Nejsem sériový vrah

Nejsem sériový vrah https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108933/bmid_john-cleaver-nejsem-seriovy-vrah-EAl-108933.jpg 4 194 52

John Cleaver série

Patnáctiletý John Wayne Cleaver je nebezpečný a dobře to ví. Je posedlý sériovými vrahy. Nechce se však stát jedním z nich, a proto si ve svém vlastním zájmu – a v zájmu bezpečí svých blízkých – stanovil přísná pravidla, jimiž se řídí. Snaží se žít normální život tak, jako by šlo o soukromé náboženství, které jej může ochránit před zatracením. Johnova matka provozuje pohřební ústav a s mrtvými těly se tak setkává od dětství. Vlastně je má rád. Mrtvoly nevyžadují ani neočekávají empatii, kterou John neumí poskytnout. Možná proto rozpozná, že na těle, které policie nalezla v jedné zadní uličce, je něco divného – a uvědomí si, co tato odlišnost znamená. Poprvé se tak John musí postavit tváří v tvář nebezpečí, které nevychází přímo z něj a neumí je ovládat. Zlu, jež může ohrozit všechno a všechny, které by měl mít rád – kdyby ovšem mohl.... celý text

Detektivky, krimi , Thrillery , Fantasy

Vydáno: , BB art

I Am Not a Serial Killer , 2009

Bar16
10.04.2016 3 z 5

Ze začátku mě kniha hodně vtáhla do děje, ale nadšení mě trochu upustilo ve chvíli, kdy bylo známo, kdo je vrah. Po zbytek knihy jsem přemýšlela, jaké hodnocení ji dám a kdyby to šlo, přidám ji ještě půl hvězdičku za poslední čtyři věty. Protože ty se mi líbily z celé knihy snad nejvíce :-)

Mashiiro
27.01.2016 4 z 5

Jako většina komentářů u této knihy. 4 hvězdičky za skvělé vykreslení děje, základní seznámení se sociopatií, krásný humor. 5. hvězdičku nedávám z jednoho prostého duvodu... Proč monstrum ?.. Osobně bych brala spíš člověka.

trudoš
17.11.2015 5 z 5

Kdo by to byl řekl, že literatura pro mládež může být až takhle zvrácená? Tohle není nic pro konzervativce, věřte mi. Jaroslav Foglar i Enid Blytonová by asi znechuceně plakali, dostat se jim titul Nejsem sériový vrah do rukou.
Kladem příběhu pro mě bylo zejména autentické vykreslení Johna Cleavera, který je doslova ztělesněním rozporuplné postavy. Trochu připomíná Dextera Morgana, jen zdaleka není tak vtipný, i když autor drží text v nadlehčené rovině. A podobně jako u Darrena Shana i zde se vám hrdina rychle zažere pod kůži, přestože s ním vlastně nemáte nic společného. Věcný styl vyprávění, které se nebojí morbidity, ale ani pubertálních problémů, mě bavil kupodivu od prvních stran a tempo udržel až po ty poslední.
I když Dan Wells v úvodu přísahá, že kniha rozhodně není autobiografická, nevěřil bych mu ani slovo. Vykreslit až takhle uvěřitelně duši patnáctiletého sociopata (s náběhem na sériového vraha), to není jen tak. Na kafe bych s ním tedy rozhodně nešel.

TomK
01.10.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila, skvěle se mi četla a až na pár much co se týká démonů a podobně. Ale i přes to se jedná o kvalitní a napínavý příběh. Mne samotného upoutala hned první věc. Malý kluk a záliby v sériových vrazích? :) Stojí za přečtení.

Samaret
15.08.2015 4 z 5

Taková škoda! Proč démon? Kniha se mi moc líbila, ale proč démon?? Myslím, že kdyby si autor nechal své démony jen ve své hlavě a na papír nám načrtl reálného vraha, vytřískal by z toho příběhu mnohem víc. Ale budiž, překousnu to. Jinak to byl celkem příjemný odpočinkový příběh a velmi dobře se četl.

Lacerta.j
09.08.2015 3 z 5

Čtivá knížka. První půlka supr, druhá polovina rozporuplnná. Radši bych klasickou reálnou krimi. Konec mě celkem zklamal.

Týnušxxx
31.05.2015 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila, obzvláště hlavní postava mě opravdu nadchla. Jediné, co bych vytkla, je postava démona. Nemohl to být prostě "normální" člověk? Moc se těším na další díl! :-)

Widow Embalmer
20.05.2015 3 z 5

Co se týče dalších dílů, tak asi Nejsem sériový čtenář, ale nebylo to vůbec zlý. Takový trochu Věřte, nevěřte. Akorát pořadem neprovází Jonathan Frakes.

MonikaKK
19.03.2015

Začátek knihy byl super. Když jsem ji kupovala, čekala jsem něco ve stylu Dexter.
Ale když se příběh přehoupne do fantasy stylu, to nadšení mne spíše opustilo. I když musím říci, že - opravdu zajímavý námět - !! nikdy jsem nic podobného nečetla. Má moc hezky promyšlený příběh a zapletení postav.
Hezká kniha, ale pro mne osobně až moc fantasy. Každopádně je klasifikovaná jako sci-fi a fantasy, takže na co si ztěžuji :D

MóňaVíšJak
03.02.2015 3 z 5

první půlka knihy byla parádní, druhá už více "fantasy"... mě to nevadilo, ráda sním, atd, Každopádně bych byla asi spokojenější, kdyby to zůstalo v té vraždící, skutečné, sériové rovině :-)

pajji
25.12.2014 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, občas jsem se od ní bála i odejít :)

Alice Crowleyn
21.10.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četla! Na tak úžasnou a zajímavou hlavní postavu, jakou je John, jsem už dlouho nenarazila a přiznám se, že už teď mi chybí. Cítím se, jako kdybych přišla o dobrého kamaráda (v tomto případě krapet divné, já vím).

Hodně lidí si tu stěžuje, že se jim pletky s nadpřirozenem v knize nelíbily, ale já osobně jsem je skoro nepostřehla. Moje pozornost byla neustále na Johnovi a jeho myšlenkových pochodech a problémech, které musí vyřešit nebo se jim nějakým způsobem vyhnout. Možná jsem trochu zaujatá, jelikož s ním sdílím hodně názorů a v určitých situacích bych se zachovala stejně (nemluvím tu o jeho vražedných choutkách, kdyby si to náhodou někdo myslel). Taky s ním sdílím problém porozumět lidem a určitému lidskému chování. Díky těmto aspektům jsem se do příběhu ponořila tak hluboko, že jsem ani nepostřehla, když mi někdo vlezl do pokoje. Prostě jsem nevnímala nic jiného, jen Johna a jeho mysl.

Mám v knize dokonce tři záložky, které značí oblíbené scény, ale nechci je nijak rozepisovat kvůli spoilerům. Řeknu tedy jen něco.
Hrozně se mi líbí věta: "Ty říkáš sociopatovi, aby běhal za holkama?", kterou John řekne své matce. Četla jsem to ve škole na chodbě při čekání na cvika a málem jsem se neudržela a rozesmála se!
Další věcí, která mě uspokojila a naplnila hrdostí (směšné, já vím, ale prostě to tak je) je scéna na Halloweenské party, kde John pěkně setře svého spolužáka, který ho neustále ponižuje a šikanuje. Chtělo se mi zařvat "Ano!", ale ve vlaku se takové věci nedělají.
A pak Johnovo nepěkné rozzuření a ztracení kontroly při rozhovoru s matkou. To bylo opravdu silné! S každým slovem jsem měla víc a víc vykulené oči a jen jsem čekala, co se nakonec stane. Ještě že v tu chvíli už jsem byla doma.
Taky se mi líbily jeho rozmluvy s psychologem.

U knihy jsem se nasmála, chvílemi jsem se bála a na konci mi i slzička ukápla. Pana C. jsem měla ráda :(

Doporučuji všem, kdo už má plné zuby přeslazené romantiky a nebojí se nahlédnout do mysli sociopata :)

LilianaFalcon
25.09.2014 3 z 5

Skvěle napsaný. Fakt se mi to líbilo.
Ale...
Proč démon?! Kdyby zůstal u sériového vraha, tak budu nadšená... takhle??? No ** a půl.

Katka.Z
04.08.2014 3 z 5

Kniha byla dobrá,lehce čtivá :) autor dobře popisuje vlastnosti člověka ,který chce zabíjet :D

kamolka
13.04.2014 5 z 5

Knížka se mi opravdu líbila. Byla vtipná, napínavá a opravdu čtivá. Já ji měla přečtenou za dva dny a to je celkem tlustá a kevšemu chodím do školy. Obravdu jsem ji nemohla dát z ruky:D

skulenka
08.04.2014 4 z 5

Dobrý příběh s trochou fantazie a mystiky. Mladý kluk se snaží vyrovnat se svou sociopatií po svém, ale celkem zdárně se mu to daří. Dokonce vyřeší případ sériového vraha, snad i díky svým načteným znalostem o vrazích a svém zájmu o ně. Doporučuji, čtivé i záživné.

Anny90
09.11.2013 4 z 5

Kniha se mi líbila a nenudila jsem se.

Bee
23.10.2013 3 z 5

Nevím, jak ostatním, ale mně v mysli okamžitě naskočilo jméno Dexter Morgan. John Wayne a Dexter jsou v podstatě dost podobné postavy, akorát tohle je situované do teenagerovských let. Co se děje týče, rozhodně bych v knize nehledala nějaký hlubší smysl nebo pointu, ale čte se to bezvadně. Hlavní postava mě baví, protože je úžasně sarkastická. Co mě překvapilo a rozhodně jsem to neviděla přicházet, byla pravá identita vraha, která je doslova démonická. Celkově knihu hodnotím kladně, je to taková ptákovina, kam jde odložit oči i mysl.

~.Lucy.~
08.05.2013 2 z 5

Ta knížka mě hrozně bavila, nadchla a s chutí jsem o ní všem vyprávěla. Ale také mě hrozně zklamala. Čekala jsem že aspoň pro jednou nebudou do knihy cpát nadpřirozené postavy.. 2*

muchomurka
30.04.2013 2 z 5

Ze začátku se mi příběh zdál zajímavý, ale když přišlo na popisy sériových vrahů apod., běhal mi mráz po zádech. Co mě však nejvíc překvapilo, bylo, že se tam objevil démon. Nevím proč, ale čekala jsem příběh bez nadpřirozených postav.

vraždy detektivní a krimi romány thrillery nadpřirozené bytosti sérioví vrazi dětský hrdina sociopatie psychopati

Dan Wells
americká, 1977
2012  78%Nejsem sériový vrah
2013  79%Já, Monstrum
2012  75%Potomkovia

Kniha Nejsem sériový vrah je v