Šílený vědec na Marsu

Šílený vědec na Marsu https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26354/mid_sileny-vedec-na-marsu-YUZ-26354.jpg 4 41 4

John Carter, pán Marsu série

Bývalý pozemšťan Ulysses Paxton věrně sloužil největšímu učenci Barsoomu, dokud jej příšerný obchod jeho pána s živými těly nepřinutil ke vzpouře. Poté, aby zachránil tělo ženy, kterou miloval, byl nucen zaútočit na mocný Phundahla jeho krásnou leč ďábelskou vládkyni…

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Paseka

The Master Mind of Mars , 1927

hanak_v_exilu
21.10.2019 3 z 5

Pravděpodobně nejslabší díl, minimálně z těch co jsem zatím četl. Problém nebyl v zápletce ani v postavách, ale v uspěchanosti a povrchnosti. Aktéry jsem si nestačil oblíbit, prozkoumávání cizích krajů se odbylo v poklusu a když už autor vymyslel skvělý charakter šíleného chirurga, přiřadil mu jen vedlejší roli. Tenhle díl měl vzniknout jako intrikářské drama s množstvím zvratů. Burroughs by musel vystoupit mimo žánr a trochu potemnit atmosféru, ale protože očividně přešlapuje na místě, mohl risknout malou odbočku.

minirock
06.09.2018 3 z 5

Sérii o Johnu Carterovi v tomto dílu došel dech a to tak že výrazně, nemluvě o tom, že John C. se objevuje až v úplném závěru knihy. Jako by Paxtonovy příhody napsal úplně jiný spisovatel, chybí napětí, spád, děj je pomalý a prakticky bez dramatických zápletek které tak zdobily předchozí díly.

ludek.n
22.03.2018 3 z 5

S příchodem pozemšťana Ulyssese Paxtona na Mars se do příběhu vkradla jakási křečovitost. Jakoby autor vyčerpal zásobu nápadů pro další dobrodružství Johna Cartera a jeho potomků, a tak stvořil Paxtona a šíleného Rase Thavase. Do vínku jim vetknul spíše než touhu po vědeckém poznání, honbu za tajemstvím zvrácených experimentů. Byť je motiv pro jejich páchání u každého jiný, je to celé přitažené za vlasy, nesourodé a nereálné. Poprvé u této série mě napadá, že celé dobrodružství je jedna velká, prázdná a nafouklá bublina.

kjama
09.02.2017 2 z 5

Tedy, zde už jsem se trochu ztrácela. Nějak mi uniká motivace hlavního hrdiny. Kniha patří k těm nejslabším.

space opera

Kniha Šílený vědec na Marsu je v