Johann Sebastian Bach

Johann Sebastian Bach https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60064/johann-sebastian-bach-60064.jpg 5 7 3

Legens
Legens
24.03.2024 5 z 5

Hlavně z této knihy jsem čerpal své základní znalosti o jednom z mých nejoblíbenějších hudebních skladatelů.
Nicméně skutečný milovník JSB se s tím nespokojí a jde do větších detailů. Např. Chorálové předehry J. S. Bacha od Jiřiny Vackové - můj komentář viz zde:
Nebo jako základ informací o jednotlivých preludiích a fugách Dobře temperovaného klavíru (WTC) pokládám za dobrý průvodní text ke gramofonové nahrávce WTC na cembalo Zuzany Růžičkové.
Atd., atd.

jiri77
jiri77
03.12.2019 5 z 5

Koho zajímá život Johanna Sebastiana Bacha ,nebo má rád knihy o hudbě ,tak je tahle kniha, určitě to pravé. Kniha obsahuje životopis i podrobnější pohled na mistrovo dílo a jeho ovlivnění dalších skladatelů a vývoje hudby.

Petkon
Petkon
16.07.2011 5 z 5

Jedinečná bachovská monografie. U nás o J.S. Bachovi nic lepšího dosud nevyšlo. Kniha velmi fundovaně a přitom čtivě seznamuje čtenáře s prakticky kompletním Bachovým dílem. Na četných notových ukázkách vysvětluje krásu a kouzlo Bachovy hudby. V této úžasné knize si velmi rád čas od času pročítám jednotlivé kapitoly, které nepostrádají aktuálnost ani v dnešní době obohacené o tzv. autentickou interpretaci. Jedna z mých nejoblíbenějších knih o hudbě vůbec.

Johann Sebastian Bach hudební skladatelé

Ernest Zavarský