Jozef a jeho bratia II. Jozef v Egypte

Jozef a jeho bratia II. Jozef v Egypte https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378155/mid_jozef-a-jeho-bratia-2-1tH-378155.jpg 5 18 2

Jozef, prodán do otroctva, sa stáva obľúbencom egyptského šľachtic Pótífara, v cudzom prostredí vyzrieva z neukázněných mladíka v prezieravého muža, avšak pomstychtivá vášeň šľachtici manželky ho znovu vrhne do nešťastia.

Literatura světová Náboženství Historické romány
Vydáno: , SVKL - Slovenské vydavateľstvo krásnej literatúry

Joseph und seine Brüder. Joseph in Ägypten , 1936

J.F.
23.04.2019 5 z 5

Oproti prvnímu svazku trochu méně mytična a víc psychologie - hlavně ke konci, při arcimistrovském líčení milostného vzplanutí, nejdřív neuvědomovaného, pak popíraného, pak odmítaného a přerozmanitě maskovaného, a přitom celou dobu zoufale chtěného... Škoda, že na rozdíl od prvního dílu neexistuje citlivě zmodernizované vydání, ty infinitivy na -ti už dnes při četbě trochu ruší.

Atuin
30.05.2018 5 z 5

Mohla bych tady užít stejného komentáře jako u prvního dílu.
Člověk neví kam se dříve očima srdcem podít, nestačí se rozhlížet a hlavně vstřebává nejen to barevné podání, ale to co je mu podáváno.
Pro lepší vykreslení lze užít citaci, která to bude sama o sobě dost dobře komentovat.
" Josef jí viděl ( egyptskou zemi) a na své pouti a při svém konání nabíral plným nitrem jejího vzduchu, podivného, ostrého, skoro řezávého a chutnajícího kořením její víry, mravů a tvarů, ale není třeba předpokládat, že to co duchem a smysly pokoušel bylo zcela nové, nezvyklé a cizí."

Je mi jasné že autor doporučení nepotřebuje, ale kniha na mě udělala opět a znovu obrovský dojem. Je to tak naléhavé a tak meditační zároveň. Tolik toho na vás autor nanese a přece s takovou lehkostí a barevným zápalem...5/5

německá literatura biblické postavy

Thomas Mann