Sněžný měsíc

Sněžný měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413568/bmid_snezny-mesic-PZk-413568.jpg 4 1552 397

Josef Bergman série

Nová detektivka Michaely Klevisové zavádí čtenáře do idylické krajiny Beskyd, kde na horách ještě žijí lidé podobně prostě a v souladu s přírodou jako generace jejich předků. I sem ale vstoupil byznys, který staré roubenky mění na hotely a penziony a vše živé v lesích na lovnou zvěř. Realitní agentka Olga byla zavražděna na odlehlém místě vysoko v horách před roubenkou, kterou nabízela k prodeji. Stalo se to jen několik týdnů po vraždě makléřky v Praze. Oba případy spojují podobné okolnosti, a navíc se zavražděné ženy mohly znát. Kriminalista Josef Bergman proto odjíždí do hor a pátrá mezi místními obyvateli. Není to však jednoduché, protože obyvatelé horských samot jsou nedůvěřiví a uzavření a spousta z nich má svá tajemství, o která se s Bergmanem rozhodně dělit nechtějí.... celý text

Vivetkav
předevčírem 4 z 5

Moc pěkné prostředí Beskyd.. vtáhlo mě do děje.. opět hezky napsáno, napínavé do konce

Zemlja
14.04.2024 3 z 5

Tahle z Beskyd mě bavila. Zase krásně popsané prostředí. Napětí mezi postavami, tajemství. Rozuzlení rozumné.

Iva095
13.04.2024 3 z 5

Tato série mě baví, ale pořád nejsem moc schopná jí hodnotit jako detektivku.
I v tomto díle strašně dlouho trvalo než se Josef Bergman objevil na scéně a začalo alespoň nějaké vyšetřovaní.
I tento díl byl spíš drama různých rodin se špetkou vyšetřování a hodnotím ho jako jeden s těch slabších dílů.

LeHor
08.04.2024 5 z 5

I tato kniha se mi velmi dobře četla. Vyšetřování začalo poměrně dost pozdě, ale nakonec bylo téměř vše objasněno.

Mandy412
27.03.2024 3 z 5

Dobrá detektivka z prostředí Beskyd. Nebylo to špatné, ale Klevisová má lepší. S lepším příběhem i motivy činů.

sahha
18.03.2024 5 z 5

Bezvadná knížka jako všechny od autorky. Bavila mě a byla napínavá až do konce. Doporučuji.

maryska09
27.02.2024 5 z 5

Paní Klevisová patří mezi naše nejlepší současné autorky, její detektivky jsou poutavé, mají krásné prostředí a rychlý spád, kdy člověk do konce netuší, jak se to zvrtne. Doporučuji

Jaklová.katka
27.02.2024 5 z 5

Naprosto dokonalé. Poslechnuto jako audiokniha krásně načtena paní Kociánovou.
Beskydy jsou krásně popsané a dotkla se i vážného tématu pytlačení.
Těším se na další.

MiraRunaway
22.02.2024 5 z 5

Opět top čtení. Z Beskyd jsem naprosto okouzlena a velmi ráda bych se tam někdy podívala. Nejlépe letos. Příběh má pozvolnější spád. První se seznamujeme s životem ve vesnici Kotlová, rodinnými pletenci apod. Vůbec mi to nevadilo, naopak mi ta forma sedí. Paní Klevisová má obrovský dar.

hannina
19.02.2024 4 z 5

Ach ty vesnické vztahové propletence. Co všechno musí kriminalisté rozmotat, když na malé vsi dojde k vraždě.... a to už musí být, když na to v Zapadákově v Beskydech vlítnou Pražáci.... tedy náš milý usazený Bergman se svou kolegyní. Bavilo mě to.

Emik87
17.02.2024 5 z 5

Tentokrát už žádná Evropa, ale nádherné Beskydy. Užila jsem si atmosféru a vztahy na vesnici. Mě prostě Bergman baví.

BohyněKuchyně
13.02.2024 5 z 5

Klevisová je moje topka a nejinak tomu bylo s touto knihou. Ta se mi líbila o to více, že byla zasazená do prostředí, které znám. Asi si můžu jen domýšlet, jestli velkopodnikatel, který skupuje pozemky v horské vesničce má svou předlohu podnikatelích, kteří skupují Velké Karlovice. Ale já jsem si to přesně takhle představovala. Bavilo mě prostředí horských chalup na samotě. Tady je zavražděna jedna z místních realitních agentek. Bergman je sem přivolán proto, že vražda realitní agentky se nedávno stala i v Praze a tyto případy spolu můžou souviset. Rozmotávají se složité vztahy z minulosti a Bergman je jako vždycky úžasný! Těším se na další díl, jsem s nimi ve skluzu.

p.stranska
11.02.2024 5 z 5

Audiokniha. Zatím asi nejlepší díl série. Musím také zmínit, že poklidný přednes i hlas Kristýny Kociánové je příjemný a milý a knížkám od Klevisové moc sluší.

JaniMa
06.02.2024 5 z 5

Ano, knihy M. Klevisové jsou rozvláčnější, ale když víte, do čeho jdete, tak je vcelku pravděpodobné, že si vás svým poklidným tempem podmaní. Nejsem obdivovatelka vyumělkovaných popisů krajiny, ale Beskydy jako hlavní dějiště příběhu mě potěšily. Autorka umí věrohodně vykreslit postavy a v tomto díle se dotkla také několika zajímavých témat (názorové střety ve vztahu člověka k přírodě, travestita, kontrast životních stylů různě smýšlejících lidí, alkohol, práce realitní makléřky, ...). Překvapivý, věrohodný a uspokojivě dotažený závěr nevyznívá pochmurně, takže se po odložení knihy s lehkou hlavou rádi pustíte do další.

schvomis
30.01.2024 5 z 5

Doporučuji.

david9690
16.01.2024 4 z 5

Dobře napsaná detektivka. Oceňuji především hezké prostředí a zasazení události do Beskydských vrchů na Valašsku, rozmanité a reálné postavy a hlavně umírněnost až skoro decentní popis zločinu a spáchaného násilí. Tohle je na autorce fajn, že mnohem více prostoru věnuje psychologii postav a probádání možných motivů a skutková podstata je vyřčená na pár řádcích.

Michaela91
09.01.2024 4 z 5

Konečně česká autorka, která mi sedí. Mám ráda její styl psaní a každá kniha je pro mě balzám na duši.

Čmeláček
13.12.2023 5 z 5

Asi jsem přišel na chuť českým detektivkám :). Tahle kniha byla pro mě to pravé ořechové, paní Klevisová píše moc pěkně a čtivě, takže dnes je to za pět :). A už vyhlížím další případ s Pepíčkem Bergmanem :).

jprst
27.11.2023 4 z 5

Poměrně vydařená česká detektivka s až zbytečně rozvleklými popisy a charakteristikami krajiny, a to na úkor napětí a spádu celého příběhu. Ale nakonec proč ne, jako četba na dlouhé zimní večery docela dobré.

Petras_ka
26.11.2023 4 z 5

Zatiaľ najlepší diel zo série s kriminalistom Bergmanom, ktorý som čítala.
Je to pomaly plynúca detektívka, pri ktorej si oddýchnete v krásnom prostredí Beskýd. Popisy hôr, lesa a chalúpok sa mi veľmi páčili. Popri tom sa dozvedáme o charakteroch, o problémoch obyvateľov tejto oblasti a samozrejme sa pripletie aj nejaká vražda.