John Lennon & Yoko Ono / Dva rebelové - jedna legenda

John Lennon & Yoko Ono / Dva rebelové - jedna legenda https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85972/john-lennon-yoko-ono-dva-rebelove-jedna-legenda-85972.jpg 4 7 2

Když se potkali v avantgardní londýnské galerii Indica v listopadu 1966, bylo Johnu Lennonovi dvacet šest let a už byl ,,proslulejší než Ježíš". Yoko Ono, třiatřicetiletá Japonka z newyorkské fluxusové scény, vzbuzovala rozruch a provokovala svými výstředmostmi. John Lennon a Yoko Ono zinscenovali svůj vzájemný vztah jako happening a propagovali jednotu mezi uměním a erotikou.... celý text

Lili2
03.08.2017

Měla jsem za to, že je to životopis těch dvou, a nikoliv Beatles (spousta jmen a názvů alb či písní - to mě nic neříkalo, nejsem jejich fanoušek) a navíc dost chaoticky napsaná. Přesto jsem se tím s velkou nevůlí prokousala a něco jsem se ze života těch dvou dozvěděla.

MissBlack
04.08.2013 4 z 5

Kniha, týkající se vztahu Lennona a Ono, mi pouze okrajově poskytla info o Lennonovi (ale to zvládla jiná kniha), zato mne vcelku detailně provedla jejich vztahem. Neobyčejným, divokým a hlavně tak nějak jejich jim vlastním.

John Lennon, 1940-1980 Yoko Ono, 1933

James Woodall