Dům na samotě

Dům na samotě https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187749/dum-na-samote-187749.jpg 4 1549 414

Josef Bergman série

Výtvarnice Nela po rozchodu s přítelem zůstala sama ve starém mlýně, který původně s partnerem chtěli zrekonstruovat. V téže době bylo v nedalekém lese nalezeno tělo mladé dívky, ucházející se o práci v místních dostihových stájích. Při vyšetřování vyjde najevo, že oběť byla naposledy spatřena s bývalým Neliným přítelem. Dvě podobně provedené vraždy se nedávno staly v Praze, a tak není divu, že dosud poklidnou středočeskou vesnicí začne obcházet strach. Přesunul se sem z hlavního města sériový vrah?... celý text

Lena78537
22.09.2022 3 z 5

Tak já nevím, jsem trochu na rozpacích. Kniha je čtivá, to ano. Líbí se mi prostředí, ve kterém se děj odehrává. Ale bylo tam spousta nevysvětlených tajemství a záhad z minulosti, škoda..
Pro mě asi zatím nejslabší díl série. Každopádně se těším a chystám na další. Paní Klevisová mě baví.

jirina4159
20.09.2022 5 z 5

Knihy od této autorky se čtou opravdu jedním dechem!

Luigi1
18.09.2022 4 z 5

V blízkém lese byla nalezena mrtvola mladé dívky.

Andrea81
21.08.2022 5 z 5

Toto mě fakt baví. Opět parádní.

vlčice68
20.08.2022 5 z 5

Klevisová je jen jedna a opět skvělá.

Booky84
12.08.2022 5 z 5

Další autorčina povedená a čtivá detektivka ze zajímavého prostředí. Opět jsem postupně podezřívala všechny obyvatele vesnice a vraha neuhodla a jeho pohnutky neodhalila. Líbí se mi lehce plynoucí děj, popisy postav a nádherná příroda, jako by tam člověk skutečně byl. Knihu doporučuji a těším se na další díl – snad ho budou mít brzy v knihovně k vypůjčení.

lidunka1
09.08.2022 3 z 5

Kniha se čte dobře. Pět hvězdiček bych nedala, něco mi tam pořád nesedělo. Neumím to přesně vystihnout. Asi už jsem četla knihy s lépe propracovanými charaktery postav. Jelikož detektivky moc nečtu, tak tento žánr pro sebe teprve objevuju.

Kami33
05.08.2022 5 z 5

Venkovské prostředí, dostihový sport, jedno dávné záhadné zmizení a do toho vraždy. Jen ta linie se sériovým vrahem byla podle mě trochu zbytečná.

Magrata15
05.08.2022 4 z 5

Líbí se mi, že knihy M. Klevisové nás pokaždé zavedou do zákulisí nějakého zajímavého prostředí. Tentokrát to byl svět dostihových koní.
Detektivka to byla moc zajímavá, jen jsem byla trošku zklamaná, že nebyly vyřešeny všechny nastíněné zločiny.

Anavi8912
03.08.2022 4 z 5

První detektivka od této autorky. Určitě si ráda ještě nějakou přečtu. Kniha se mi líbila více než jeji filmová podoba.

misantroop
02.08.2022 4 z 5

Čtivá detektivka od české autorky, kterou jsem zkusil díky čtenářské výzvě. V knize dostávaji relativně malý prostor sami vyšetřovatelé. Vyprávění se soustředí především na obyvatele vesnice, v níž se děj odehrává a na jejich životní boje. Za mě příjemné seznámení s autorčinou sérii o vyšetřovateli Bergmanovi.

Adiemus
31.07.2022 2 z 5

Mé nadšení pro Michaelu Klevisovou jako "českou Agathu Christie" dostalo tímto titulem dost na frak. Zpočátku slibně se rozvíjející děj se změnil v nudu, kdy mi bylo vlastně jedno, kdo je vrah. Bergmana bylo pomálu a vrchol všeho bylo odhalení Kadeřníka. Ostatně většinu výtek za mě vyjádřila čtenářka SBH. Ale přece jen jedna navíc: dosud jsem Klevisovou poslouchala ve forma audioknih, a tak mi tolik nebrnkala na nervy její absence větších odstavců (vizuálních předělů) mezi úplně odlišnými scénami. Pravda, četla jsem e-knihu, možná tuhle nectnost normální vydání postrádá.

LooneyCZ
30.07.2022 3 z 5

Mrzí mě, že jsem v knihovně sáhla zrovna po této knize, která je považována za jeden z autorčiných slabších kousků.
Sice to nebylo špatné, ale místy byly postavy trochu těžkopádné, tým vyšetřovatelů nedostal v textu mnoho prostoru a odhalení Kadeřníka proběhlo v závěru jaksi zničehonic a trochu uspěchaně. Nicméně dám asi autorce i Josefu Bergmanovi ještě šanci. Jen pro příště zkusím vybrat některou z lépe hodnocených detektivek.

Haduwig
21.07.2022 1 z 5

Podle hodnocení to skoro vypadá, že jsem četla jinou knihu než ostatní, protože mě nenadchla ani omylem. Největším, a vlastně asi jediným, problémem je to, že příběh nemá hlavní postavu a zápletku: je to Nela a její "tajemný" mlýn? Olga a její nevěrný manžel? Dominik / Renata / Radim / kadeřník / tři (!!!) detektivové .... výsledkem je to, že je tu pětkrát více postav, než je únosné, a každá se svým mini příběhem, který prostě musí být odfláknutý - vždyť tu není ani 300 stran. Do toho se všichni chovají fakt podivně a naivně a ve finále je mi úplně jedno, kdo koho zabil. Autorka mě tak úspěšně otrávila, že už se do jejích dalších počinů nepustím.

markulina711
11.07.2022 3 z 5

Slušný standart. Spíš než detektivka je to vztahový román. Vraždí se tam jen tak mimoděk a motivy jsou taky dost nepodstatné.

JIVaJaH
08.07.2022 5 z 5

Kniha jako dárek od autorky, o které jsem slyšela, ale nic nečetla. Při čtení se mi zlehka vybavoval film. Každopádně si jistě přečtu další knihu od M.K.

vlasta8234
27.06.2022 5 z 5

Na tuto knihu jsem narazila díky čtenářské výzvy a jsem moc ráda. Knihu jsem přečetla během víkendu. Velmi dobře napsaná, chytlavá, napínavá a čtivá od první stránky.

sweeney
17.06.2022 5 z 5

Další z případů detektiva Josefa Bergmana a stejně jako předchozí dva, i tento mě naprosto pohltil. Napínavý děj od prvních vět az po překvapivý konec. Michaela Klevisova zkrátka umí :)

m.valova
16.06.2022 4 z 5

Ze začátku jsem se musela kapitolami více prokousávat,ale když jsem se zorientovala docela jsem se dostala do tempa.Ve vesnici kde se příběh odehrával,měla snad každá postava nějaké tajemství..nejvíce sympatická mi byla postava Nely a mladého klučiny Prokopa.Rovněž prostředí okolo koní a stájí bylo zajímavé a určitě i starý mlýn byl velmi lákavý.Filmové zpracovaní jsem neviděla,ale i tak by se knize určitě nevyrovnalo.Jako třešnička by mě zajímalo jestli si Nela mlýn nechala a jak to vlastně bylo s Radimem.

Sansli
05.06.2022 5 z 5

Zatím jsem měla možnost ostatní knihy od autorky poslouchat, a i díky tomu jsem si celou sérii zamilovala, protože já klasicky u detektivek nevydržím, vždy listuji a pročítám stránky dopředu, jsem prostě hrozně zvědavá:) A dokud jsem neviděla upoutávku v televizi, tak jsem si myslela, že od autorky mám už vše přečteno, nebo spíš odposloucháno:) No, jenže tuhle knihu jsem si musela přečíst (audioverzi jsem nikde nenašla:( Ale nelituji. Protože upřímně mě takhle série ještě nezklamala. Hlavní vyšetřovatelé v čele s inspektorem Bergmanem vám přirostou k srdci, pak atmosféra a popisy prostředí, lidské povahy a různě propletené vztahy mezi nimi... to všechno dohromady vytváří komplikovanou mozaiku, kdy s každou přečtenou kapitolou si přidáváte další střípek, až vám nakonec vyjde tajenka - kdo je vrah. I když u téhle autorky je opravdu zapeklitě obtížné vše rozluštit.
Příběh byl trochu odlišný od ostatních právě tím, že se pátrá po sériovém vrahovi a díky tomu se vlastně příběh zamotává a vyšetřovatele vede různými komplikovanými cestičkami a motivy. Ale atmosféra, postavy a prostředí je opět skvěle vykreslené a řekla bych, že jde o jeden z nejlepších případů inspektora Bergmana.