Jóga v těhotenství a příprava k porodu

Jóga v těhotenství a příprava k porodu https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131899/joga-v-tehotenstvi-a-priprava-k-porodu-131899.jpg 4 6 1

Jóga a příprava k porodu přináší celistvý návod, jak projít těhotenstvím za pomoci jógy, a poskytuje kvalitní přípravu na porod a mateřství. Autorka, matka čtyř dětí a lektorka jógy pro těhotné ženy, se v úvodu zabývá hlubokou duševní i fyziologickou proměnou ženy v těhotenství. Ve druhé části knihy, doplněné mnoha fotografiemi a ilustracemi, najdete soubor relaxačních, dechových a tělesných jógových cvičení a poloh vhodných pro období těhotenství i k porodu. Janet Balaskasová je zakladatelka Hnutí za aktivní porod a autorka několika knih o přirozeném těhotenství, porodu a mateřství. Mezi její nejznámější publikace patří Aktivní porod, průvodce aktivním porodem, který se stal nepostradatelnou příručkou mnoha těhotných žen.... celý text

Literatura naučná , Rodina

Vydáno: , Argo

Preparing for birth with yoga: exercises for pregnancy and childbirth

Turmee
Turmee
24.10.2019 2 z 5

Pevně doufám, že se mi dostane do ruky ještě nějaký kvalitnější průvodce jógou v těhotenství.
Tato kniha mě příliš neoslovila. Pro mě je až moc zaměřené na "spojení se zemí" a úplné základy jógy. Velká část knihy také popisuje biologické učivo na úrovni základní školy.
Když se ve druhé polovině konečně dostáváme k praktické józe, jsou některé pozice popsány zbytečně složitě nebo nesrozumitelně, obrázky často nesedí s odkazy v textu, ty nejzajímavější pozice jsou v podstatě odbyty pár větami.

jóga těhotenství porod

Janet Balaskas
britská, 1946
2010  96%Aktivní porod
2012  77%Jóga v těhotenství a příprava k porodu
1996  67%Přirozené těhotenství

Kniha Jóga v těhotenství a příprava k porodu je v