Jóga: Výklad Pataňdžaliho Jógasútry. 1, Zrození jedince

Jóga: Výklad Pataňdžaliho Jógasútry. 1, Zrození jedince https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447162/bmid_joga-vyklad-patandzaliho-jogasutry--UWH-447162.jpg 5 7 1

V tomto svazku vysvětluje Osho význam nejdůležitějších Pataňdžaliho jógových súter. Pataňdžali je považován za otce rádžajógy neboli „královské stezky“. Jeho systém, který popisuje osm pilířů jógy, je nejcelistvějším a nejobsáhlejším pohledem na jógu, jaký nám zanechala starověká indická kultura. Tato kniha je neocenitelným pomocníkem pro začínající i zkušené jogíny a pro všechny, kdo chtějí lépe porozumět složitému vztahu mezi tělem a myslí. Vyzývá čtenáře, aby prozkoumali své podmíněné vzorce chování a zbavili se předsudků, které jim brání užívat života v celé jeho bohatosti a kráse. Tento titul je kompilací prvních pěti částí desetisvazkového Oshova komentáře Pataňdžaliho Jógasútry, Yoga: Science of the Soul. Na Západě známe z jógy zejména fyzické pozice sloužící k lepší pohyblivosti a uvolnění těla a mysli. Na Východě je však odvěkým smyslem jógy porozumět lidskému vědomí a jeho potenciálu.... celý text

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Fontána (Dobra & Fontána)

Yoga: Science of the Soul

Perkonamel
03.02.2024 5 z 5

Mě se líbí, jak Osho dokáže vysvětlovat věci polopaticky a k tomu dodává různé příklady. Tím nechci říct, že bych nepřemýšlel, ale při četbě některých děl buddhismu, kde se to cizími výrazy jen hemží, se do toho motám, kdežto u Osha ne.
I přesto se mi kniha nečetla lehce, některé pasáže mne zastavily a nějakou dobu jsem je musel zpracovávat.

Osho
indická, 1931 - 1990