Jmenuju se Martin

Jmenuju se Martin https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389315/bmid_jmenuju-se-martin-9UA-389315.jpg 3 53 13

Sledujete všechny ty lidi na sociálních sítích a říkáte si, jak to dělají, že jsou pořád na cestách? Tak já vám to prozradím a poradím vám tipy a triky, jak procestovat celý svět! Povyprávím vám o všech svých dobrodružstvích, od úplných cestovatelských začátků až po ty nejsilnější zážitky. Cesty stopem, potápění se žraloky i africké safari. Prozradím detaily ze svých cest, které jsem nikdy nesdílel, a ukážu vám, že cestovat nebylo nikdy jednodušší!... celý text

OvcacekPrasacek
30.01.2021 odpad!

Blbý skoro jak jeho písnička Skákal pes

AshleySimmer
30.12.2020 5 z 5

Skvělá knížka!! ❤️ Hodně mě motivovala k pár těch "výletů" (jasně, v dnešní době :D) a seděl mi i Martinův styl psaní.
Velmi doporučuji a dávám 5 * :).

Uma
01.12.2020 5 z 5

Strašně moc se mi líbila.
Je skvělá pro cestovatele.

Dajen2sell
29.06.2020 1 z 5

bohužel, kniha mě vůbec nenadchla

gabriela8591
28.12.2019 3 z 5

Na začátku mi chyběl větší popis míst. Ale nakonec příjemné oddychové čtení a spousta motivace do života.

čtenářkax
17.09.2019

Knihu jsem si vybrala kvůli výzvě. Ještě jsem žádný cestopis nečetla, tak nemám srovnání, ale tohle mě teda vůbec nenadchlo. Asi proto, že nejsem dítě ani mládež. Celkově to působí, jako by to psal ve třinácti, ne ve dvaceti. Ty rádoby vtipné poznámky byly trapné a dost se opakoval. Každopádně je to trochu snobské. Ne každý si může dovolit třeba hotely skoro v centru nějakého většího města( jak on tam tvrdí, že to nebylo tak drahé), nebo si zaplatit 3mesice v LA, navštěvoval kluby a chodit na VIP party. Chudák děcko, které ho bude chtít napodobit. Brzo docestuje...
Takže můj první cestopis stál za prd, sáhnu po jiném.

Val
23.04.2019 4 z 5

Přečetla jsem ze dvou důvodů. První byl ten, že si tuto knihu přála k Vánocům má dcera ( 11 let ) a za pár dní jí přečetla. Chtěla jsem prostě vědět co vlastně čte a co jí zajímá. Druhý důvod byl, že se mi hodí do čtenářské výzvy. Nejsem rozhodně cílová skupina, tudíž nesoudím přísně. Docela mě to zaujalo a pár zajímavých věcí jsem se i dozvěděla. Autor docela sympaťák :-)

veronika0382
01.04.2019 2 z 5

Kniha mě rozhořčila a naštvala! Dala bych tři hvězdičky, ale za ty kecy o závisti a připomínkách jak je slavný, dávám slabé dvě. Možná spíš jednu a půl. Fotky a cestopis je vcelku hezký, pokud se tedy oprostíte od těch názorů okolo. A to mi prostě nešlo. Přečetla jsem hodně cestopisů, ale tohle bylo špatně napsané, špatně zpracované, ještě hůř podané, špatné názory autora... Tohle má být vzor pro děti? To jako vážně?? Chtělo by to sestoupit z obláčku, zmenšit ego a přidat více pokory! Vice v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

meluk
17.02.2019 1 z 5

Čekal jsem od toho víc. Je tam dvoustránkový stručný popis výletu s nesmyslnými radami ohledně něj. Kniha mě nezaujala a nedočetl jsem ji.

majík1
28.12.2018 5 z 5

Dceři se kniha velmi líbila.

Belatris
03.12.2018 1 z 5

Cenné tipy by se vešly do brožurky o deseti stranách. Zbytek pro mě bylo jen málo zajímavé popisování, co všechno viděl. Málo vhledu, málo zamyšlení - to umí báječně Kovy (zkombinovat informace, zamyšlení s čtivou/zajímavou formou sdělení). Některé komentáře mi přišly vyloženě přihlouplé.
Je fakt, že nesleduju Martinovy kanály, takže jsem možná důkazem, že nové fanoušky mu kniha zřejmě nepřinese, ale potěší spíše jeho stávající publikum.
Snad jediná výjimka se najde - krátké nahlédnutí do povrchnosti lidí v LA se mi líbilo, ale kalí to fakt, že už jsem si o něm přečetla u Kovyho.
Jedna věta v anotaci mě ale dráždí: "ukážu vám, že cestovat nebylo nikdy jednodušší" Ano, ale je třeba dodat, že finanční otázku má Martin vyřešenou, na rozdíl od většiny mladých lidí, kteří si nevydělávají youtuberingem. Takže kapitoly o low cost výletu - stopování atd. do toho spadají, ale většina dalších už není v kategorii dostupných spontánních výletů (já bych potřebovala roční brigádu).
Kniha tedy může budit zdání, že výrazně pomůže lidem cestovat, ale nedodává už ta mnohá "ale", z nichž největší je nedostatek financí.

buldozer5
15.11.2018 5 z 5

Určitě fajn kniha pro fanoušky Martina, která by zase mohla trochu napravit reputaci série Já, Jůtuber, což zrovna ideální čtivo nebylo. :D Uznávám, že pro toho, kdo Martina nesleduje a neví, o koho jde, možná kniha tolik zajímavá nepřijde, koneckonců existuje plno jiných vydaných cestovatelských příruček, ale já jsem si čtení užil. Znovu jsem si oživil scénky z videí, které jsem si přečetl, líbily se mi typy napsané ke každé zemi, co navštívil a pěkně to doplňovaly i vtipné příhody z cest. Za mě doporučuju. :)

Selfinka
08.11.2018 5 z 5

WOW! Musím říct, že tahle knížka mě dostala. Čekala jsem, že bude super, ale že bude až takhle super, to ne. Moc se mi líbí koncepce, jakou to Martin pojal. Ty malé tabulky s tipy, popis vlastních zážitků, spousta nádherných fotek!!

cestování YouTube

Autorovy knížky