Jonathan Livingston Racek / Jonathan Livingston Seagull

Jonathan Livingston Racek / Jonathan Livingston Seagull https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30665/jonathan-livingston-racek-bilingvni-30665.jpg 4 40 5

Dvojjazyčné vydání novely současného amerického spisovatele o racku Jonathanovi je podobenstvím o lidech-ptácích toužících po poznání a naplnění života, po lásce, svobodě a volnosti. Ani po téměř čtyřiceti letech od svého vzniku neztratila nic na síle a kráse. Tento příběh je napsán pro ty, kdo jdou za hlasem svého srdce a vytvářejí si svá vlastní pravidla... pro ty, které pokaždé potěší, když můžou udělat něco dobrého, i kdyby to mělo být pro ně samotné... pro ty, kdo vědí, že život je ve skutečnosti mnohem bohatší, než by se při povrchním pohledu mohlo zdát... právě ti poletí s Jonathanem výš a rychleji, než si kdy mohli přát.... celý text

Duchovní literatura New Age
Vydáno: , Argo

Jonathan Livingston Seagull , 1970

tom2843
26.12.2022 4 z 5

Létání - schopnost, kterou lidé přirozeně nemají, ale velice po ní touží a pracně se k ní přes technické vymoženosti dopracovali. Něco vznešeného, krásného a nedostižného. Stejně jako podstata života. Richard Bach to popsal krásně. Místy se snaží popsat dělat paralelu na Ježíše, a vysvětlovat ho z pohledu New Age, což mě dost unavovalo. Mám na to zcela jiný názor, ale myšlenka touhy po létání, vnitřní svobodě a dokonalosti, jiskře života, to mě nadchlo.

"Co to bylo?"
"Létání pro potěšení, řekl bych. Nejdřív střemhlavý let a pak jsem to vybral do pomalého výkrutu s přemetem na konec. Jen jsem tak zabíjel čas. Chce to trochu cviku, aby to za něco stálo, ale vypadá to dobře, nemyslíš?"
Je to… je to… krásné, to tedy ano! Ale vůbec jsem tě neviděl v Hejnu. Kdo vlastně jsi?"
"Pro tebe jsem Jon.

MetodějTůma
06.05.2021

Tato kniha není psána kvůli jejímu ději, nýbrž za účelem obeznámit nás s názorem autora na fungování světa. Ač v příběhu nefigurují lidé, jejich nahrazení racky bylo velmi dobře zvoleno. Bylo zajímavé poznávat se v myšlenkových pochodech autora a zamyslet se nad tím, proč jako lidstvo jsme tam kde jsme.
Jsem rád, že se mi tato kniha dostala do rukou, knihu bych doporučil, a ten kdo po ní sáhne určitě neudělá chybu.

Lily101
15.12.2020 5 z 5

Zajímavá knížka. Trochu jsem měla obavy, aby se to nezvrhlo v nějakou ideologii, které mohou být velmi nebezpečné, leč Jonathan byl velice inteligentní a nebylo tomu tak.

Možná jsem očekávala něco ještě víc hlubšího, ale za mé očekávání autor knihy přece nemůže.

MagdalénaD
27.03.2018 5 z 5

S knížkou jsem se seznámila na hodinách filozofie na gymplu. Přečetla jsem jí tenkrát česky, tentokrát anglicky (Thank you Ecrin for reminding me this title).
Je to ten typ knihy, který se hodí zařadit v knihovničce vedle Malého prince. I tady se jistě najdou tisíce zasvěcených vykladačů. Já ji mám ráda, vlastně ani nevím proč. Možná pro vzletný jazyk, či vzletnost obecně. Ta kniha v sobě nese apel. Apel ma zlepšování sebe samého. Alespoň po tomto přečtení.

jitrnic
16.02.2012 2 z 5

Na jedné straně Svoboda a Láska - psáno s takto velkými písmeny, nijak blíže se ani ostatním rackům ani nám nevysvětluje, co si pod tím přesně představit, jenom se o tom krasořeční. Na druhé tradice a staleté zkušenosti předků, kterým je třeba se vysmát, všechny je opustit a usilovat o individuální úspěch. Bible moderní doby.