Systém Jóga v denním životě

Systém Jóga v denním životě https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39355/joga-v-dennim-zivote-39355.jpg 5 68 19

Kniha srozumitelnou formou zprostředkovává všem zájemcům o cvičení jógy systém cvičení vycházející z autentické jógové tradice, avšak přizpůsobený potřebám moderního světa. Umožňuje cvičit jógu všem lidem bez ohledu na jejich věk, zdravotní stav, vzdělání, zaměstnání, kulturu a náboženství. Kniha nabízí osmistupňový systém cvičení (ásany, pránajáma, meditace, hatha-jógové krije), detailní popisy všech cviků a technik, doporučení pro osoby se zdravotními problémy, vhled do duchovního a filozofického zázemí jógy a přes 700 barevných fotografií.... celý text

Esoterika, astrologie, okultismus , Literatura naučná , Zdraví

Vydáno: , Mladá fronta

Das System Yoga im täglichen Leben , 1989

marcela3655
18.06.2023 5 z 5

Tuto kniho jsem si koupila před 15 lety..Stále ji používám. Je to nejlepší kniha na toto téma co jsem kdy videla.Top.

katves
13.05.2021 5 z 5

Pěkně popsány ásany, doplněno fotkami, cvičení popsáno krok za krokem od začátečníků po pokročilé jogíny. Patří k povedeným jógovým knihám.

knih-o-mol
19.03.2021 5 z 5

Také vlastním starší vydání s ilustracemi. Novější je krásná tlustá doplněná s fotografiemi, ale nedá se nikam nosit, ani si brát sebou na cesty i listování je v ní složitější. Hlavní je praxe, pokud máte jistotu bude vám vyhovovat vydání z roku 1990, pokud si nejste jisti pořiďte si novější, koukněte se na jejich skvělý web nebo choďte na kurzy této školy.

YenMaja
28.01.2020 5 z 5

Kniha vás v úvodu seznámí s pránájámou a životem v souladu s přírodou. Nechybí ani meditace. Pokročilí mohou kdykoli do knihy nahlédnout a vyhledat danou ásanu, u které je přesný technický postup jejího provedení. Pro začátečníky jsou jednotlivé sestavy i ásany seřazeny pěkně od základů až po ty nejnáročnější. Pokud je pro vás složité pochopit, jak se jednotlivé ásany provádějí, z textu, fotografie jogínů vám jistě přijdou vhod.

jirka9453
14.11.2019 4 z 5

Knihu znám už od staršího vydání ještě pouze s ilustracemi, o to víc mě vtáhla nová forma, upravená do fotopodoby, ze které spíše poznáte, jestli to, jak cvičíte, je nebo není správně. Pokud tak jako já hledáte cestu, jak se rozcvičit, rozhodně sáhněte po této knížce - navíc cvičení v systému jógy v denním životě najdete v téměř každém městě, a tak máte jistotu, že se máte kam obrátit o radu nebo že najdete další lidi, kteří se rozhodli pro stejnou cestu jako Vy.

nai.ivka
02.08.2018 5 z 5

skvělá kniha, doporučuji i začátečníkům, systém jde pěkně krok za krokem

Azmodan
20.06.2018 5 z 5

Vynikající kniha pro někoho, kdo nehledá jen knihu plnou keců, ale který má chuť také zvednou zadek z gauče a něco pro své tělo a zdraví udělat.

Dá se podle ní cvičit, dají se z jednotlivých dílů vybrat cviky a cvičit jen je a dají se na této knize vybudovat návyky a základy pro další rozvoj fyzických, ale především dechových a mentálních dovedností.

Mistrovský stupeň 8 dílu je dle mého názoru spíš pro zajímavost, ale zacvičit se dá asi všechno.

Titulní strana je z nového rozšířeného vydání. Obsahuje především kompletně přepracovaný první díl. Dále fotografické znázornění všech cviků (nemohu si odpustit připomínku k asaně, kterou velmi obdivuji - Mayurasana, kterou předvádí tak 70 letý "děda", moc se mi to líbí a dokazuje to, že joda je opravdu pro každého!!! Ostatně, v které knize o kulturistice či fitness jste naposledy viděli tak staré cvičence :o)
Kniha také obsahuje kapitoly o dýchání, o pročišťování těla, ale také o čakrách.

Jestli první vydání byla dokonalá příručka pro praktické cvičení, nové vydání jde ještě dál! Joga totiž není jen modní výstřelek, něco co budete dělat do třiceti, aby jste vypadali dobře, ale je to styl a způsob života, který váš život posune na novou úroveň a dovolí vám být aktivní i v pokročilém věku.
Tato kniha vás na této cestě bezpečně provede.

vojta.filip
05.01.2018 2 z 5

Dobre se podle ni cvici.

Ikkju
27.12.2017

Kdo do sebe nenahulil pět litrů slané vody, a pak nečekal, jestli z něj vyjdou předem nebo zadem, neví co je jóga x)

medialstar
28.11.2017 5 z 5

Vlastním vydání z roku 1990 a střežím ho stále jako oko v hlavě. Cviky jsou jasné, srozumitelné, vhodné pro věčné začátečníky i ty pokročilé. Ale co je hlavní, opravdu to pomáha, jak jsem se nejednou přesvědčila sama na sobě. Zatím ji žádná kniha o józe pro mě nepřekonala.

imy.angel
21.07.2017 5 z 5

Skvělá kniha pro ty, co zajímá jóga.

teraa
18.10.2016 4 z 5

Pekne zpracovana kniha, jednotlive cviky jsou popsane a s fotkami, takze je skvela pro domaci cviceni. Urovne cviceni jsou serazene, aby s jogou mohl zacit i uplny n zacatecnik a propracoval se l vyssim urovnim.

beluca
27.04.2016 5 z 5

Skvělá knížka, která je již řadu let mým nepostradatelným pomocníkem, průvodcem a učitelem jógy!

Romanka89
13.01.2016 5 z 5

Na jógu chodím už druhým rokem a cvičíme právě podle této knihy. Cviky jsou určeny hlavně pro západního člověka, pro lidi co mají sedavé zaměstnání a podobně. Já mám jógu jako doplněk k jinému sportu a cvičení podle této knihy si nemohu vynachválit. Knihu si snad jednou pořídím i domů.

Angel_Castiel
28.11.2014 4 z 5

Nedávno jsem četl, že guru, který tuto knihu napsal, se poněkud zvrhl, ale ta kniha mi přesto přijde dobrá. Cvičení jsou detailně popsána a nakreslena, takže člověk přesně ví, co dělat. Navíc je kniha komplexní a plynule přechází od lehkých a jednoduchých cviků k těm složitějším a náročnějším. Doporučuji držet se tempa, které předkládá kniha. Ve své aroganci jsem začal složitými cviky, takže jsem se pak musel rozmotat a kajícně nalistovat první kapitolu.

pampo
24.03.2014

Kniha rozhodne patrí medzi najkoplexnejšie knihy na výuku jógy. A to až do takej miery, že vás chytí za ruku a vedie vás každým krokom. Jediná moja pripomienka je v tom, že keď začnete ísť do hĺbky jógy a chcete poznať pôvod zistíte, že veľa vecí je upravených alebo trochu pozmenených. Niektoré sa dajú vysvetliť "západným" uvažovaním ľúdi a adapatovaním systému danému prostrediu. Nie som tu od toho aby som posudzoval či je to dobré alebo zlé. To je na každom z vás.

vesirena
11.02.2012 4 z 5

Kniha se mi líbila, že je napsána formou postupných kroků, takže s ni mohou pracovat začátečníci, středně pokročilí i zdatní jogíni...není to ovšem jen o cvičení, ale i vysvětlení podstaty jednotlivých cviků a celého filozofického systému zvaného jóga vůbec
a to je na knize asi to nejdůležitější...nezaměřuje se jen na tělo, ale na celého člověka a jeho podstatu- duševno.

Kirin
25.01.2012 5 z 5

Nádherná kniha. Ani nemám slova dál to rozvádět.

Lucieeeee
29.01.2011 4 z 5

Tuto knihu mi odporucila cvicitelka na joge. Nelutujem jej kupu,pretoze su v nej pekne zobrazene cviky aj s vybornym popisom, ako cvik precvicovat...vhodna aj pre zaciatocnikov...