Dům na samotě

Dům na samotě https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187749/dum-na-samote-187749.jpg 4 1549 414

Josef Bergman série

Výtvarnice Nela po rozchodu s přítelem zůstala sama ve starém mlýně, který původně s partnerem chtěli zrekonstruovat. V téže době bylo v nedalekém lese nalezeno tělo mladé dívky, ucházející se o práci v místních dostihových stájích. Při vyšetřování vyjde najevo, že oběť byla naposledy spatřena s bývalým Neliným přítelem. Dvě podobně provedené vraždy se nedávno staly v Praze, a tak není divu, že dosud poklidnou středočeskou vesnicí začne obcházet strach. Přesunul se sem z hlavního města sériový vrah?... celý text

Inka063
23.02.2020 2 z 5

Tak tohle mě neoslnilo. Ještě, že jsem si jen půjčila. V knihovně by zbytečně zabírala místo. Postav, že jsem si je málem začala psát, abych se v nich vyznala, pasáž s volavkami tak překombinovaná a nepřehledná, že jsem se ani nesnažila zapamatovat, jak to vlastně bylo, a hlavně ty nepřesnosti! Možná jsem zbytečný detailista, ale tohle by si měl autor ohlídat a mě osobně to připadá jako odfláknutá jakákoliv jiná práce (kůň Seagull "vždy spal s nohama pod sebou" - str. 102. Koně spí ale vždy ve stoje. Vanda po .... /nechci prozrazovat/ utíká ze mlýna domů. Kam, když tehdy rodina Soukupů v tom mlýně bydlela???).
A navíc mi nesedl ani autorky styl, připadal mi takový nějak neprofesionální, nedotažený, nepřesvědčivý, nevypilovaný, studentský.
Ještě mám připraven Ostrov šedých mnichů, zda došlo ke spisovatelskému posunu, abych po jednom dílku nezatracovala.

burei
22.02.2020 5 z 5

Jedním slovem - skvělá! Autorka dokáže vtáhnout do děje i prostředí. Jenom ten konec byl trochu moc rychlý a vlastně jedna záhada se nevyřešila, ale paráda. Moc děkuji, víc takových knih!

lenka.plaszova
21.02.2020 5 z 5

Tahle knížka byla skvělá! Perfektně se mi četla. Bavily mě různé osudy lidí a jejich tajemství z minulosti. Závěr a rozuzlení mě překvapily - podezřelých bylo spoustu, jako vraha jsem tipovala někoho jiného :-)

vsechnonebonic
08.02.2020 5 z 5

Další příjemné čtení od mé nově objevené české autorky. Četla jsem již 4 knihy, Kroky vraha, Zlodějka příběhů, Sněžný měsíc a Dům na samotě. Neodolala jsem a nyní se chystám otevřít další... Zmizela v mlze.Tak jsem zvědavá.

Siege03
28.01.2020 5 z 5

Výborná česká detektivka,označila bych za bestseler

kikies
28.01.2020 4 z 5

Opravdu příjemná detektivka, na české poměry by šla označit i za výbornou. Žádné potoky krve, hromady mrtvol a děsivá hrůza, ale spíše propletenec osudů, vztahů a problémů (tady je to možná trochu přestřelené, ale nepovažovala bych to vyloženě za mínus) a pomalé směřování k rozuzlení a slavnému konci. Tempo pomalejší, prostředí takové české, známé a závěr překvapivý.

čef
10.01.2020 5 z 5

Je to má druhá kniha této autorky, a protože se mi první líbila, těšil jsem se. A nebyl zklamán! Na českou detektivku velmi zdařilé. Příběh se sice pro mne ve střední části točil dokola příliš dlouho, ale v celkovém vyznění to je pouze zanedbatelná drobnost. Falešných stop a možných pachatelů dostatečně mnoho, zápletka a motiv uvěřitelné, konec alespoň pro mne celkem překvapivý. Co více si přát na čtení, když jste detektivkami postiženi tak, jako já.

Marta08
09.01.2020 4 z 5

Loupež, nevěru, spory, voyeurství, vydírání, rodinné tajemství, gamblerství, maloměšťáctví a mnohé další najdeme ve třetí knize s detektivem Bergmanem. Autorka vyniká schopností velmi dobře popsat psychologii postav. Všimla jsem si, že už ve třetí knize došlo ke dvěma vraždám, kdy první se odehrála na začátku knihy a druhá okolo prostředka. Snad se tato šablona nebude opakovat i v dalších dílech. Autorku a její sérii považuji za jeden z objevů loňského roku na české literární scéně. Musím pochválit velmi povedenou obálku (mám nové vydání knihy).

Kabátice
26.12.2019 4 z 5

Moc pěkné. Na pomalé tempo si u této autorky zvykám a vůbec mi to nevadí. Myslím, že díky tomu dokáže popsat detailně prostředí a dokonale vystihnout psychologickou charakteristiku jednotlivých postav.

simona g.
23.12.2019 5 z 5

Překvapivě dobře napsaná věc, mohu jen a jen doporučit!!! Určitě jdu shánět další autorčiny knihy. Kniha měla nápad, moc fajn se četla, spokojenost veliká!!!

Marla
22.12.2019 5 z 5

Velice zabydlená kniha. Zabydlená koňmi, hromadou vesnických sousedů, kteří nejsou úplně standardní, nejrůznějšími situacemi na jaké jen lze pomýšlet, celek je korunovaný jedním mlýnem, kde bych se bála i v poledne v létě...a přitom to čtení není až zas tak velká fantasmagorie. Klevisová mě prostě baví!

Clara_C
16.12.2019 3 z 5

Knížky od Michaely Klevisové se prostě dobře čtou. Rozhodně si u nich nekoušu hrůzou nehty, jak to asi dopadne, nicméně i takové příběhy čas od času potřebuji číst.

radus
04.12.2019 4 z 5

Docela dobrá detektivka, ktera se pěkně četla. Nikde žádná hluchá nezáživná místa, pořád se něco dělo a pak v závěru se všechno na pár stránkách rozuzlilo.

trudoš
29.11.2019 2 z 5

Ačkoliv název románu Dům na samotě vzbuzuje dojem skromného obsazení, má tenhle příběh víc postav než veselohra Williama Shakespeara. Přičemž spíše než detektivku připomíná osnova celou jednu sezónu seriálu Divocí koně. Nevěra, svár, loupež, voyerství, nenávist, alkoholismus, nymfomanie, vydírání, maloměšťáctví, znásilnění, bisexualita, rodinné tajemství, gamblerství... Nechybí snad nic, s čím by se běžná česká vesnice nedokázala pochlubit. Taky cítíte, jak je to úplně ze života?
Omylem je, že jsem čekal něco jako vyšetřování, když už se kniha pyšní oceněním nejlepší česká detektivka roku. Což bylo, uznávám, naivní vzhledem k tomu, že jsem četl předchozí díly. Ale abych nebyl za pražského kavárníka, musím Michaele Klevisové přiznat jedno: poctivě svým fanouškům dává to, co mají rádi. Motanice osobních dramat je tak oslnivá, že kdybych byl žena v domácnosti, co se nudí u žehlení, rozhodně bych tímhle dílkem vzal zavděk. Jenže problém spočívá v zásadním odhalení - u žehlení se nedá číst.

Val
27.11.2019 5 z 5

Devizou autorky je bezpochyby výborná znalost lidských charakterů. Je to moje třetí kniha a opět naprostá spokojenost. Opět oceňuji, že mi autorka nenechala zavraždit žádnou z mých oblíbených postav, jak tomu bylo v první knize :-)

Greenfingers
24.11.2019 4 z 5

Solidní česká detektivka, ve které autorka opět potvrzuje, že na prvním místě u ní stojí ztvárnění myšlenkových pochodů jednotlivých postav, vztahové otázky a až pak z nich plynoucí konflikty končící někdy i vraždou. Řekl bych, źe Michaela Klevisová píše spíš psychologické romány s kriminální zápletkou. Role vyšetřujícího detektiva je marginální, i když vraha vždy nakonec odhalí.
Knize bych vytkl místy pozvolnější tempo; možná by šlo děj malinko zhutnit. Na druhé straně jako milovník dostihů jsem uvítal zasazení příběhu do prostředí "koňáků". Román sice nedosahuje kvalit mého oblíbence Dicka Francise, ale přesto tu a tam poodhalí alespoň střípky ze života lidí kolem koní.
Závěrem jenom malá poznámka k souběžně probíhajícímu vyšetřování sériových vražd. Zdá se mi, že autorka tak trochu podlehla současnému světovému trendu a zapracovala do knihy případy psychopatického škrtiče. Beru to jako úlitbu čtenářům, kteří si již detektivku (thriller) bez sériových vrahů neumí představit. Samotné vyřešení těchto případů je stručně vylíčeno na posledních dvou stránkách.

Monika1180
18.11.2019 5 z 5

Super! Chybí mi asi 40 stran do konce a ještě pořád nevím, kdo je vrah...podezřívám snad všechny!
Knížku určitě doporučuju!

akinomV
07.11.2019 5 z 5

Opět skvělé čtení. Moc se mi líbilo venkovské prostředí, kam byl příběh zasazen. A jak už je u autorky zvykem, hodně se tu věnuje postavám a tak se zločin dostává tak trošku na druhou kolej a to se mi u ní opravdu moc líbí :-)

Arwen777
06.11.2019 4 z 5

Ačkoliv se v této knize řeší sériový vrah, přesto je to takové milé pohlazení po duši. Asi je to tím, že se detektivka odehrává v českém prostředí, nám všem více méně známém. Vesnička v berounském okrese, mlýn na samotě, hezky vykreslené prostředí a i vztahy na vesnici. Vztahy všeho druhu, ty milé, sousedské, i ty špatné. Poklidný styl vyprávění mně vyhovuje, je to příjemná změna oproti některým současným thrillerům. Baví mě hledání motivu prostřednictvím rozplétání vztahů mezi lidmi. Konec byl možná trochu rychlý a ne vše bylo dotažené do konce a vysvětlené. Přesto se mi kniha moc líbila a určitě za nějakou dobu s chutí sáhnu po další.

princesse
06.11.2019 5 z 5

Skvěle jsem si početla. Zápletky této autorky jsou tak nějak uvěřitelné, obejde se bez spousty krve a nepolapitelných padouchů, kteří disponují téměř nadpřirozenými schopnostmi. Zkrátka a dobře se dobře čte a to je hlavní deviza. Příběhy této autorky nejsou klasické krimi, spíše psychologické romány s detektivní zápletkou. Takže už na mě čekají další dvě, v knihkupectví jsem zkrátka neodolala. Určitě doporučuji.