Mučená hvězda

Tajemní tvorové Calebanové, kteří zprostředkovávají okamžitý meziplanetární transport pro ostatní druhy senzitivních bytostí, se náhle začnou záhadně vytrácet. Zbývá poslední Caleban. Jestliže ten zemře, veškerý inteligentní život zahyne s ním. A tohoto Calebana navíc krutě mučí dvojice psychopatů usilujících o ovládnutí vesmíru. Agent Úřadu pro sabotáž McKie se pokouší o jeho záchranu, ale nezbývá mu mnoho času. Největší překážkou je však samotná komunikace s Calebanem, který vnímá náš svět úplně jinak a dorozumět se s ním je takřka nemožné. Tak začíná román Franka Herberta, odehrávající se v daleké budoucnosti, v dalekých galaxiích, kde žijí nejrůznější druhy bytostí často bizarních tvarů a podob, a který předznamenává slavnou Dunu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25088/mucena-hvezda-wSh-25088.jpg 4.142

Jorj X. McKie 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Baronet

Whipping Star, 1970

Kniha Mučená hvězda

rubeen
31.05.2017

Skvele napsana, i pres rok vydani velmi moderni. doporucuji.

tenax
10.12.2016

Chvíli trvá, než se člověk zorientuje v prostředí, reáliích a bytostech tohoto vesmíru, leccos je nutné domýšlet, ale to je problém každého nového sci-fi nebo fantasy světa. Po pár stránkách už je celkem jasno a tak je možné soustředit se na děj. Ten docela odsýpá, všechno do sebe postupně zapadá, až k víceméně tušenému finále. Zábavným ozvláštněním je složitost komunikace a vyjasňování pojmů s Calebanem, už jen kvůli tomu stála kniha za přečtení.

Phoenix16.cz
03.01.2013

Po pár prvních přečtených stránkách jsem knihu málem odhodila, protože se mi velice špatně četla. Nakonec jsem se do ní pustila, po chvíli se mi udělalo jasno v postavách a zdejším světě/vesmíru a hlavně jsem přivykla jazyku, kterým je kniha napsána. Po přečtení jsem z celého příběhu měla dobrý pocit. Rozhodně to bylo něco "jiného", co v každé knížce nenajdete. Děj je docela dobře odhadnutelný, bohužel už název knihy prozrazuje víc, než je zdrávo, ale přesto není nuda sledovat, jak se hlavní hrdina dostává k úspěšnému konci. A na závěr smekám před překladatelem, protože překládat takovýhle text rozhodně nebyla sranda.