Jmenuji se X

Jmenuji se X https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158975/bmid_jmenuji-se-x-1Wb-158975.jpg 3 324 78

Dvaadvacetiletá americká studentka Alex (pro přátele X) přijíždí do Neapole, kde chce získat pro svou práci podklady o italské mafii. První večer se v luxusní kavárně setká s elegantním mužem, který jí naprosto učaruje. Marc Roscarrick – potomek šlechtického rodu – je přátelský, společenský, inteligentní a neuvěřitelně přitažlivý. Kolem něj se však vznáší aura záhadnosti. Atraktivní muž v X probudí dosud nepoznanou spalující touhu. Jeho tajemství je ale pro dívku šokující. Vztah X s Marcem je možný pouze za jeho podmínek. Dokáže se X vzdát svých přání a podřídit se? Své touze, ohromující přitažlivosti a erotickým tajemstvím, která ji děsí a vzrušují zároveň? Každý má svá tajemství – z některých ale mrazí a pálí zároveň.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Story of X , 2012

MíšaS.
01.05.2017 3 z 5

Oddechovka, ale nic extra.

Tesset
16.02.2017 odpad!

Od těchto knih neočekávám vůbec nic kromě dobře popsaných erotických scén a už jsem si zvykla, že děj obvykle nestojí za nic, ale co bylo tohle? Popisy míst ještě ok, ale myšlenkové pochody X (jestli se to tak dá nazvat) byly pro mě teda úplně zmatečné. Mark naprostý suchar. Myšlenka na příběh celkem dobrá, ale zpracování a styl psaní úděsné. Co mě vytáčelo téměř k nepříčetnosti - neustále trojí opakování slov, zřejmě pro dramatičnost, a vypisování několika synonym za sebou, patrně aby autorka ukázala, že má velkou slovní zásobu. Knihu jsem sice dočetla ale už nikdy nikdy nikdy ji číst nebudu.

Ciarra
27.09.2016 2 z 5

Líbily se mi popisy míst a také jsem se dozvěděla něco z historie. Příběh ze začátku zajímavý, pak dost na jedno brdo a ke konci zase napínavý (kdo jste se dostal přes polovinu, doporučuju vydržet). Taková trochu eroticky laděná Šifra mistra Leonarda :D teď vážně: knihu jsem si koupila, přečetla během několika hodin a už se k ní nevrátím. Příběh dost neuvěřitelný (ale co si budeme povídat, to jsou vlastně všechny v knihách tohoto typu, nebo máte dojem, že je možné, aby se prachatý krasavec na první pohled zamiloval do chudé naivní holčiny, která ač je hezká, tak si svou krásu vlastně vůbec neuvědomuje a musí jí to ukázat až pan Dokonalý? Taková pohádková Popelka se střevíčky od Jimmy Choo), prostředí detailně vykreslené, jako bych tam fakt byla, děj...no...autorka se ho snaží stupňovat a celkem se jí to i daří, i když ten konec byl na mě trochu moc pohádkový. Prostě a jednoduše, pravda a láska zvítězily nad lží a nenávistí :)

Mellisek
25.09.2016 1 z 5

Abych byla uprimna z knihy mam opravdu zvlastni pocit. Hlavni hrdinka se zda nazacatku knihy sebejista ze ma jiste zasady ma nejakou uroven. Ale jak cas plyne ja z ni jen obycejna trubicka co udela vse na svete. Kniha je nerealna svym zpusobem az absurdni. A to me mrzi anotace me nadchla ale cela kniha byla omyl.

bookie25
15.11.2015 3 z 5

Tenhle příběh je prapodivný. Děj je chvílemi tak nereálný, až je to do očí bijící. Autor/ka se svezla na vlně zájmu o erotické příběhy, ale tohle vážně nemá hlavu ani patu, i když o hlavních hrdinech se nedá říct, že by byli vyloženě nesympatičtí. Tři hvězdy za Itálii, kterou mám moc ráda.

Evule114
12.10.2015 5 z 5

Nevím teda jak ostatní a podle komentů se moc nelíbila, ale mě naopak se tato knížka i spisovatelka líbila. Už to, že píše v první osobě mě potěšilo a knížka se četla sama :-) navíc se mi líbilo, že Mark byl jak za kladˇase, tak trošku měl něco i z té temné stránky. Neříkám, že Ixka na mě chvilku nepůsobila jako naivka, ale i tak hodnotím kladně... je to fajn oddechovka :-)

petvet
27.08.2015 4 z 5

Podle hodnocení na databaziknih jsem od knihy moc nečekala, ale musím říct, že mě hodně překvapila - dobře a rychle se četla, měla poutavý děj s prvky detektivky. Autorka chtěla zaujmout psaním a dějem - a myslím, že se ji to povedlo. Trochu mi v knize vadily podivné slovní výrazy a chování hl.hrdinky (kolikrát mi připadalo, jak kdyby nepřemýšlela ...), naopak se mi líbilo,jak byly v knize popisovaná skutečná místa,oblasti a památky Itálie, aspoň jsem se něco nového (i s Googlem) dozvěděla. Za mě knihu doporučuji.

majolenka29
17.08.2015 5 z 5

Líbila se.

majolenka29
17.08.2015 5 z 5

Líbila se.

PomněnkaPrvní
21.12.2014

Způsob autorčina psaní (první osoba v přítomném čase) mi vadil celou knížku, nesedělo mi to. Ale prostředí a příběh mi přišel tak zajímavý a neotřelý, že jsem překousla formu a soustředila se na obsah. Knížka se mi líbila, byla napínavá i vzrušující. Popisy Kalábrie, Neapole, Benátek úžasné. Přátelství dvou odlišných kamarádek záviděníhodné. Neskutečně mě vytáčel překlad jména hlavní hrdinky. To jí prostě nemohli říkat X? To ji museli přepisovat jako Iksku? Oslovovat ji Iksko? Vždyť to vypadá i zní příšerně. Chápu, že mystéria musela být tajemná a že autorka nemohla všechno předem prozradit. Ale neseděla mi skutečnosti, že X se rozhodne do toho pustit, ačkoliv neví, co to to pro ni bude v důsledku znamenat. Nikoliv obnášet, to už je součástí mystéria, že nevíme, kde a jak bude probíhat příště. Ale co bude na konci. K čemu se vlastně zavazuje, když to podstupuje. Mark se zmíní o jedné povinnosti, kterou pod hrozbou přísného trestu nesmí porušit. Ale to se X do něčeho pustí a nezajímá se o to, co to pro ni bude znamenat? Jaké povinnosti pak z toho zasvěcení bude mít, k čemu se zavazuje, čeho se zříká?

Ditules
24.11.2014 2 z 5

Bez zaváhání jsou na tom nejlepší ty sexuální scény. Jinak to vůbec nemá soudržnost. Chování hrdinů je více než prapodivné.

Lenka.Vílka
24.09.2014 3 z 5

Přiznám se…trvalo mi déle přemýšlení o tom, jak zformulovat hodnocení knihy, než její samotné čtení…zaujal mě popis knihy, a proto mě hned napadlo, že by se mohlo jednat erotický thriller…no, nejsem jediná, kdo si to myslel, a potom byl zklamaný…ve dnech velké žánrové konkurence, je těžké napsat něco originálního…proto tyhle vsuvky (jiných žánrů), aby kniha působila jinak než její sourozenci…jo, tady se to teda rozhodně nestalo…tenhle dort, co spolu pekli pejsek s kočičkou, by sice mohl někomu chutnat, ale taky někomu způsobit bolení bříška…

Hlavně jsem nechtěla psát, jak je to špatná kniha, protože tak to úplně není…stejně tak nemohu napsat, že byla vynikající, a že jsem byla nadšená, protože lhaní mi moc nejde…ale ani nemohu tvrdit, že je to průměr, protože tím bych urazila spoustu dobrých knih…jo, proto jsem se snažila na knize najít i něco pozitivního…šťourala jsem a nakonec narazila na zlatý důl…našla jsem tu jednu věc, která mě donutila číst dál…bylo to doufání…přesně tak…doufání, že na další straně to bude lepší…že dostanu to, co mi bylo slíbeno na obálce…takže, co jsem teda přesně dostala?

Američanka v Evropě sbírá informace na svou diplomovku na vlastně docela zajímavé téma…hned na první stránce se dozvíme o jestřábím profilu a těch všech klišé při popisování sexy chlapa…a hned poté, co x zmíní, že touží po žhavém létě, seznamuje se s jestřábem (jejich další interakce jsou předvídatelné. Na začátku je to docela příjemné, ale…autorka se nás snaží přesvědčit, že píše o něčem jiném než o sexu chtivé žabce a drsňákovi)…jsme na sté stránce a co se stalo?...x se dostane do situace, kdy souhlasí s tím, že zúčastní mysterií, protože její vyvolený je v tajné společnosti, která tohle považuje za zasvěcovací rituál (fajn, originální způsob, jak k tomu přemluvit hrdinku, ale na mě to působí jako další přísada do dortu…z čehož může být jeden potěšen, ale druhý rozhodně ne…a kde je ta mafie?)…v téhle fázi knihy mě znovu napadlo, že byla blbost dávat tam to o mafii, jenže…je docela logicky vysvětleno, proč to tam autorka chtěla (a jo, dává to smysl, ale je to skoro na konci, takže se nedivím, že se tam někdo třeba nedostal, protože čtení prostě vzdal…takže, když to musí být, doporučuji stránky přeskakovat na začátku, ne ke konci), ale upřímně…kniha by na mě působila mnohem reálněji, kdyby důvodem návštěvy x byla obyčejná dovolená, kde pozná chlápka a splní se jí to její vysněné léto…(ale to by zase bylo stejné jako všechno ostatní a styl psaní nebyl zase tak odzbrojující, aby to vynahradil)…to bych brala víc…protože, kdyby člověk dopředu věděl, do čeho jde, třeba by ani se čtením nezačal, protože info knihy vede k myšlence, že jde o něco jiného…a těch pár posledních stránek na mě bylo až moc sladoučkejch (ani na vteřinu jsem nevěřila, že je po něm…)

Mira330
18.09.2014 3 z 5

Další kousek pro dámy. U mě rozhodně lepší než 50 odstínů šedi (knížky jsou si hodně podobné). Tady se aspoň něco dělo a navíc jsem se dozvěděla i historii o Neapoli, Banátkách..., a dalších místech, které Alex díky mystériím objevila. Popisy míst, kde cestovala jsou zdařilé, při čtení máte pocit, že jste tam. Zde musím chválit. Pokud se jedná o zmiňovaná mystéria, tak to bylo zajímavé okořenění knížky. Příjemné oddychové čtení. V jediné co jsem doufala, tak že ta mafie tu bude víc zapojená. Že to bude erotický triler. Ještě víc napětí, než tu je. Knížku doporučuji těm, kteří mají rády víc, než jenom hrabání se v mozku hlavní hrdinky a chtějí něco procestovat. U toho se zasnít a prožít nějakou ru romantiku a sex na různých místech. Některé věci mi tu přišli trochen nedomyšlené (v té mafii to asi chodí trochu drsněji) , ale je to prostě pohádka, tak proč se chvilku nezasnít...

Samira
26.08.2014 2 z 5

Musím říct, že tahle knížka nebyla můj šálek kávy. Hrozně ráda čtu tento žánr, navíc mě zaujala anotace a slíbená mafie a mystéria. Nečekala jsem, že to bude pětihvězdičkový titul, ale tohle taky ne. Popisy Neapole jsou opravdu krásné, začátek má navíc slibný rozjezd. Ale pak dojde na mystéria. Vydržím hodně, ale tohle mi ani při dobré vůli vzrušující nepříjde. Jinak zvlášť se mi nelíbil ani závěr. Ale je to věc individuálního vkusu, kniha není špatně napsaná, jen je pro mě moc drsná a to co tam vydávali za erotiku, mi erotické nepříjde. Ale jak říkám je to individuální.

Helena Lacková
15.08.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Nechyběla romantika, luxus, touha, váěeň, tajemno. Doporučuji

Rachel
14.08.2014 odpad!

Story of O a Padesát odstínů čehokoli se potkaly a vznikla z toho podivná selanka, která se bojí být úplně ujetá nebo romantická a zůstává kočkopsem. Hodně zlý i pro odpočinek, nedočetla jsem .

janyska13
05.08.2014 4 z 5

První kniha podobného typu co jsem četla a musím říci, že mě celkem příjemně překvapila, bavila mě a posledních x stran jsem musela dočíst co nejrychleji, opravdu mohu doporučit.

petrzel
22.07.2014 5 z 5

Mě se to líbilo. Je pravda ,že sexuální scény jsem přeskakovala ,ale zase tolik jich tam nebylo. Je to takový odpočinkový čtení na prázdniny.

psirena
27.06.2014 2 z 5

Bože, to ale byla slátanina. Zajímavé je, že autorka píše pod pseudonyme. Nic se o ní neví. A ani se nedivím. Napsat tohle?

Beni
15.06.2014 2 z 5