Sněžný měsíc

Sněžný měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413568/bmid_snezny-mesic-PZk-413568.jpg 4 1544 396

Josef Bergman série

Nová detektivka Michaely Klevisové zavádí čtenáře do idylické krajiny Beskyd, kde na horách ještě žijí lidé podobně prostě a v souladu s přírodou jako generace jejich předků. I sem ale vstoupil byznys, který staré roubenky mění na hotely a penziony a vše živé v lesích na lovnou zvěř. Realitní agentka Olga byla zavražděna na odlehlém místě vysoko v horách před roubenkou, kterou nabízela k prodeji. Stalo se to jen několik týdnů po vraždě makléřky v Praze. Oba případy spojují podobné okolnosti, a navíc se zavražděné ženy mohly znát. Kriminalista Josef Bergman proto odjíždí do hor a pátrá mezi místními obyvateli. Není to však jednoduché, protože obyvatelé horských samot jsou nedůvěřiví a uzavření a spousta z nich má svá tajemství, o která se s Bergmanem rozhodně dělit nechtějí.... celý text

TynaBehuncikova
07.08.2022 5 z 5

Moje úplně první detektivka v životě, no ale já jsem nadšená teda! Myslím, že si od autorky určitě ještě něco dalšího přečtu.
Na začátku se na prvních cca 70 stranách pozvolna představují postavy a jejich složité vztahy. Na to jsem si musela udělat malý taháček, abych se v tom vyznala :D no ale pak uz mě to neskutečně vtáhlo do děje a byla jsem vždycky naštvaná, když jsem knihu musela odložit. Až do konce to bylo napínavé a nepředvídatelné, tedy alespoň pro mě. Opravdu jsem si knihu užila, zhltla jsem ji během 4 dnů. Doporučuji.

markulina711
04.08.2022 4 z 5

Těžké začátky, lehké konce. Začíst mi teda dalo hodně práce. Spletité rodinné vztahy Mertů málem vyžádaly graf, ale pak to odsýpalo slušným tempem. Navíc se Klevisová vyhnula svému nešvaru, kdy jen tak mimoděk a nelogicky odhalí vraha, protože nějak ukončit to musí, a dopřála mi požitek předem dobře promyšleného závěru. Pro mne to byl asi nejpovedenější Bergman(když pominu jeho holandské dobrodružství).

Maki21
27.07.2022 3 z 5

Ke knize jsem byla velice skeptická, a ze začátku mě vůbec nebavila dokonce jsem u ní usínala. Ale závěr byl zajímavý, chvílema i napínavý.

IvaKo
26.07.2022 4 z 5

Detektivky moc nečtu, takže toto bylo moje první setkání s autorkou a byla jsem spokojená. Příběh má atmosféru, postavy jsou psychologicky propracované, napínavost umocňuje prostředí Beskyd, to všechno vytváří působivý celek. Určitě vyhledám další knihy M. Klevisové.

Nikol681
25.07.2022 4 z 5

..budu se zase opakovat - další skvělý dílo od paní Klevisové! Napínavé, čtivé, svižné. Určitě stojí za přečtení! Já hned sahám po další knížce :)

viweb
19.07.2022 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha, skvěle namluvila Kristýna Kociánová. Napětí až do konce, příjemné prostředí a napětí až do konce. Doporučuji přečíst nebo poslechnout.

Han-nah
18.07.2022 4 z 5

Bydlím v podhůří našich krásných Beskyd a proto mi při čtení byla kniha velmi blízká. Krásná příroda, roubenky a stará stavení na samotách, kde pořád žijí místní, ale je zde, jako všude již hodně náplavy. Jako všude spory, ale také neocenitelná pomoc. Sice jsem si musela trochu utřídit postavy, bylo jich tam dost.
Asi v druhé polovině se konečně začne vyšetřovat vražda . Z Prahy přijede vyšetřovatel Josef Bergman, který se svou kolegyní a s pomocí místních policistů vraha dostane.
Je to druhá kniha M.K. a připadá mi, jako by si tu nechala zadní vrátka pro další případ.

chrudas
17.07.2022 5 z 5

Opět super čtení jako v předešlých dílech. Skvělé popsáno okolí, zajímavé postavy a dobře vymyšlená detektivní zápletka.....

Vladii
09.07.2022 5 z 5

Za mě skvělá kniha. :) Bavila mě od první stránky do poslední a četla se sama. Bylo to napínavé, propletené, vraha jsem neuhodla. Mně teda sedlo i prostředí, bavily mě popisy postav, jejich životů, vztahů, postupné odhalování jejich tajemství. Těším se moc na další knihu od této autorky.

slečna.k
02.07.2022 4 z 5

Tuhle knížku jsem dostala dřív, než vyšla a teprve teď jsem se dostala k tomu si ji přečíst. A opravdu příjemně mě překvapila. Nejvíc se mi líbilo vykreslení prostředí, připadala jsem si, jako bych tam byla a tohle nedovede každý autor. Taky se mi moc líbilo, že děj je vystavěný spíš na zamotaných vztazích a tajemstvích, než na čisté brutalitě a snaze šokovat, jako je tomu u zahraničních detektivek. Už jsem si v knihovně zamluvila další díly, tak snad mě zaujmou stejně.

zuzana8816
28.06.2022 3 z 5

První kniha od M. Klevisové, do které jsem se s očekáváním napínavého příběhu ponořila. Nicméně v polovině knihy jsem cítila spíše zklamání. Děj se stále nijak zvlášť poutavě nerozvíjel, někdy až zbytečně detailní popisy postav a jejich nešťastných životů a myšlenek. Až ke konci knihy, kdy postupně přicházelo rozuzlení, začalo být dílo zajímavější, kdy mohl být pachatelem prakticky kdokoli. Avšak samotný závěr nebyl žádnou senzací.

prochajda
11.06.2022 3 z 5

Čtu případy této série postupně a tento díl se mi líbil nejméně. Spousta postav, vztahů, motivů, chvílemi jsem se ztrácela... nic napínavého a překvapivého.

juliesze
07.06.2022 2 z 5

Asi nejslabší z Klevisových knih. Tak nějak mě vůbec nechytly hory, roubenky ani příroda. Je dále také velmi zajímavé, jak moc ženských postav Klevisová ve všech svých knihách oproti počtu mužských postav má. Kdy navíc mužské postavy se jí moc vykreslit nedaří - jsou takoví jednotvární, většinou buď špatní nebo dobří. To je možná důvod, proč mi tato kniha přišla taková nějaká bez jiskry.

tulip131
02.06.2022 2 z 5

Smrt realitní agentky, Bergman a jeho tým přešlapují na místě, když zjistí, že v Beskydech došlo k další vraždě realitní agentky, přebírají případ. Vesnička, kde se žije skoro jako kdysi za našich babiček, všichni jsou buď příbuzní nebo si vidí až do talíře. Působilo to na mě mdle, žádné velké vyšetřování, skoro na počkání se Bergmanovi přiznávají. 1/3 knihy jen popisy, kdo s kým pracuje, kde bydlí, je příbuzný. Věčně mrzutá Sylvie a Daneš zůstal v Praze.

LenkaDv
27.05.2022 5 z 5

Příjemná kniha, zajímavý příběh.

daja51
24.05.2022 5 z 5

Další velmi čtivá detektivka od této autorky - v napětí vás drží po celou dobu - baví mě dokonalé popisy jak přírody, tak i jednotlivých postav - doporučuji.

malen
23.05.2022 5 z 5

Mně se tedy četlo moc dobře, do děje mne to hned vtáhlo a přečteno celkem rychle. Možná budu mít problém si za měsíc vzpomenout, o čem to bylo, ale v tuto chvíli super.

Lejdus
23.05.2022 3 z 5

Opět jsem zkusila tuto autorku a přesvědčila se, že styl psaní mi nevyhovuje. Příběh je přitom skvělý i zápletky atd.

Nikusha
10.05.2022 2 z 5

Zkusila jsem to s paní Klevisovou podruhé, ale my dvě jsme si asi nepadly do noty. Vůbec mě to nebaví a další díl už zkoušet nebudu.

Hanuja
25.04.2022 4 z 5

Tak jsem dočetla další psychologicko-detektivní příběh od mé oblíbené autorky. Prostředí nádherných Beskyd, které znám, byla pěkná kulisa příběhu. Rozuzlení příběhu pod vedením detektiva Bergmana bylo jako vždy překvapivé. Víc se mi ale líbily knížky, když detektiv vycestoval na sever Evropy.