Příjemná, lehce napínavá oddechovka, srozumitelná, s dobrou zápletkou a množstvím postav, které mohly (ale nemusely) vraždit. Užila jsem si ji skvěle.

olca1983
04.05.2023 5 z 5

Z mého pohledu zatím nejhezčí kniha z těch šesti, co jsem ze série s kriminalistou Bergmannem přečetla. Postavy byly přehledně popsané, beskydská příroda a hlavně zvěř v ní hezky vykreslené. Zhruba do půlky se mi děj trošku vlekl, ale pak to nabralo spád. Rozuzlení bylo nečekané, avšak uvěřitelné.

4xbabča
03.05.2023 5 z 5

Ani tentokrát autorka nezklamala mé očekávání. Krásný napínavý příběh se odehrává v prostředí nádherné přírody Beskyd. Odehrávají se tu však skutečnosti, kdy v touze po bohatství dochází ke dvěma vraždám žen, realitních makléřek. Případ vyšetřuje opět kriminalista Bergman a kniha určitě stojí za přečtení.

Leny66
01.05.2023 4 z 5

Opět pěkná kniha. Dnes knize dávám "jen" čtyři hvězdičky, protože ostatní knížky se mi líbily více.

morava
30.04.2023 5 z 5

Tak se priznam, ze mi pani Klevisova zase pekne zamotala hlavu, protoze proste v kazde kapitole podezirate pokazde nekoho jineho, a stejne na konci zjistite, ze jste vedle , jak ta jedle :-)
A to me proste bavi. Dalsi povedeny dil s kriminalistou Bergmanem, a tentokrat v krasne Beskydske krajine.

rafan65
18.04.2023 5 z 5

Nádherná kniha která sice není doslovně detektivka ale to vůbec nevadí. Krásně popisuje kraj který důvěrně znám. Příběh je hodně orientovaný na vykreslení přírody a zvěře čím autorka dává jasně najevo jak je důležité aby člověk žil v souladu z přírodou. Kniha mě opět hodně potěšila jako zatím všechny od této autorky.

lenkavildomcova
12.04.2023 5 z 5

Moc mě bavilo popisování života na samotě v horách. Ovečky a kozy to je můj sen. Trochu jsem se ztrácela v množství postav, ale bylo to napínavé.