Vražedná šachovnice na Marsu

Vražedná šachovnice na Marsu https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383627/vrazedna-sachovnice-na-marsu-fqn-383627.jpg 4 43 4

Ayla767
21.09.2023 5 z 5

Také toto napínavé dobrodružství stojí za přečtení :-) .
Vlastním ještě staré autorizované vydání z roku 1928. Velmi podařené ilustrace pana V. Čutta a překlad do češtiny Dr. Jirky Macáka, úžasně doplňující atmosféru dobového vydání.

hanak_v_exilu
03.10.2019 4 z 5

Na Marsu očividně nikdo necestuje, protože rudý svět je plný neprozkoumaných oblastí, zapomenutých měst a dávno ztracených civilizací. Alespoň jsou všichni tak hodní, že stále mluví obecným jazykem a dodržují univerzální zvyky. Bohužel království Manatoru nenabízí žádné divy k prozkoumání a ani akce není nijak nápaditá. Šachovnice v názvu knihy má v ději jen malou úlohu. Autor byl tak ale hodný, že na konec knihy dopsal pravidla hry a podrobný popis figur.

minirock
23.08.2018 4 z 5

Tenhle díl byl dějově zatím nejnadupanější, někdy se mi zdálo těch útěků a opětovných zachránění až moc. Ale v těch letošních vedrech si tuhle sérii na koupališti opravdu užívám.

ludek.n
22.03.2018 3 z 5

Ani v tomto pokračování Marsovské série není John Carter hlavní postavou. Celý příběh je v režii jeho dcery Tary a gatholského prince Gahana. Tito dva se starají o další porci zábavy a dobrodružství v duchu předchozích dílů. Jedná se o nenáročné oddechové čtení, kde není třeba mnoho přemýšlet.

space opera

Kniha Vražedná šachovnice na Marsu je v