Drak spí

Drak spí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445610/bmid_drak-spi-fPH-445610.png 5 1819 494

Josef Bergman série

"Některá tajemství je lepší zapomenout" V zapadlé jihočeské vesničce se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka už nikdy nechtěla mluvit. Dospělá Eliška se teď vrací, aby dávné události pochopila. Po jejím příjezdu však zmizí mladá žena a další je zavražděna. Spojitost zločinu se starým nevyřešeným případem nakonec přivede na scénu Josefa Bergmana. A kriminalista během pátrání po vrahovi zjišťuje, že místní před ním tají temnou minulost i vlastní skříně plné kostlivců.... celý text

Arella
14.01.2021 5 z 5

Výborná česká detektivka. Autorku jsem objevila náhodou a jsem velmi mile překvapena. Možná mi trochu chyběl detailnější popis vyšetřovatelů, ale co se týče zápletky, děje,....vše super. Určitě sáhnu po nějaké další knize Michaely Klevisové. Děkuji

ANDY28
11.01.2021 4 z 5

4 hvězdičky plus. Pěkně propracovaná detektivka

irefir
11.01.2021 4 z 5

Moc pěkná kniha. Líbila se mi stejně jako ty předchozí:)

NinaLin
10.01.2021 5 z 5

Detektivky Michaely Klevisové mám ráda, líbí se mi styl psaní, popis osob, jejich psychologický rozbor, popis okolí, které v tomto dílo dodávalo tu správnou atmosféru. Pro mě jde o velmi oddechovou četbu. Osobně mám raději ty knihy ze série odehrávající se v českém prostředí a myslím, že tato kniha patří k těm nejlepším. Neskutečně se těším na další knihy.

kuruteku
09.01.2021 5 z 5

Nechal jsem si na povánoční čtení, kdy už jeden není přehlcen novinkami, ale ještě není pohlcen všedními dny. Radost číst. Samozřejmě, že jsou tu od všeho jen náznaky - náznaky odsunu, náznaky života na vesnici, který je svůj, občasný život na chalupě. Tajemství z minula. Tentokrát vyšetřuje Josef Bergman se Sylvou a jde jim to jedna radost. Není to ani úplný a dokonalý psychologický román, ani detektivka, kdy nemůžete spát, ale dohromady to dobře funguje a moc současných kvalitnějších spisovatelů detektivek tu dnes nevidím. S odstupem bych to tolik nepřeceňoval, ale když si vzpomenu na pocity při čtení, tak se neudržím.

Mibaf
06.01.2021 5 z 5

Detektivky nečtu často, proto nemám příliš velké srovnání, ale moje kritérium pro hodnocení je jednoduché: jestli tě až do konce zajímá kdo je vrah a všechno do sebe na závěr pěkně zapadne, pak je to fajn.
A když je příběh, jako tomu bylo v tomto případě, zasazen do zajímavého prostředí a odvyprávěn přehledně na malé ploše pak je to alespoň pro mě známka dobré detektivky.

Petruse21
05.01.2021 3 z 5

Na české poměry dobré, ale četla jsem zároveň s touto detektivkou i Nesba a to se opravdu nedá srovnat.

Kateřina2612
04.01.2021 5 z 5

Přečetla jsem teprve jeji druhou knihu a hodnotím výborně. Velmi čtivé, zasaženo do příjemného prostředí, logická zápletka, ani chvíli jsem se nenudila.

Kacafir
03.01.2021 5 z 5

Velmi čtivé...

Jiitush
03.01.2021 3 z 5

(SPOILER) Další detektivně-psychologický román z pera MK. Všechny její romány kopírují stejné schéma, hlavně, co se rozuzlení příběhu týče.

Výhodou knih Klevisové je sympatické prostředí, do kterého příběh zasadí. Taky jde cítit, že už se vypsala, v porovnání s některými z předchozích knih, je tady mnohem méně kostrbatých souvětí, příběh se čte plynule.

Nevýhodou je až velká rozbředlost příběhu. Po zkušenosti s Klevisovou jsem už věděla, že odhadnout vraha nemá absolutně žádný smysl, že to opět bude postava, ke které nevedou žádné stopy a kterou bychom vůbec nepodezřívali - a bum, opět nezklamala. Nechybělo ani napínavé finále, kdy je v ohrožení života hlavní hrdinka z anotace (opět stejné, proč vždy musí Bergman ve finále zachránit další nevinnou oběť?). Práce kriminalistů mi přijde docela úsměvná, chodí od svědka ke svědku a nechávají si nabulíkovat různé lži.

Sedmý díl ze série mi přijde prozatím nejlepší, který Klevisová vytvořila, stále mi tam ale chybí nějaký ten wow efekt, překvapivé finále, něco originálního, co by mě třeba i donutilo se ke knize někdy vrátit.

LisaEla
02.01.2021 5 z 5

Další super knížka MK, čte se jedním dechem. Krásně vykreslené prostředí, člověk má pocit, že to tam opravdu zná. Čtení je pohodové, zápletka není překombinovaná, vysvětlení na konci je logické.

pet_pet
02.01.2021 5 z 5

První kniha od spisovatelky, velice čtivé, příjemně popsané postavy a jejich osudy a myšlenky. Určitě si nějakou knihu ještě ráda přečtu.

Amellia19
01.01.2021 3 z 5

Opět kvalitní práce paní Klevisové :) Skvělá zápletka,místo dění i postavy, ale za mne musím říct, že jiné knihy se mi od ní líbily více. Příběh je docela dlouhý a autorka si vás celou dobu pěkně vodí a napíná, ale asi právě proto jsem na konci čekala větší wow efekt, který se u mne osobně moc nedostavil. Knihu ale i tak hodnotím kladně, protože mě autorka dokázala velmi dobře dostat do místa dění a souznít s postavami.

ivanaga
01.01.2021 4 z 5

Pro mě báječně napsaná detektivka z prostředí, které dobře znám. Všechno do sebe pěkně zapadlo, přečetla jsem ji na jeden zátah, moc mě bavila. Jdu do dalších knih této autorky.

FlLys
31.12.2020 5 z 5

Klevisová opět nezklamala. Oceňuji jak autorka dokáže zcela nenásilnou formou popsat krajinu tak, že má člověk pocit jako by tam byl.

hzd
31.12.2020 5 z 5

Super česká detektivka z jihočeské vesničky. Knížka je napínavá až do konce, žádný krvák. Dobře se čte a určitě se vydám do knihovny pro další.

crazyslunicko
30.12.2020 5 z 5

Tak tohle je fakt pecka. Nemohu uvěřit, že to napsala česká spisovatelka, ale už věřím tomu, že byly oceněná za nejlepší detektivku. Trochu mě mrzí, že se jedná o sedmý díl série Josef Bergman (to nezní jako české jméno), ale kniha byla napsaná samostatně a žádné souvislosti z jiné knihy mi nechyběly a ani se snad neobjevily. Určitě se těším na další díly a chci si je přečíst všechny.

Čtenářka73
30.12.2020 5 z 5

Michaela Klevisová mě ani tentokrát nezklamala. Skvělá psychologická detektivka odehrávající se v prostředí zapadlé vesničky. Výborně vykreslené postavy, téměř žádná krev, pohodové čtení.

desert.fox
29.12.2020 5 z 5

Je to román. Má dobře vykreslené postavy, je atmosférický, děj postupuje logicky a čtenář je na vývoj zvědavý. Špička!

LucyA7
27.12.2020 5 z 5

Moje první knížka od této autorky. Dobrá detektivka z českého prostředí - to se mi líbilo, bylo mi to blízké. Propojení současného případu s nevyřešeným případem z minulosti bylo napínavé Určitě zkusím i další knihy.