Smrtiaci jed

Smrtiaci jed https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93770/smrtiaci-jed-93770.jpg 4 34 6

Joanna Blalocková série

Keď súdna patologička Joanna Blalocková začína na palube lode amerického vojenského námorníctva výskum novej smrtiacej baktérie, ktorú práve izolovali v blízkosti Aljašky, chápe túto úlohu ako vzrušujúcu výzvu. Vedecký tím poverený riešením závažného problému je zostavený z renomovaných expertov, ktorých silné individuality však prinášajú na pracovisko uprostred oceána okrem vynikajúcich znalostí aj ducha bezohľadnej konkurencie a nekalých zámerov. Ťaživá atmosféra panujúca na Global Explorer II. sa zmení na skutočný strach po tom, čo je zrejmé, že ktosi z členov vedeckej posádky zodpovedá za niekoľko podozrivých úmrtí. Na lodi vyhlásia karanténu, a tak Joanne nezostáva nič iné, než podstúpiť zúfalý zápas proti mnohým nepriateľom - proti neznámej smrtiacej baktérii, zákernému kolegovi a nakoniec i proti víchricou rozbúreným vodám ľadového oceána - súboj, v ktorom sú ohrozené životy celej posádky a pri ktorom si smrť vyberie krutú daň... Záhadný ľadovec nevysvetliteľným spôsobom zabíja každého, kto sa k nemu priblíži. V mori spôsobí hromadný úhyn rýb, hrozí globálna katastrofa. Cieľom utajovaného vládeho projektu je objaviť tajomstvo smrtiaceho ľadového monštra...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Ikar (SK)

Deadly Exposure , 1998

čef
27.03.2022 4 z 5

Autorovi nestačila epidemie pradávného viru, ještě u toho řádila hrozná vichřice v kombinaci se splašeným ledovcem. Takže pro mne trochu přes čáru. Napětí zde tedy bylo až moc, odhalovala se příčina mnoha úmrtí a řešily se vztahy. Celkově průměr s poučením o hledání způsobu boje s virovým nebezpečím.

petulik330
16.11.2021

Napínavé od začátku do konce. Tentokrát nás autor zavedl na loď, kde se postavy budou muset potýkat s více nepřátely. Virus, ledovec a chladnokrevný vrah.
Kniha se docela dost rychle rozjela a v jízdě pokračovala až do konce, což se mi líbilo, protože kniha rychle ubíhala a nechtěla se mi ani dávat z ruky. Konečné rozuzlení bylo taky dobré. Autor v něm vše vysvětlil, tak nezůstalo místo pro doměnky a pod.

Rebelka134
19.07.2021 5 z 5

Opravdu velmi napínavé, četla jsem to jedním dechem, nešlo od toho odejít.

TaLu
04.07.2015 4 z 5

Prvně se mi stalo, že v této sérii, na mne místy těch informací bylo v knize až moc. Jinak ale znovu napínavé čtení.

Laf
20.01.2014 5 z 5

Moc se mi to líbilo, bylo to napínavé až do konce. Četla jsem to jedním dechem a vůbec nešlo se od toho odtrhnout, takže vřele doporučuji :)

Nikusscha
17.04.2011 5 z 5

Doporučuji, pokud máte rádi napínaví trillery :-)))

lékařské prostředí

Leonard S. Goldberg