Dům na samotě

Dům na samotě https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84926/bmid_dum-na-samote-6Bt-84926.jpg 4 1549 414

Josef Bergman série

Výtvarnice Nela po rozchodu s přítelem zůstala sama ve starém mlýně, který původně s partnerem chtěli zrekonstruovat. V téže době bylo v nedalekém lese nalezeno tělo mladé dívky, ucházející se o práci v místních dostihových stájích. Při vyšetřování vyjde najevo, že oběť byla naposledy spatřena s bývalým Neliným přítelem. Dvě podobně provedené vraždy se nedávno staly v Praze, a tak není divu, že dosud poklidnou středočeskou vesnicí začne obcházet strach. Přesunul se sem z hlavního města sériový vrah? A kdo v noci chodí okolo mlýna, jako by tu něco hledal? Nyní je na inspektoru Bergmanovi, aby určil, zda se vodítko k případu neskrývá ve složitě propletených vztazích obyvatel obce, kde má téměř každý nějaké tajemství....... celý text

zouharov
19.07.2021 5 z 5

Knížka se četla skvěle. Výborně vykreslené postavy, člověk se s nimi žije, kdykoliv se Nela bála, bála jsem se s ní. Určitě si přečtu od autorky další knížky.

Lucissia
15.07.2021 5 z 5

Zbytečně jsem se bála u první detektivky autorky, že s dalšími knihami půjde kvalita dolů. Nešla.
Paní Klevisová umí výborně popisovat povahy lidí, vztahy a i prostředí v knize bez toho, aniž bych si řekla, že je toho či onoho moc. Pro mně opravdu tak akorát. Takže spokojenost. :-)

Racino
14.07.2021 5 z 5

Znalost prostředí stájí mě od autorky mile překvapila. Děj není uměle natahovaný, pěkně odsýpá. Postavu vraha jsem nečekala a přečetla jsem ji jedním dechem, i když jsem se dlouho odhodlávala ke čtení.

klodnerovic
01.07.2021

Kdysi jsem sáhla po Ostrovu šedých vlků a ... nedočetla jsem ho. Nějak jsem se nemohla začíst. Pár měsíců zpátky jsem si vzpomněla, že bych si zase mohla přečíst nějakou tu detektivku, a rozhodla jsem, že zase zkusím něco od Klevisové. Vybrala jsem si knihu Drak spí a přečetla jsem ji jedním dechem. V případě Domu na samotě tomu nebylo jinak. Jen jsem došla k závěru, že příště sáhnu po prvním dílu série, pak po druhém atd. atd. Detektivky moc nečtu, ale "Klevisovky" mě asi nakonec budou bavit :D.

tami1
30.06.2021 4 z 5

Na knihách paní Klevisové mě vždy nadchne propracovanost charakterů a až puntičkářská znalost prostředí. Velmi sympaticky působí celý policejní tým soustředěný kolem lehce nabručeného a respekt budícího českého Barnabyho. Ten se autorce opravdu povedl. Naprosto logické a lidsky obyčejné rozuzlení případů je osvěžující.

terimila
30.06.2021 4 z 5

Dobré to bylo, to jo, četlo se to fajn a bylo v tom to pravé detektivkové uspokojení (jakože postupně tuším, odkud vítr vane, ale stejně je v závěru kousek toho překvapení). Postavy opět zajímavé, rozmanité, některé sympatické, jiné na kopanec. Tak to má být. Ale celkově to tentokrát nebylo tak strhující a originální jako jiné knihy ze série. Některý motivy se, zdá se mi, už malilinko opakují (koncentrace silných, nezávislých, osamělých žen, které žijí v děsných vyhnálovech, je v knihách Klevisové nadstandardní, řekla bych :-). Ale neva. Oproti jiným, které jsem dokázala zhltat za večer (zejména Drak spí), to bylo slabší a ne tak strhující, ale pořád výborné. Na české poměry fantastické.

Ptaca
29.06.2021

Ačkoli jsem ke knížce přistoupil tak nějak z nutnosti, že zrovna nebylo co číst, musím říct, že velmi milé překvapení. Klobouk dolů a přání aby se autorce dál dařilo v její tvorbě. Tato knížka mě opravdu potěšila, až jsem na konci litoval, že už je konec. Děkuji pěkně.

Lumír23
26.06.2021 5 z 5

Ano, to se mi moc líbilo. Žádné umělé nafukování knihy, co mělo být napsáno, to napsáno bylo, co se mělo stát, to se stalo. Za mě opravdu velice povedený detektivní příběh. Doporučuji.

kopeceli
21.06.2021 5 z 5

Už před časem zklamaná jsem přestala číst moderní českou prózu. Až teď (díky databázi) jsem se odhodlala ochutnat Klevisovou. A to teda stojí za to! Tento typ detektivky mi vyhovuje - zajímavý příběh, žádný thriller, český jazyk nekořeněný anglizmy a anglickým slovosledem. Všechno souvisí, vrah není nadpřirozená bytost, prostě má to logiku, spád a v noci spím klidně. Takže mě čeká další její detektivka co nejdříve.

hzd
25.05.2021 5 z 5

Hezká česká detektivka. Potěšilo mě prostředí, kde se knížka odehrávala. Na mě trošku více postav, ale četla se dobře.

čuřil
18.05.2021 3 z 5

Opět, četlo se dobře. Ale zdá se mi že v tomto díle bylo až moc postav. A zápletka se ztraceným klukem, amuletem atd., prostě se mi tento příběh jevil jako až trochu více překombinován. Jinak ale pohodová česká kriminálka.

Kája95
13.05.2021 5 z 5

Super od začátku do konce. Vůbec jsem netušila,kdo bude vrah a u většinu knih to tušíte alespoň malinko už v půlce knihy.
Konečně detektivka,kde se řeší případ,svědkové a potenciální pachatelé a ne soukromý život detektiva.
Doporučuji

AnnaCZ
12.05.2021 5 z 5

Knížka se mi líbila. Nakonec se děj rozuzlil tak rychle, že mi až bylo líto, že končí kniha i jednotlivé příběhy postav.

jahlina
06.05.2021 4 z 5

Krásně vykreslené postavy, děj plyne pozvolna, ale je to čtivé.

4xbabča
03.05.2021 5 z 5

Moc pěkná detektivka, hezky napsaná, výborně se sečte a příběh z prostředí dostihových koní je opravdu zajímavým počtením.

Hani77
02.05.2021 5 z 5

Velice čtivá kniha. Ano, mělo to pár nesrovnalostí, např. zcela nelogický úkryt dárků pro milenku, ale na druhé straně rozuzlení bylo docela zajímavé, můj tip na vraha nevyšel, tak hodnotím knihu velmi dobře.

Evule *
16.04.2021 5 z 5

Skvělé, za mě velmi povedená série. Na konci příběhu jsem byla dojatá :) Už mám vypůjčený další díl a moc se těším.

veronika9761
14.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Trochu mene uryvku ze spolecenskeho romanu a vice vysetrovani, a hnedle to pribehu mnohem vic svedci. Chtěla sem dat 5*, ale zklamalo me, ze vsechna tajemstvi odhalena nebyla.

Cajda
13.04.2021 5 z 5

Bezva, bezva, bezva - jdu na další :o) Tohle se dá číst vlastně pořád, paní Klevisová píše vážně příjemně. I když ne úplně příjemné věci.

slaska77
04.04.2021 5 z 5

Paní Michaelu obdivuji a čtu již roky, někdy jsem měla pocit, že detektivce něco chybí, ale tahle se mi opravdu zase líbila hodně, přestože je již staršího data vydání. Inspektora Bergmana bylo tentokrát méně, což ale vůbec nevadilo, protože autorka opět krásně vystavěla všechny postavy, že každá z nich mohla být otevřeně či skrytě vrahem. Hlavní zápletka sice byla trochu klišé, ale bohužel takto to v životě chodí. Závěrečný epilog byl takové pohlazení na duši a to mých 4,5 hvězdiček zaokrouhlilo matematicky, tedy nahoru:-) PS. Kniha opět poputuje do místní knihovny, proto věřím, že jí mohu splnit téma darované knihy (i když splnila by i téma práce se zvířaty)