Kroky vraha

1. kniha série Josef Bergman. V pražském lesoparku byla v noci uškrcena mladá žena. Novinářka Julie Kellerová je zřejmě poslední, kdo s ní před vraždou mluvil. Oběť se navíc nápadně podobala její dceři Kláře. Byla to náhoda nebo měl vrah spadeno na někoho jiného? Sympatický inspektor Josef Bergman rozkrývá složitý hlavolam a odhaluje tajemství zahalující minulost....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/36947/josef-bergman-kroky-vraha-2Zg-36947.jpg 4.2375
Série:

Josef Bergman (1.)

Žánr:
Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, Motto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (120)

Přidat komentář
zdenek118
včera

Je třetí detektivkou od této české autorky, kterou jsem přečetl, opět s oblíbeným policejním vyšetřovatelem Bergmanem. Příběh je umístěn tentokráte do českého prostředí. Místy mě připadalo, že autorka příběhu vyšetřovateli docela nenápadně našeptává, jakým směrem se má ubírat jeho vyšetřování při objasňování obou vražd. I přesto, že se jedná o autorčinu prvotinu, se jí velmi dobře podařilo vykreslit charaktery a osudy jednotlivých postav příběhu a prostředí jedné pražské vilové čtvrti. Hodnotím 4*

Olous1
17. května

Moje první kniha od autorky a četla se velice pěkně. Určitě si půjdu do knihovny vypůjčit další díl. Taková milá o ddechovka.Za mě mohu jen doporučit.

Princezna_V
09. května

Bohužel se nejedná tak úplně o detektivku jako spíše scénář k Ordinaci v růžové zahradě.

ZuK1
18. dubna

Výborná česká detektivka a jsem moc ráda, že jsem tuto autorku díky databázi knih objevila. Bylo velmi příjemné si po čase přečíst pro změnu i něco z českého prostředí, zvlášť takto čtivě a napínavě napsané. Postupně mě napadalo několik možných motivů a pachatelů, ale ten skutečný ne. Už se moc těším na další díly.

kika 13
13. dubna

To si tedy sama neumím představit vlastnit 13 koček.Podařená detektivka.Určitě se chystám na další kousek s panem Bergmanem.

Runkyna
12. dubna

Kniha mě pohltila a stránky se obracely snad samy. Oceňuji, že detektiv není asociální bývalý alkoholik, jen toho prostoru projevit se moc nedostal. Kniha neumí nudit.

E_Lan
07. dubna

Zábavná česká detektivka, která je po většinu knihy velmi napínavá a jednoduše čitelná. Opravdu velmi povedená odpočinková záležitost. Příběh je možná trochu moc propletený, ale přesto jednání postav není špatně sepsáno a některé zvraty opravdu překvapí.

Fazolka2017
29. března

Super detektivka, napínavý příběh, atmosféra, prostředí vilové čtvrti...... bohužel jsem si oblíbila jednu postavu která se nedožila šťastného konce - a úplně zbytečně.

Marika Vanova
29. března

Kniha je velmi čtivá, je to tak milé české počtení, ale do dokonalosti mi tam něco chybělo. Na další díly se moc těším.

vyvodka
12. března

Výborná česká detektivka, která může konkurovat třeba těm od severských autorů. Asi nejlepší, kterou jsem od paní Klevisové četla.

brabofka
02. března

Zajímavý příběh. Respektive několik. Myslím, že z této knihy by se dalo udělat několik dalších, protože skoro každá postava má svůj osobní příběh, jehož část (ať už menší nebo větší) tvoří celou knihu. Nicméně i když je postav, které do děje nějakým způsobem zasáhnou a nebo se tam objeví, dost, vůbec to příběhu neškodí. Snad jediná výtka je ta, že i zde detektiv a jeho vyšetřovací metody nedostanou takový prostor jaký by si zasloužil a čtenář by si představoval. Detektiv celou zápletku nakonec vyřeší na pár stranách. Už se těším na další knihu od autorky.

Pavlnka
25. února

Dobře vykreslené postavy, Bergman se mi líbí. Příjemné čtení.

munka
22. února

Začiatok knihy ma trochu prekvapil. Stala sa vražda a dej sa však točil okolo opisu života jednotlivých postáv a neriešil samotné vyšetrovanie. Potom som tomu prišla na chuť a kniha sa mi páčila. Bergman mi bol od začiatku sympatický a čakala som, že dostane viacej priestoru, ale asi to tak malo byť. Určite si ešte prečítam nejakú knihu s s tejto série.

Modrina
21. února

Trošku jsem se nemohla začíst, ale to mohla mít na svědomí choroba, se kterou jsem ulehla. Ale pak mě přítomné osoby začaly zajímat, ač musím souhlasit s názorem, že žádná z nich nebyla nijak sympatická. Trochu mi drhlo opakující se schéma - velmi nepohodoví rodiče a tudíž nestandardně se chovající dítě. Velká výtka taky patří vydavateli eknihy, tahle se fakt hodně nepovedla. Každopádně se na další knížku s panem Bergmanem těším.

martina.bella
15. února

Velmi dobrá česká detektivka. Zdaleka v ní nejde jen o zločin a policejní pátrání, má hlubší rovinu. Je zajímavé, jak autorka pracuje s časem, chvíli vypráví v přítomnosti, jindy jsme v retrospektivě. Dobře je popsaný narušený vztah mezi matkou a dcerou nebo život a myšlení ženy, která se vymanila ze vztahu s dominantním, psychicky narušeným manželem. Je to psané tak, že se do postav vcítíte a věříte jim. Musím říct, že vývoj jednotlivých osudů mě nakonec zajímal možná i víc než vyšetřování vražd. Též se mi líbila atmosféra staré vilové čtvrti. To je obecně u této autorky typické, jak sugestivně popisuje atmosféru místa.

i.stefany
15. února

Moc povedené čtení od paní Klevisové. Jednoduše napsaná detektivka s reálným námětem, děj je příjemně zamotaný, postavy a jejich povahy uvěřitelné a dialogy jako vystřižené ze života. Každá kapitola končí zamyšlením a žene vás dál k rozřešení případu. Knihu jsem si moc užila a těším se na další.

Ajrad1981
12. února

Je to takové klidné čtení, na pohodu. Víc než vyšetřování se v knize popisuje dění okolo jednotlivých osob. Josef Bergman je tak trochu na pozadí, přestože je to vlastně hlavní postava. A soukromý život jakoby ani neměl, trochu nezvyklé, většinou se o hlavním vyšetřovateli i něco dozvíme, tady je to jen to, že má sestru, co sleduje seriály.

katy87
10. února

Překvapivě velice dobré. Trochu jednodušeji napsáno, ale velice dobře se to četlo, zápletka také dobrá. Těším se na další knihy této autorky!

Chesterton
06. února

Právě jsem přečetla asi po dvou letech podruhé. Motivoval mě komentář Sarka45:)) a moje kladné vzpomínky na knihu. Musím souhlasit s tím, že žádná z postav není moc sympatická. I s tím, že způsob, jakým autorka píše je velice "jednoduchý", blížící se středoškolskému slohu. O to víc postupně překvapí. Zároveň mi na druhý pokus více vystoupilo trochu víc výchovné hodnocení zejména manželských a vztahových problémů a neuspořádaností, ze kterých postupně vystoupí jakási "zbytečná" druhá vražda. Pro mě dost neočekávané finále jsem si hodně užila (absolutně jsem si nepamatovala a jen lehce tušila, kam autorka směřuje:))
I na druhý pokus parádní kniha, která si cenu Jiřího Marka za nejlepší českou detektivku právem zaslouží.

Eicherik
03. února

Knihu jsem si přečetl na doporučení a velmi mě potěšila. Příběh je velmi čtivý a postava novinářky Julie mi byla velmi sympatická. Navíc mi bylo blízké místo děje, protože lokalitu Baba, v které se podstatná část příběhu odehrává znám.

bgott
01. února

Na detektivku to bylo do poloviny takové nijaké, rozvláčné, plno "vaty". Druhá polovina už přece jen nabrala spád, takže celkově průměr.

kokosek
26. ledna

Na českou detektivku dost dobrý. Sice hodně koček, a to i dvounohých, ale kdo by se zlobil. Kočky má přece každý rád. Rozhodně jako první díl série, dobrá reklama na pokračování.

DejnaDee
24. ledna

První knížka od této autorky. Ze začátku jsem si sice trochu zvykala na autorčin styl, více se rozvíjelo popisování postav a jejich životů než vyšetřování vražd, ale časem jsem si zvykla a musím přiznat, že se mi kniha líbila.

Chesterton
23. ledna

Znám to, že audio knize uškodí :)) mám toto s Petrem Olivou. Jsem opačný případ, autorku jsem si oblíbila od první knihy. Agatha Christie to není, ale na příspěvku sarka45 je vidět nakolik jsou knihy o emocích:)) Pro mne mají knihy paní Klevisové pohodovou atmosféru a proto jsem si je oblíbila. Přiznám se, že absolutně nejsem milovnice koček a přesto mi přístup autorky byl sympatický:) Dejte jí v psané podobě ještě šanci:)Poklidné vyprávění o obyčejných lidech je přesné!

sarka45
23. ledna

Tak nějak nesdílím nadšení z této knihy. Klasická česká detektivka. Tato oblast není tak úplně můj šálek kávy, možná proto ten nedostatek nadšení. Jazykově je asi dobrá, bohatá. Možná až příliš. Občas mi to připomínalo Štěpánka z "básníků", který dokázal rozvinout každý výraz. Přišlo mi to jako školní sloh, kdy se autorka snaží vyčerpat všechny možnosti. Žádnou z postav jsem si neoblíbila, chovali se a mysleli divně - no asi ze života. Také nesdílím autorčino nadšení z koček, které z detektivky čišelo ze všech stran. :-) . Ovšem úplně nejhorší pro mě bylo, že jsem detektivku poslouchala jako audioknihu a Kristýna Kociánová, která ji načetla, mi vůbec neseděla. Bylo to pro mě takové ukňourané, uvzdychané, paní Kociánová patrně neví nic o přízvuku na předložce či první slabice slova a tečku na konci věty neudělala snad nikdy. Po takových pánech jako je pan Mrkvička, Rimský, Procházka a spol. to pro mě bylo prostě utrpení. Bohužel tady té detektivce ta audio podoba podle mého názoru uškodila a pokud se k autorce někdy vrátím, tak jedině k četbě. Takže za mě průměr - nenadchne, neurazí.

agatha2
18. ledna

Solidní detektivka z českého prostředí. Vím, že jsem ji četla již kdysi dávno, když vyšla poprvé a nyní jsem se k ní vrátila v podobě audioknihy, abych si osvěžila první Bergmanův případ, než se pustím do dalších dílů, které vyšly v posledních letech. Autorčin styl mi vyhovuje, ráda si přečtu všechny díly. Nečekejte žádnou mega akci, ale poklidné vyprávění o obyčejných lidech, kterým do života vstoupí vražda.

bigben
15. ledna

Jsem byla tak zvědavá, jsem knihu přečetla za jeden večer:-)

Radana44
14. ledna

Dobrá česká detektivka.Lehoučké čtivo

ilčidlo
14. ledna

Hezky se mi četla, taková pohodová detektivka a ten závěr byl pro mně překvapením

Ronkar
09. ledna

Knížku jsem nedočetl. Autorka má zajímavý styl, píše pěkně, ale já u detektivky očekávám především atmosféru, napětí a zvraty. Nic z toho se mi v první třetině nedostalo. Styl byl příliš větvený, roztahaný a nepůsobil, že někam vede. Za klad považuji vykreslení charakterů a barvitost vyjadřování. Chování některých postav mi ale připadalo divné, přehnané, naivní... zkrátka neuvěřitelné.