Sněžný měsíc

Sněžný měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413568/bmid_snezny-mesic-PZk-413568.jpg 4 1552 397

Josef Bergman série

Nová detektivka Michaely Klevisové zavádí čtenáře do idylické krajiny Beskyd, kde na horách ještě žijí lidé podobně prostě a v souladu s přírodou jako generace jejich předků. I sem ale vstoupil byznys, který staré roubenky mění na hotely a penziony a vše živé v lesích na lovnou zvěř. Realitní agentka Olga byla zavražděna na odlehlém místě vysoko v horách před roubenkou, kterou nabízela k prodeji. Stalo se to jen několik týdnů po vraždě makléřky v Praze. Oba případy spojují podobné okolnosti, a navíc se zavražděné ženy mohly znát. Kriminalista Josef Bergman proto odjíždí do hor a pátrá mezi místními obyvateli. Není to však jednoduché, protože obyvatelé horských samot jsou nedůvěřiví a uzavření a spousta z nich má svá tajemství, o která se s Bergmanem rozhodně dělit nechtějí.... celý text

Lotka
19.02.2020 4 z 5

Nejdřív mi připadalo, že je tam postav jako na orloji. Určitě bych autorce ani v nejmenším nevytýkala pomalejší spád, naopak. Jediné co, přišlo mi tam málo vyšetřovatele Bergmana.

Simi
17.02.2020 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší ze série. Zase jiné nosné téma zasazené do krásné scenérie Beskyd. Setkáme se s vraždami i vydíráním, jak je v této sérii obvyklé, ale i se zbytečným zabíjením pro trofeje. Jj. peníze často vyvolávají pocit všemoci, ale tak dlouho se chodí se džbánem .... a ucho se fakt utrhlo. Předevčírem jsem dočetla v pořadí druhou detektivku - Zlodějku příběhů, která mi co do způsobu napsání připadala slabší. Autorka opravdu zraje každou další napsanou knihou.

babicka_amalka
15.02.2020 2 z 5

pro mě nejslabší ze série o Bergmanovi; cca do poloviny jsem byla několikrát v silném pokušení to vzdát a odložit; nakonec jsem tedy dočetla, ale bylo to spíš utrpení; zdá se mi, že její knížky postupně nabírají v kvalitě sestupnou tendenci; tak uvidíme....

Mlsnákočka
13.02.2020 4 z 5

Do této knihy jsem se nějak nemohla začíst. Zajímavá pro mě začala být až tak v poslední třetině. Nicméně se mi líbil autorčin styl psaní i samotné prostředí Beskyd, do kterého zasadila svůj příběh. Vraha jsem ovšem neodhalila...

soupik2012
13.02.2020 4 z 5

Z počátku se poměrně dlouho nic neděje. Děj příběhu se táhne opravdu jenom velmi pozvolna. Vlastně až do vraždy Olgy se neděje vůbec nic. Autorka nás pouze seznamuje s krásným prostředím beskydských hor a obyvatel žijících v této klidné a opuštěné krajině. Ani po příjezdu kriminalisty Bergmana se tempo děje příliš nezvýší. Ale alespoň se začnou odkrývat drobná tajemství lidí žijících v této oblasti Beskyd. Největším plusem pro mne byla naprostá absolutní uvěřitelnost příběhu. Audioknihu čte tak jako pokaždé knihy této autorky velmi dobře paní Kristýna Kociánová.

85098211
12.02.2020 5 z 5

Další výborná detektivka s Josefem Bergmanem. Těšila jsem se na toto setkání a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Už samotný začátek knihy je napínavý a hezky čtenáře uvede do dalšího děje. I když potom se v příběhu objeví poměrně dost postav, takže mi chvilku trvalo, než jsem se ve všech těch vztazích zorientovala. Případ jako takový je zajímavý a mně se opravdu moc líbil. Navíc ta krásná příroda v Beskydech mu jen dodává na poutavosti. A pachatele jsem neodhalila ani náhodou, podezřívala jsem sice snad každého, ale bez reálné šance odhadnout toho správného viníka ;-).

andrea7459
08.02.2020 2 z 5

První třetina knihy mě popravdě moc nebavila, prokousávala jsem se, ale s nástupem Bergmana to bylo lepší. Nic méně, celkový dojem, omlouvám se fanouškům, nic moc. Třeba mě od paní Klevisové chytne jiná kniha na trochu jiné téma.Tak za mě 2,5 hvězdičky.

Nočnípták
06.02.2020 4 z 5

Tak jsem sérii začala od 6. No, snad to nevadí. Jsem nadšená. Zase jeden normální detektivní příběh, kde neteče krev proudem a kde vyšetřování je praktické a logické.

SilvieSisinka
05.02.2020 4 z 5

Pro mě je M. Klevisova vždy relaxační čtení. Krásne mě vtáhne do děje v knize.

vsechnonebonic
03.02.2020 5 z 5

Třetí knížka od této autorky a opět výborné čtení. Je pravda, že policista Bergman je trošku opomíjen 2/3 děje, ale nevadilo mi to. Krásné líčení přírody, čtení jsem si užívala a opět jsem dlouho netušila, kdo to vlastně vraždil, a tak to má u dobré detektivky být.

cornetka
02.02.2020 5 z 5

Zpočátku pro mě trochu chaotické vzhledem ke všem vystupujícím postavám. Jakmile se ale děj rozběhl, nebylo pochyb, že se jedná o další pěknou detektivku.

likaf
26.01.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Druhá od této autorky a rozhodně se s Josefem Bergmanem chci ještě setkat.

aja0661
25.01.2020 5 z 5

Zatim druha prectena kniha od autorky a opet nezklamala! Ctiva od zacatku do konce.

brectanka
25.01.2020

Ze začátku trochu zdlouhavé, ale pak mě to chytlo a od poloviny jsem přečetla knihu za jeden den. Super čtení, i přes trochu otevřený konec jedné vraždy - pokud to vražda byla (byla). Krásně je tu popsaná láska k beskydské přírodě, jejím obyvatelům i zvěři. Pěkné čtení a hodně napínavé. Pokud jsou ostatní knihy této spisovatelky stejně skvělé, přečtu si je ráda všechny.

vojteska70
25.01.2020 2 z 5

To prostředí Beskyd bylosuper. Detektivní zápletka už méně

Leniii
21.01.2020 3 z 5

No tak tohle mě zklamalo. Předchozí knížky byly super, ale tohle mi teda nesedlo. Strašně mě mrzí, že Bergman je pouze okrajovou postavou..vždy byl numero uno!
Dala bych pouze dvě hvězdičky, ale dávám jednu navíc a to kvůli přírodě a prostředí Beskyd!

tatiana7769
20.01.2020 1 z 5

Knihu som bohuzel nedocetla. Moc zdlouhave,nenapinave .

Val
15.01.2020 5 z 5

Tentokrát nás Michaela Klevisová zavedla do pro mě atraktivního prostředí Beskyd. Vydáváme se hluboko do lesů k osamělým chalupám , mezi mnohdy velmi svérázné obyvatelé hor. Opět výborná psychologie postav a napětí až do konce . Doporučuji.

Puntíkatýhrnek
12.01.2020 3 z 5

Mám knihy paní Klevisové moc ráda, ale tentokrát mi ten příběh moc nesedl. Bergman byl vyloženě okrajovou záležitostí a celkově jsem v příběhu neviděla žádný spád..taky jsem knihu četla neskutečně dlouho. Za mě tentokrát průměr...

jitka7326
10.01.2020 4 z 5

Zkraje jsem se trochu ztrácela v postavách. Moc se mi líbilo prostředí beskydských chalup.