JLA: Liga spravedlnosti: Kniha druhá

JLA: Liga spravedlnosti: Kniha druhá https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168774/jla-2-liga-spravedlnosti-168774.gif 4 26 7

JLA: Liga spravedlnosti série

< 2. díl

Největší hrdinové světa potkali sobě rovné! Ikony vesmíru DC – Superman, Batman, Wonder Woman, Flash, Green Lantern, Aquaman a Martian Manhunter – jsou první linií obrany Země proti naléhavým hrozbám, kterým lidstvo čelí. Avšak navzdory své síle a navzdory rozšířené členské základně, musí JLA čelit svým dosud nejnebezpečnějším nepřátelům: Lexi Luthorovi a jeho Gangu nespravedlnosti, všemocnému Darkseidovi a zcela novému padouchovi, Prometheovi, který má vše, co k likvidaci Ligy spravedlnosti potřebuje.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , BB art

JLA: The Deluxe Edition: Volume 2 , 2009

trudoš
28.01.2020 3 z 5

Oproti jedničce zklamání. Až to chvílemi připomíná dobrodružství Čtyřlístku pro starší a pokročilé. Opět se zde projevuje slabina českého trhu - jakmile nakladatel čtenáře neseznámí se souvislostmi, ten pak nemá příliš možností se v přívalu událostí orientovat. Takže do Ligy sice přibudou dva noví členové, ale vzhledem k tomu, že o nich nemáte ani ánunk, moc vás to nedojme. Samotná Liga se v jednu chvíli rozpouští, aby o sešit později byla znovu v plné síle. Ostatně - postavy se zde objevují a mizí v průběhu několika na sebe navazujících čísel, až se člověk nestačí divit. A když se musíte ptát kdo je sakra Darkseid, je už vážně něco špatně.
Zápletky samotné jsou nepřehledné, neuvěřitelné a naneštěstí často nefunkční. Navíc ubylo humorného nadhledu, a jak se to celé najednou bere vážně, působí to spíš směšně než akčně. Zábavný Grifter z WildC.A.T.s (závěrečný crossover) to bohužel nezachrání. Takže radím, nejdřív se seznamte s jízdním řádem DC a teprve pak do tohodle vlaku naskakujte.

hroubek
23.12.2018 4 z 5

Zatímco u první knihy jsem byl docela dost nadšený z toho, že Morrison neutrhl ze řetězu, tak o druhé knize tohle říci nemohu. První kniha je mnohem přijatelnější a zábavnější. Zatímco druhá je pro fanoušky JLA, kteří zde dostanou velkou porci superhrdinského dobrodružství okořeněnou o mytologii DC světa. Morrison zrovna na tyto fanoušky cíli, ale zároveň myslí i na nováčky. Pro skalní fanoušky je hlavní příběh, pro ostatní jsou ty vedlejší, které jsou kratší, přehlednější a taky zábavnější. Jako celek to není nejjednodušší čtení a chvilku trvá, než se zorientujeme v ději a sedne nám styl vyprávění. Přesto mohu říci, že jsem nakonec s komiksem dost spokojený a místy mě to hodně moc bavilo a některé nápady byly opravdu velmi dobré.

lassse
02.10.2018 2 z 5

Bohužel zklamání stejně jako předchozí díl. Čtení jsem si vůbec neužíval, spíše protrpěl.

Lenka.Vílka
08.01.2017 4 z 5

Opět přehrdinováno. Opět místy nepřehledné. Opět jsem si to užila. Nestěžuji si. Ale...mám prostě raději komornější příběhy. Jo, i na blockbustery chodíme, protože se většinou nemusí moc přemýšlet. Ale pointa je jasná, ne? Občas ráda zapnu mozek. Bolí to, ale dá se to přežít...

Pazďa
19.11.2016 2 z 5

Nevím proč se mi Morrisonova Justice League tak nelíbí ale ani v druhém díle jsem nenašel zalíbení, základní příběh mě vůbec nenadchl a jediné u čeho jsem se trošku bavil byly příběhy ke konci. Pravděpodobně moc doporučit nemůžu.

Wheelcrusher
14.01.2016 2 z 5

Předchozí díl mě mezi dost slušnym začátkem i koncem sice taky prudil, ale ještě jsem byl s hodnocením hodnej a zaokrouhlil nahoru... tady nastal přesnej protiklad:) Většina kapitol nesrozumitelně přeplácanejch a k uzoufání nudnejch, navíc modrobílej Supík už fakt děsně nesympatickej, kam se jiskří na Dr. Manhattana!

3DD!3
16.11.2013 4 z 5

Vesmíry se otřásají v základech, padouši kopou za jeden tým, jen aby Ligu spravedlnosti rozcupovali za kusy. V tomhle dílu se dočkáme rozpadu i znovuobnovení, smrtí i znovuoživení. Cestujeme časem, prostorem, měníme formy. Z Morrisona tryskají nápady a každý další je šílenější (přesto v závěru dává dokonalý smysl) než ten předchozí. A možná příjdou i WildCats...

komiksy superhrdinové DC Comics Liga spravedlnosti (JLA)

Autoři knihy

Grant Morrison
britská, 1960
Howard Porter
americká
Christopher James Priest (p)
americká, 1961

Kniha JLA: Liga spravedlnosti: Kniha druhá je v