Jmenuju se Damián

V románu slovinské spisovatelky Suzany Tratnik "Jmenuju se Damián" se čtenářům svébytným způsobem a jazykem představuje hlavný hrdina, devatenáctiletý Damián. Ve své zpovědi představuje život plný bláznivých dobrodružství, komických příhod a nekonečné zábavy, které však nedokážou zakrýt, a přes všechnu Damiánovu snahu ani zlehčit, problémy ve vztahu k rodičům, sourozencům, přítelkyni Nele, škole a společnosti. Damián nás zavede na divoké večírky, které mohou končit i podřezávaním žil, prozradí nám nekteá svá životní kréda, například "Proč je loterie lepší než škola", své romantické "já" poodhalí během intimních chvílek s Nelou a společne s ním se zamyslíme i nad osudem, kterému se těžko utíká. Román je nevážne vážným dokumentem života dospívajícího člověka, který se kůli své orientalci ocitá v roli outsidera....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42720/jmenuju-se-damian-Lx7-42720.PNG 2.921
Vydáno, One Woman Press

Ime mi je Damjan, 2001

Kniha Jmenuju se Damián

Prey
12.06.2018

Asi to mělo být "takové autentické"... Ale bohatě mi stačilo rychločtení. (Čteno v překladu Aleny Šamonilové.)

greatbear
07.03.2018odpad!

Opravdu jsem se snažil a dával jsem šanci, ale nešlo to!!! Děs a hrůza!

slovinská literatura transsexualita, změna pohlaví homosexualita LGBT, LGBTQIA, LGBT+

Suzana Tratnik
slovinská, 1963