Kroky vraha

1. kniha série Josef Bergman. V pražském lesoparku byla v noci uškrcena mladá žena. Novinářka Julie Kellerová je zřejmě poslední, kdo s ní před vraždou mluvil. Oběť se navíc nápadně podobala její dceři Kláře. Byla to náhoda nebo měl vrah spadeno na někoho jiného? Sympatický inspektor Josef Bergman rozkrývá složitý hlavolam a odhaluje tajemství zahalující minulost....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/36947/josef-bergman-kroky-vraha-2Zg-36947.jpg 4.1539

Josef Bergman (1.)

Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, Motto

Kniha Kroky vraha

Booky84
včera

Skvělá detektivka, jsem zvědavá na další díly. Děj lehce plynul, žádné potoky krve a šílené teorie či zvraty.

capricornus
včera

Skvělé! Moje první detektivka od této autorky a vím, že si přečtu postupně všechny. Úžasně popsány charaktery a myšlení postav. Máte dojem, že je osobně znáte. Výborně propleteno a závěr je též věrohodný (žádný "kotrmelec" na konec). Bravo!
V minulosti jsem četla povídky, ale to taková paráda nebyla.

IHT

Moc pekny pribeh, charaktery jsou vykresleny bravurne a rozuzleni je verohodne. Neni co vytknout, provedeni audioknihy je take prijemne, byt trochu propracovanejsi zmena hlasu v dialozich by nebyla od veci :-)
Uz se tesim na dalsi dil!

akinomV

Velké překvapení, tento styl detektivky se mi moc líbí. Je to hodně o lidech než o samotném zločinu. Já rozhodně doporučuji a budu si pořizovat další díly :-)

Simstr

Za mě veliké a milé překvapení. Výborná česká krmi, moje první setkání s panem Bergmanem. Už teď se těším na další díl, opravdu výborné.

lifeoptimist

Tak musím uznat, že se mi moc líbila, nemohu dát 5*, jelikož tam bylo pár věcí, které byly asi zcela nelogické a docela mi přišly přitažené za vlasy a ještě nemám autorku tolik načtenou, abych jí mohla několik těch věcí odpustit, jako to dělávám u svých oblíbených :-)

kattyV

Bylo to čtivé, bylo to z reálného českého prostředí, podezřelých přiměřeně, stopy dostatečně dávkované, to jsou plusy. Mínusem pro mě byly postavy - všechny ženské byly chudinky závislé na mužských a všichni chlapi hajzlové. No dobře, možná malinko zjednodušuji, ale opravdu jen malinko. I sám detektiv, který jako jediný je vcelku sympaťák, má opravdu podivný vztah ke svému autu.

Burák

Příjemné čtení, bavilo mě to. Líbil se mi příběh, prostředí ve kterém se to odehrávalo a nejvíc obdivuju ten jazyk, kterým je kniha vyprávěna.
Postavy mi přišly víceméně věrohodné, ale zarazilo mě, že charakter všech mužských postav v knize (až na detektiva Bergmana) vyzníval dost nelichotivě. Ony tedy i ty ženské postavy nebyly nijak sympatické, ale u těch mužů to až bilo do očí.
Do páté hvězdičky tomu ještě něco chybělo, možná nějaká větší napínavost, když je to ta detektivka, ale i tak to můžu určitě doporučit.