Jób - Člověk soudí Boha

Jób - Člověk soudí Boha https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305554/job-clovek-soudi-boha-YOU-305554.jpg 4 9 3

Existují okamžiky, kdy se člověku zhroutí svět. Do jeho života vstoupí utrpení a věci už nikdy nejsou takové, jako předtím. Otázky bez odpovědí ovládnou jeho mysl, dosavadní jistoty mizí, člověk všechno ztrácí, ničemu nerozumí a ptá se: proč? Přesně o těchto okamžicích je biblická kniha Jób. Hlavní hrdina ztělesňuje nejhorší katastrofy, jež mohou lidskou bytost postihnout. Starověký text hledá jejich smysl, dává je do nebeského a pozemského kontextu. Nad epickým príběhem probíhá debata, během níž postupně padají všechna tabu. Přebásnění Daniela Rause zvýrazňuje hloubku konfliktů, charakter postav a spád celého deje. Ukazuje, jak živé a současné jsou otázky hlavních aktérů. A především, oprašuje krásu poetického textu, který ožívá v překvapivých odstínech a nabývá sílu, jakou kdysi zřejmě působil na starověké posluchače nebo diváky. Kniha obsahuje samotné přebásnění a za ním přemítání autora nad zjevnými a skrytými významy tohoto obdivuhodného příběhu.... celý text

ZuzanaMrh
26.03.2024 5 z 5

Skvělé přebásnění. Takto je příběh o Jobovi mnohem srozumitelnější. Ale vůbec nejlepší je rozbor celého příběhu na konci knihy.

Netopyr07
01.02.2021 5 z 5

Báječné přebásnění, vážně... četlo se skvěle a člověk vidí (možná) více souvislosti, nebo tedy lépe vnímá ten text. Např. když Job řekne svým přátelům "... zbytečně vymýšlíte svoje finty a kvákáte jako báby kořenářky..." a dále "Tyhle kecy jsem slyšet stokrát, snažíte se mě uchlácholit, ale jitříte moje rány..." Tomu říkám moderní jazyk :-))) Vřele doporučuji!

eliska2106
10.08.2017 5 z 5

Při čtení se venku spustila bouře a ta chvíli byla pro mě magická. "Co na to mám říct. Cítím svoji malost. Můj život se mi zdá tak bezvýznamný. Vzdávám se slova. Jednou už jsem promluvil a jak to dopadlo."

Daniel Raus
česká, 1957