Zpráva od nebožtíka

Zpráva od nebožtíka https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50978/zprava-od-neboztika-50978.jpg 4 111 40

Joanna série

Hrdinkou této vtipné, v mnoha směrech parodické detektivky je mladá polská spisovatelka, která prožije díky náhodě řadu fantastických a hrozivých dobrodružství. Mladá polská spisovatelka je během svého studijního pobytu v Kodani shodou okolností zasvěcena do životně důležitého tajemství zločinecké tlupy a stane se tak pro ni nanejvýš důležitou, ale zároveň i nebezpečnou osobou. Od této chvíle se odvíjí fantastický děj plný únosů, útěků a pronásledování, který se odehrává na nejrůznějších místech světa od Brazílie až po italskou Riviéru. Kolotoč neuvěřitelných dobrodružství se uzavírá nakonec v Polsku, kde milice řádění nebezpečné mezinárodní tlupy konečně zarazí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (ČR)

Cale zdanie nieboszcyka , 2003

FlLys
06.12.2017 5 z 5

Pecka, čtivé, úsměvné, šílené. Přečteno jedním dechem.

Hřibče
27.10.2017 4 z 5

Kniha se četla velmi příjemně a byla vtipná. Nebylo to sice tak, že by se čtenář za břicho popadal, ale občas jsem se celkem dost smála. Moc se mi líbilo, jak si hlavní hrdinka věděla rady za každé situace. Navíc by mě nikdy nenapadlo, že se někdy někomu k něčemu může hodit vědět, kolik cm měří jeho vlastní dlaň. V knize se to ukázalo jako celkem majoritní znalost. Asi si ji změřím taky, nikdy totiž nevíte, kdy to můžete potřebovat. :D

Olivia222
07.10.2017

Milý, lehký čtení, žádný nervák, ale vtipná parodie na strašně statečný a naprůstřelný hrdiny...autorka i překladatel odvedli skvělou práci.

aruba
05.08.2017 5 z 5

Vtipná a napínavá knížka se ztřeštěnou hlavní hrdinkou, která si vždy originálním způsobem poradí i s těmi nejsvízelnějšími situacemi. Skvěle se čte, doporučuji všem milovníkům příběhů o bláznivých dobrodružstvích, neuvěřitelných náhodách a neohrožených hlavních postavách, na které si jen tak někdo nepřijde.

ATheo
07.05.2017 5 z 5

Skvělá knížka zábavná od začátku do konce, okořeněná detaily, které ocení především předrevoluční ročníky.

jefff
11.10.2016 5 z 5

Nenápadná kniha, která patří k tomu nejzábavnějšímu co jsem kdy četl.

Jido
04.03.2016 5 z 5

Poprvé jsme tuhle knihu četla snad ve 13 letech. Už tenkrát se mi nejvíce líbily pasáže o útěku na jachtě a prokopávání se z vězení pomocí háčku. Je to zábavné a oddychové čtení, hlavní hrdinka je opravdu "sladká debilka".

decemlineata
12.10.2015 5 z 5

Když se mě někdo zeptá na tuto knihu řeknu jen '' 3x mi ji po zapůjčení nevrátili '' tak je dobrá.
Stojí za to koupit ji ne jednou ,ale klidně třikrát Bavím se výborně když ji čtu.
Je to přehnané,bláznivé a zábavné.
Doporučuji

BleškaEška
04.08.2014 4 z 5

Indiana Jones v sukních - a mám podezření, že jde o čtivo hlavně pro ženy. Hlavní hrdinka je příjemně pošahaná, děj je vtipný a svižný, a spousta úžasných hovorových a nespisovných výrazů dává textu šťávu. Pro aktuální i zastydlé puberťačky prima odpočinkové čtení, i když budu rychle hledat léčbu v genderově vyváženější literatuře, kde se hlavní hrdinka nebude potácet mezi nenávistí k mužům na jedné straně a jejich zbožštěním na straně druhé.

Padla Hvezda
11.07.2014 5 z 5

Rozkošný cynický humor. Tahle "sladká debilka" mě vážně bavila a jako oddechovaka je to super.

p.svatka
17.08.2013

Kniha mě ze začátku bavila, hlavní hrdinka byla éro, čtivě napsané, vtipné pasáže... Ale znovu bych si tuto knihu určitě nepřečetla.. Když nebudu brát v úvahu to, jak je to přehnané, tak jsem se chvílemi dost nudila, příběh byl na mě až moc zdlouhavý. Knihu bych ale brakem nenazvala.

Emm.a
08.06.2013 5 z 5

Naprosto jsem se zamilovala ! Už pár let zpátky jsem četla rozpadlou verzi z roku 72 a přečetla jsem jí na jeden nádech:)

diabolka3
23.03.2013 odpad!

Tak tohle byl opravdu brak. Vždyť to ani nebylo vtipné. Ale proti vkusu...možná to celé jen pramení z mojí nechuti číst humoristické knížky.

kattyV
18.02.2013 5 z 5

Náramně vtipná detektivka o polské spisovatelce, která se náhodou připlete do cesty jedné zločinecké bandě. Jako jediná totiž zná umístění skrýše, ve které je schována hromada diamantů. Joanna bandě prchá nejprve na luxusní jachtě ( v životě tím nejela, natož aby to řídila). Používá k tomu atlas a zdravý rozum a palivo přepočítává na vany. Poté, co ji znovu chytí se prokutá z hladomorny pomocí háčku na háčkování. Pronásledování pokračuje, Joanna se zaplete ještě do mnoha problémů, aby nakonec všechno dobře dopadlo.
Z knížky jsem si odnesla metodu sladké debilky - způsob chování, kterým chytrá Joanna ovládá "chytré" muže a donutí je dělat to, co ona sama chce. Docela to funguje i reálném životě :o)))

Katuska001
08.12.2012 4 z 5

Některými úseky jsem se musela doslova prokousat (plavba přes oceán, kopání z cely), ale jinak knížka pěkná a humorná. Ale nebude patřit ke knížkám,které si přečtu x krát.

Ivik774
24.06.2012 5 z 5

Pěkná, čtivá knížka. Opravdu můžu jen doporučit. Nebyla snad stránka, abych se u ní nenudila. :)

kivera
04.04.2012 5 z 5

Tuhle knížku jsem přečetla na jeden zátah. Skvělá parodie na detektivky, která patří k mým nejoblíbenějším knížkam. Asi nejlepší knížka od Joanny Chmielewské, která v češtině vyšla.

opicejudy
24.08.2011 5 z 5

Komentáře mají pravdu, četla jsem tuhle knížku asi ve 13 letech a byla fakt zábavná.A myslím, že by se mě líbila ještě dneska.

Nebraska
24.08.2011 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek všech dob. Vtipná, napínavá, chytne a nepustí.

bleska
07.04.2011 5 z 5

Nečíst na veřejnosti! Hrozí ztrapnění se výbuchy smíchu..... Fakt skvělá kniha, relax....

detektivní a krimi romány polská literatura Brazílie krimi zločinecké bandy Kodaň

Joanna Chmielewska (p)
polská, 1932 - 2013
2005  87%Zpráva od nebožtíka
1976  86%Leško
1985  68%Poplach s odkazem
2006  68%Zajíc v pytli
2005  71%Všude červená

Kniha Zpráva od nebožtíka je v