Johnny a bomba

Když Johnny Maxwell a jeho kamarádi našli paní Tachyonovou, místní žebračku, specializovanou na vybírání popelnic, věděli, že musí něco udělat. Byli ochotni pomoci jakkoliv, nebude-li to ovšem dýcháním z úst do úst. Jenže paní Tachyonová nemá jen vrzající vozík, který všude tahá s sebou, a několik igelitových tašek s pochybným obsahem. Tahle paní vlastní klíč k různým časům, různým epochám, a to včetně válečných dnů dnů v Angliii roku 1941. Johnny a jeho přátelé, včetně počítačové kamarádky Kristy, se tentokrát ocitají v časovém příběhu, v němž jde o mnoho....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/17083/johnny-a-bomba-17083.jpg 4126

Johnny (3.)

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Talpress

Johnny and the Bomb (1996)

Kniha Johnny a bomba

BarkaS

Johny a bomba je bomba. Nejzábavnější z dílů série ukazuje, co může způsobit cestování v čase a Murphyho zákony. Vše Terryho zábavným jazykem. Johny, Bigmac, paní Tachyonová (mimochodem, víte, co je to tachyon?? :)) a další mi nakonec budou i chybět.

Atlantis
31.12.2018

Závěr Johnnyho trilogie a zároveň její kvalitativní vrchol. Samozřejmě, kdybychom chtěli, najdeme klasické miniaturní kiksy, které u románů pojednávajících o cestování v čase vyplavou na povrch vždy, ale opravdu chceme? Já si raději užiji záživný a čtivý příběh pro děti. Některé scény jsou neskutečně zábavné (špioni v Británii) a samotný konec je velice vhodnou tečkou za Johnnym a jeho partou.

sarka9190
09.11.2018

Konec mne dojal. Za něj čtvrtou hvězdičku. Plný počet nedám, jelikož ten mají od Pratchetta u mne jiné knížky.

trudoš
05.04.2018

Za mě jednoznačně nejlepší díl série, přičemž kdyby se Terry Pratchett nezamotal do časových paradoxů a děj samotný nebyl tak předvídatelný, hodnotil bych plnou stovkou. U tohoto vyprávění je hodně znát, že už k němu spisovatel přistupuje po vzoru slavnější Zeměplochy, kdy úvodní obrazy působí poněkud zmateně a teprve s dalším vývojem událostí do sebe scény začnou zapadat. Paradoxně nejkomičtější jsou přitom vedlejší postavy či zvířata (pardon, kočky), takže hrdina je tu vlastně jen proto, aby měl kdo provést čtenáře zápletkou. Nic to však neubírá na nápaditosti, hravosti a přímočarosti, s jakou si jde příběh za svým. Takhle se to má zkrátka dělat. Anebo mám holt na literaturu pro mládež příliš vysoké nároky.
Co mě maličko vadilo, že podobně jako u Mrtvých se i zde cíleně ignorují předchozí díly, až to málem vypadá, že se ani nestaly. Na druhou stranu to má tu výhodu, že po kterémkoliv svazku trilogie šáhnete, funguje naprosto samostatně. A tak zůstává pouze krystalická radost ze čtení.

niki-chan
06.09.2016

Naprosto úžasná kniha o Johnnym. A řekla bych, že možná z těch tří i nejlepší. Cestování časem a paní Tachyonová - to nemá chybu. Příběh se četl úplně sám, zvládnuto za jeden den. Nešlo se odtrhnout do přítomna.

Felsenberg
04.02.2016

Pro mě asi nejslabší Terryho dílo. Pro mě moc časově zmatené a nevýrazné. I když pár hezkých myšlenek tam je. Jinak klasické cestování v čase, které ničím nepřekvapí. Pro astrofyziky povinnost. Nedej bože, že by to pro někoho byla první knížka od Terryho. Nepochutnal jsem si.

Kabátice
25.01.2016

Super kniha na odreagování se. Čte se úplně sama. Způsob cestování časem je úžasně originální a pobaví :)

nelajsia
02.01.2016

Stroj času - radi by sme ho mali mnohí, možno by sme napravili, čo sme pokazili- čas je pojem relatívny, niekedy ho nie je dosť a inokedy sa ťahá, ako rozvarená žuvačka na podošve tenisky...:-) a tí tam hore asi vedia, prečo taký stroj ešte človek nevlastní - ako mnohé super vymysly by ho určite niekto použil na nesprávnu vec.... pobavila som sa a preniesla do liet detských, plných fantázie