Kroky vraha

1. kniha série Josef Bergman. V pražském lesoparku byla v noci uškrcena mladá žena. Novinářka Julie Kellerová je zřejmě poslední, kdo s ní před vraždou mluvil. Oběť se navíc nápadně podobala její dceři Kláře. Byla to náhoda nebo měl vrah spadeno na někoho jiného? Sympatický inspektor Josef Bergman rozkrývá složitý hlavolam a odhaluje tajemství zahalující minulost....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/36947/josef-bergman-kroky-vraha-2Zg-36947.jpg 4.2314

Josef Bergman (1.)

Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, Motto

Chesterton
dnes

Znám to, že audio knize uškodí :)) mám toto s Petrem Olivou. Jsem opačný případ, autorku jsem si oblíbila od první knihy. Agata Christi to není, ale na příspěvku sarka45 je vidět nakolik jsou knihy o emocích:)) Pro mne mají knihy paní Klevisové pohodovou atmosféru a proto jsem si je oblíbila. Přiznám se, že absolutně nejsem milovnice koček a přesto mi přístup autorky byl sympatický:) Dejte jí v psané podobě ještě šanci:)Poklidné vyprávění o obyčejných lidech je přesné!

sarka45
dnes

Tak nějak nesdílím nadšení z této knihy. Klasická česká detektivka. Tato oblast není tak úplně můj šálek kávy, možná proto ten nedostatek nadšení. Jazykově je asi dobrá, bohatá. Možná až příliš. Občas mi to připomínalo Štěpánka z "básníků", který dokázal rozvinout každý výraz. Přišlo mi to jako školní sloh, kdy se autorka snaží vyčerpat všechny možnosti. Žádnou z postav jsem si neoblíbila, chovali se a mysleli divně - no asi ze života. Také nesdílím autorčino nadšení z koček, které z detektivky čišelo ze všech stran. :-) . Ovšem úplně nejhorší pro mě bylo, že jsem detektivku poslouchala jako audioknihu a Kristýna Kociánová, která ji načetla, mi vůbec neseděla. Bylo to pro mě takové ukňourané, uvzdychané, paní Kociánová patrně neví nic o přízvuku na předložce či první slabice slova a tečku na konci věty neudělala snad nikdy. Po takových pánech jako je pan Mrkvička, Rimský, Procházka a spol. to pro mě bylo prostě utrpení. Bohužel tady té detektivce ta audio podoba podle mého názoru uškodila a pokud se k autorce někdy vrátím, tak jedině k četbě. Takže za mě průměr - nenadchne, neurazí.

agatha2

Solidní detektivka z českého prostředí. Vím, že jsem ji četla již kdysi dávno, když vyšla poprvé a nyní jsem se k ní vrátila v podobě audioknihy, abych si osvěžila první Bergmanův případ, než se pustím do dalších dílů, které vyšly v posledních letech. Autorčin styl mi vyhovuje, ráda si přečtu všechny díly. Nečekejte žádnou mega akci, ale poklidné vyprávění o obyčejných lidech, kterým do života vstoupí vražda.

bigben

Jsem byla tak zvědavá, jsem knihu přečetla za jeden večer:-)

Radana44

Dobrá česká detektivka.Lehoučké čtivo

ilčidlo

Hezky se mi četla, taková pohodová detektivka a ten závěr byl pro mně překvapením

Ronkar

Knížku jsem nedočetl. Autorka má zajímavý styl, píše pěkně, ale já u detektivky očekávám především atmosféru, napětí a zvraty. Nic z toho se mi v první třetině nedostalo. Styl byl příliš větvený, roztahaný a nepůsobil, že někam vede. Za klad považuji vykreslení charakterů a barvitost vyjadřování. Chování některých postav mi ale připadalo divné, přehnané, naivní... zkrátka neuvěřitelné.

ddkk

Nic světoborného sice tato detektivka nepředstavuje, na mne je nadbytečně rozvláčná bez příslušného napětí, ale jako prvotina špatná určitě není. Těžko také předpokládat, že do českého prostředí bude zasazen triller skandinávského střihu, už jen proto, že naše společnost je asi opravdu skeptičtější bez úchylných sekt, klima je mírnější a slunce a tmy je tu tak akorát...Pokračování série s Bergmanem je lepší :-)

Tereza299

Klevisová se mi příjemně čte. Kroky vraha pro mě bylo hezkou oddychovkou, i když je pravda, že některé části byly příliš zdlouhavé, některé postavy a příběhy okolo nich byly k ději téměř nepodstatné, nebo až příliš rozvinuté.
Trochu mě zamrzelo, že ke konci knihy nebylo věnováno alespoň pár krátkých vět, jak to s jednotlivými postavami dopadlo.

kob

Moc jsem si knížku užila - je skvěle napsaná, napínavá, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Baiba
29.12.2017

Hodnotím audio, které se velmi příjemně poslouchalo, i když příběh mě příliš neoslnil a občas mi přišel zbytečně tezovitý a konec mě taky moc nepřesvědčil. Ale kdo má rád klasické detektivky, kde se to nehemží psychopaty, bude spokojený. Nevím, jak by mě kniha oslovila, kdybych ji četla, ale jako audio byla fajn. (Není to sice zrovna literárněvědné označení, ale nic trefnějšího mě nenapadá :)).

Evina74
27.12.2017

Příjemný poslech audioknihy. Určitě zkusím i další příběhy o kriminalistovi Bergmanovi.

Prateri
17.12.2017

Zajímavý způsob detektivky. Do první poloviny knihy jsem to jako detektivku ani nevnímala, bylo to vyprávění o lidech z jedné ulice. V druhé půli aktivně nastupuje kriminální policie, napětí přibývá, důvod k vraždě nečekaný. Na prvotinu autorky je to slušný výkon.

Klarinecka
10.12.2017

Nebylo to spatne. Zacatek sliboval zajimave a velke veci, ale pak se to nejak zadrhlo. Bylo tam prekvapive hodne sahodlouhych uvah jednotlivych postav, ale i presto mi jednotlive postavy prisly takove nedokreslene, ja nevim. O kazdem jsme vedeli neco, ale vlastne nic zajimaveho. A o hlavnim hrdinovi - vysetrovateli jsem se nedozvedela prakticky nic, krome toho, ze ma autak obaleny igelitem. Celkove za tri, doufam, ze dalsi knizka bude lepsi, kdyz tohle byla prvotina.

haski
10.12.2017

Příjemná oddychovka, poklidná, žádný drasťák. Ještě, že už jsem četla její novější knihy, je vidět, že se stále zlepšuje.

Adelajda_4
05.12.2017

To byla pecka! Moc jsem si od toho neslibovala, ale byla jsem velmi příjemně překvapená! Kniha má spád, příběh je velmi zajímavý a díky tomu, že je z pražského prostředí, tak čtenáři i poměrně blízký a velmi mě zaujalo, jak měla autorka vše promyšlené do posledního detailu. Jsem zvědavá na další díl.

ivanaci
19.11.2017

Četla jsem tuto jako poslední a přijde mi nejslabší...je to prvotina a je dobré, že další jsou lepší a lepší.

09.11.2017

Moje druhá kniha (po Ostrově šedých mnichů) od Michaely Klevisové ani tentokrát nezklamala. Detektivní příběh se odehrává v Praze, je tedy i svým prostředím českému čtenáři blízký. A inspektora Bergmana si nejde neoblíbit. Kniha má spád, případ jako takový je reálný a rozuzlení nečekané. Za sebe se určitě na další autorčinu detektivku budu moc těšit! :-)

VladiKlaisner
09.11.2017

Poměrně nenáročná oddychovka, na prvotinu od M.Klevisové ale celkem dobrá.
Autorka zde rozvíjí příběh hned s několika možnými liniemi a nechává tak čtenáře v roli detektiva zamyslet se nad tím kdo je vrahem.

haWranka
31.10.2017

Výborná kniha! Autorka mě opravdu průběhem překvapila. Moc se mi líbilo, že bylo hned několik možností, jak to všechno mohlo být, a prakticky do poslední chvíle jsem si nebyla jistá, jak to bylo doopravdy.

asteion73
27.10.2017

Sympatická detektivka z českých luhů a hájů se zajímavou zápletkou. Určitě si přečtu i nějakou další knihu od této autorky.

Calinda
25.10.2017

Četla jsem na dovolené, nenáročná detektivka.

Welinie
16.10.2017

Kniha se mi líbila, ale trochu míň než Zlodějka příběhů. Určitě ale zkusím další od autorky.

jankaander
12.10.2017

Prostě mě Klevisová baví.....

pavčape
11.10.2017

Takový průměr. Počkám si na další případ Josefa Bergmana a uvidím

konicekbily
07.10.2017

Moc hezká detektivka, nic jí nechybí! Autorka to má promyšlené, je to provázané. Možná tu máme novou a velice dobrou autorku klasické detektivní literatry.

denib
30.09.2017

Dobrá detektivka. Našla jsem v ní mrtvoly, překvapení, zamotané vztahy a sympaťáka detektiva, se kterým bych ovšem pro jeho šetrnost nevydržela ani hodinu :-) Celé auto v igelitu? Vážně blázen. Ale kdyby mě někdo zavraždil, tak ať to vyšetřuje on :-) Za mě dobré, pohodové čtení.

Lucek
14.09.2017

No fajn, konečně kvalitní česká detektivka!

Danago
12.09.2017

Jako autorčina prvotina je kniha opravdu naprosto skvělá. Příběh je dokonale propracovaný, hlavní postavy jsou precizně vykresleny. Prostředí Prahy je v knize krásně zapracováno. Česká autorka, s knížkou z českého prostředí se může směle přirovnat k zahraničním detektivkám. Je pravda, že je to hodně psychologická detektivka, ale to jí na přítažlivosti, podle mě, ještě přidává. Asi zde budou cílovou skupinou spíše ženy. Já jsem knihu poslouchala jako audio a měla jsem problémy ji přerušovat a dokonce jsem se několikrát o pár vět vracela. Jako audiokniha je velice dobře zpracovaná . DOPORUČUJI !

Toňula
05.09.2017

Vzhledem k tomu, že se jedná o autorčinu prvotinu, jsem byla mile překvapena propracovaností příběhu, vykreslením postav i prostředí, zajímavou zápletkou. Zkrátka ve finále opravdu zdařilá detektivka.