Thuvia, dívka z Marsu

Thuvia, dívka z Marsu https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26352/bmid_thuvia-divka-z-marsu-PIM-26352.jpg 4 51 8

John Carter, pán Marsu série

Thuvia, krásná dcera jeddaka Ptatrhu, je unesena. Podezření padá na Carthorise, syna Dejah Thoris a Johna Cartera, kteří neochvějně věří v jeho nevinu. Ukazuje se však, že původcem všeho zla je princ Astok z Dusaru, města rudých Mar'tanů, jež zradilo přátelský svazek tří velkých národů - Helia, Ptarthu a Kaolu. Carthoris se navzdory nejrůznějším intrikám vydává po stopě milované ženy. Na své pouti se střetává s mnohými překážkami a odhaluje další netušená tajemství starobylého Barsoomu...... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Paseka

Thuvia, Maid of Mars , 1920

Ayla767
21.09.2023 5 z 5

Napínavé a dobrodružné. Výstižné jsou i příspěvky :-) .
Velmi podařené ilustrace pana V. Čutta a překlad do češtiny Dr. Jirky Macáka, úžasně doplňující atmosféru dobového vydání.

l.e.d
30.12.2022 3 z 5

Carthoris, syn Super Mária (Johna Cartera), je křivě očerněn a po vzoru svého otce se rozebíhá na svou pouť za svojí milovanou princeznou. Překážky přeskočí, rozdrtí ... a cíl je nevyhnutelný.
Kniha nepřekvapí, ale stejně tak pobaví a přečtení mohu doporučit.

hanak_v_exilu
27.08.2019 5 z 5

Na Marsu nemá nikdo chvíli klidu. Líbí se mi, že i když autor recykluje jednu zápletku pořád dokola, pokaždé přijde s něčím novým. Tentokrát příběh zabloudil do zapomenutého údolí, v němž už věky probíhá krvavé obléhání téměř mrtvého města. Bohužel prostředí není tajuplné jako Údolí Dor a akce není tak velkolepá, jako monstrózní výprava za záchranou Dejah Thoris. I hlavní postavy jsou jen stínem svých slavněšjích předobrazů. Zábavnost ovšem klesla jen málo a děj pořád příjemně ubíhá.

Richie1
24.05.2019 5 z 5

Čtvrté pokračování bylo pro mě velmi zajímavé především objevem nové (pozůstalé) rasy na Marsu, která ovládá nevšední mentální schopnosti. Myšlenky a nápady, které autor v tomto díle použil, jsou na svou dobu (1916) velice novátorské a originální. Tím se tento díl stává jedinečným i inspirujícím jak pro žánr scifi tak i fantasy.
Děj je sice hodně romantický a vlastně i jednoduchý a částečně předvídatelný - ale v jednoduchosti je mnohdy krása. 90%

ijcro
06.03.2019 4 z 5

Myslím si, že Thuvia je o fous lepší než Llana z Gatholu, díky příběhu. Přesmyknutí hlavního hrdiny z otce na syna je spíš přínosem a vnáší i trochu jiný pohled, byť postavy jsou stále stejně schematické.
Četl jsem to v původním překladu od Jirky Macáka a s odstupem doby musím říct, že některé jazykové obraty vyznívají přinejmenším zvláštně. :) :)
Dávám plus

ludek.n
20.03.2018 3 z 5

John Carter v této knize přenechal místo hlavního hrdiny a hybatele děje svému synovi Cathorisovi, a ten se své role ujal stejně odvážně a se stejnou vervou jako jeho otec. Na Marsu se schyluje k největší bitvě národů a ras, jakou tato planeta kdy poznala, a za vším stojí neopětovaná láska a podlá zrada. Cathoris musí rozplést klubko intrik, využít všech dostupných výhod a svou odvahou jít příkladem ostatním, aby uchránil Mars strašlivého krveprolití. I ve čtvrté knize série má vyprávění pořád nápady, spád a jiskru, takže zatím není ani stopy po unavenosti či syndromu vyhoření.

kjama
09.02.2017 4 z 5

Tentokrát hrdinou knihy Carterův syn. Připomíná mi tímto knihu Tarzanův syn, což nijak neubírá na zajímavosti. Ba naopak.

qwill
25.12.2015

vycházelo jako komiks na zadní stránce ABC - pamatuju :-)

space opera

Kniha Thuvia, dívka z Marsu je v